W metropolii łódzkiej od listopada ub.r. pielgrzymują od domu do domu różańce poświęcone przez Ojca Świętego. Kościół traktuje tę modlitewną peregrynację jako wotum dziękczynne za 25-letnią posługę Papieża
Jana Pawła II. Tak jest też w Restarzewie.
„Z uwagi na to, iż w naszej parafii odprawiane są nabożeństwa fatimskie, postanowiłem, aby w pielgrzymce uczestniczyła także figurka Matki Bożej Fatimskiej. - wyznaje Włodzimierz Konopczyński,
proboszcz parafii św. Andrzeja. - Ten niecodzienny Gość przebywa w każdym domu przez jedną dobę. W tym czasie rodzina pojednuje się z Bogiem poprzez wspólną modlitwę”.
Nie da się ukryć, iż dla wszystkich mieszkańców jest to duże przeżycie. Szczególnie widać to podczas wymiany międzysąsiedzkiej o godz. 18.00, kiedy w kościele biją dzwony. W niektórych wioskach dodatkowo
tej wymianie towarzyszy śpiew i adoracja. Niektórzy zapraszają do wspólnej modlitwy dalszych i bliższych sąsiadów. Inni wolą modlić się we własnym gronie, i to również Bogu jest miłe. Ważne, że przez
wspólną modlitwę ludzie stają się bogatsi duchowo. Ma to swoje odzwierciedlenie we wpisach do pamiątkowej księgi. Kolejne strony, podpisane przez całe rodziny, stanowią modlitwy, intencje, akty oddania
oraz proste podziękowania za nawiedzenie. Te wpisy świadczą o zawierzeniu Matce Bożej w każdej ludzkiej sprawie.
Restarzewskiej pielgrzymce figurki z różańcem towarzyszy także specjalny modlitewnik i śpiewnik, które ułatwiają modlitwę. Obecnie ten niecodzienny pielgrzymujący Gość jest w połowie drogi po parafii
św. Andrzeja Apostoła w Restarzewie. Półmetek jest jednak umowny, gdyż zależy on od liczebności danej parafii.
Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.
Muzyka towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Potrafi budzić wzruszenia, inspirować, jednoczyć i prowadzić ku głębi. Może jednak także zwodzić, niszczyć i oddziaływać na sferę duchową w sposób, który nie zawsze jest od razu widoczny.
W ostatnich dziesięcioleciach szczególnie niepokojącym zjawiskiem stał się rozwój muzyki satanistycznej, która nie tylko prowokuje, ale bardzo często wprost oddaje cześć złym duchom. Nie jest to jedynie forma artystycznego buntu. To często świadoma strategia, która ma na celu podważenie wiary, rozmycie pojęć dobra i zła, a także wzbudzenie fascynacji tym, co mroczne i demoniczne.
Już w poniedziałek, 6 lipca, Kokotek – leśna dzielnica Lublińca na Śląsku – ponownie wypełni się młodymi ludźmi z całego kraju i zagranicy. Przez siedem dni największy chrześcijański festiwal dla młodzieży w Polsce będzie miejscem, gdzie Msze św. i głośne koncerty współistnieją na jednej scenie.
Festiwal Życia od lat udowadnia, że duchowość i wakacyjna atmosfera nie muszą się wykluczać. W Kokotku głośne koncerty przeplatają się z ciszą kaplicy na adoracji Najświętszego Sakramentu, konferencje są równie głębokie jak błoto na trasie terenowego biegu, a wieczory kończą się w Strefie Chilloutu lub na kolejnych imprezach. Wszystko w otoczeniu lasu, namiotowego miasteczka i wyjątkowej wspólnoty, która dla wielu uczestników staje się najważniejszym doświadczeniem całego lata, a czasem wręcz całego życia.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.