Reklama

Poradnictwo prawnicze

Niedziela częstochowska 44/2004

Grupa prawników - wolontariuszy

Grupa prawników - wolontariuszy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W gościnnej parafii pw. św. Jakuba w Częstochowie, dzięki życzliwości ks. prał. Józefa Franelka, rozpoczął się kolejny rok bezpłatnego poradnictwa prawniczego, prowadzonego przez Akcję Katolicką Archidiecezji Częstochowskiej. Jest to już czwarty rok funkcjonowania poradnictwa. W pierwszych latach prowadzone było zamiennie, co 2 tygodnie, poradnictwo prawnicze i psychologiczne. Z uwagi na duże zapotrzebowanie na bezpłatne porady prawne, zwiększono częstotliwość ich udzielania. Od października br. poradnictwo prawnicze i psychologiczne funkcjonuje oddzielnie. Porady prawne udzielane będą nadal przy kancelarii parafii św. Jakuba (ul. Kilińskiego 8) w każdy wtorek w godz. 17.00-18.00. Porad prawnych będzie udzielało wolontaryjnie 9 prawników. Trzej z nich: Tomasz Głębocki, Radosław Pacud i Maciej Kociołek byli zaangażowani od samego początku w organizację i funkcjonowanie poradnictwa. Stopniowo do nich dołączyli kolejni wolontariusze: Czesław Sadkowski, Małgorzata Musik, Aleksandra Przedpełska, Marta Jagodzińska - Wróbel, Grzegorz Czerwiński i Tomasz Krzemiński.
Coraz więcej jest wśród nas osób zagubionych, skrzywdzonych, ubogich, potrzebujących wsparcia oraz fachowego, prawnego rozwiązania i unormowania problemów życiowych. Osoby te, z uwagi na trudną sytuację życiową i materialną, nie mogą skorzystać z płatnej porady prawnika. Prowadzone przez Akcję Katolicką bezpłatne poradnictwo prawnicze skierowane jest właśnie do tych osób.
Natomiast poradnictwo psychologiczne od listopada br. funkcjonuje w Klubie dla Młodzieży, prowadzonym przez Akcję Katolicką w Częstochowie przy ul. Legionów 19/21 w każdy czwartek w godz. 17.30-18.30.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

5. sezon serialu „The Chosen” o życiu Jezusa i apostołów wchodzi do kin

2025-03-30 12:15

[ TEMATY ]

film

„The Chosen”

watch.thechosen.tv

10 kwietnia do kin wchodzi 5. sezon „The Chosen” o życiu Jezusa i apostołów. Sezon 5. zatytułowany „Ostatnia Wieczerza” przedstawia wydarzenia Wielkiego Tygodnia - poinformowało w piątek PAP Studio DR, przedstawiciel "The Chosen" w Polsce.

Serial "The Chosen" w reżyserii Dallasa Jenkinsa zaczął powstawać w 2017 r., a premiera pierwszego odcinka miała miejsce 26 czerwca 2019 roku. Produkcję rozpoczynano jako niewielki projekt o skromnym budżecie finansowanym przez społeczność. Obecnie serial obejrzało około 250 milionów widzów na całym świecie.
CZYTAJ DALEJ

Papież powołał kontrowersyjną profesor teologii z Lovanium na ważne stanowisko

2025-03-25 11:25

[ TEMATY ]

teologia

Belgia

profesor

kontrowersje

Bénédicte Lemmelijn

Adobe Stock

Bénédicte Lemmelijn, została mianowana przez papieża Franciszka członkiem ważnego organu nadzorującego uniwersytety katolickie

Bénédicte Lemmelijn, została mianowana przez papieża Franciszka członkiem ważnego organu nadzorującego uniwersytety katolickie

Papież Franciszek powołuje kolejne kobiety na ważne stanowiska w Watykanie. Kontrowersyjna belgijska profesor teologii, 56-letnia Bénédicte Lemmelijn, została mianowana przez papieża Franciszka członkiem ważnego organu nadzorującego uniwersytety katolickie. Poinformowało o tym biuro prasowe Stolicy Apostolskiej. Wraz z trzema kolegami z Hiszpanii, Konga i Chorwacji została członkiem rady doradczej ds. naukowych watykańskiej Agencji Stolicy Apostolskiej ds. Oceny i Promocji Jakości Uniwersytetów i Wydziałów Kościelnych (Avepro).

Agencja monitoruje działalność około 250 uniwersytetów i wydziałów katolickich na całym świecie i stara się przyczyniać do zwiększenia ich efektywności ekonomicznej i jakości nauczania poprzez współpracę i wymianę. Członkowie Rady Doradczej ds. Naukowych są mianowani na okres pięciu lat.
CZYTAJ DALEJ

Papież na „Anioł Pański” wskazuje na sens cierpienia i apeluje o pokój

2025-03-30 12:29

[ TEMATY ]

papież

Vatican Media

Papież Franciszek

Papież Franciszek

„Dziękuję wszystkim, którzy na wzór Zbawiciela, są dla bliźniego narzędziami uzdrowienia przez swoje słowo i swoją wiedzę, przez serdeczność i modlitwę” - stwierdził Franciszek w rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański”. Ojciec Święty zaapelował też o pokój na Ukrainie i w innych regionach świata ogarniętych wojną. Tekst jego przesłania opublikowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

W dzisiejszej Ewangelii (Łk 15, 1-3. 11-32) Jezus zauważa, że faryzeusze, zamiast być zadowoleni, że grzesznicy przychodzą do Niego, oburzają się i szemrają za Jego plecami. Tak więc Jezus opowiada im o ojcu, który miał dwóch synów. Jeden opuszcza dom, ale później, gdy popada w nędzę, wraca i zostaje przyjęty z radością. Drugi, „posłuszny” syn, oburzony na ojca, nie chce wejść na ucztę. Jezus w ten sposób objawia serce Boga - zawsze miłosierne wobec wszystkich; leczy nasze rany, abyśmy mogli kochać się jak bracia.
CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję