Każdego roku sprzed łódzkiego sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej, łodzianie wyruszają na czterodniowy szlak pątniczy na Jasną Górę, liczący 120 km. Pielgrzymkę rozpoczynają Mszą św., której w tym roku przewodniczył administrator archidiecezji łódzkiej bp Marek Marczak.
W czasie homilii bp Marczak przypomniał, że każdy z pielgrzymów wybiera się w tę drogę wierząc, że poprzez pośrednictwo Najlepszej Matki, Jezus Chrystus wysłucha modlitw.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Ks. Paweł Kłys
![](https://www.niedziela.pl/gifs/portaln/624x400/1503315336.jpg)
- Intencji jest zapewne tak wiele, jak wielu jest pielgrzymów. Ważne jest, aby rozpoczynając pielgrzymi trud, widzieć jego cel, jakim jest Jasna Góra - mówił hierarcha - Bogu niech będą dzięki za każdego i każdą z was, którzy decydujecie się wybrać na tę pielgrzymkę. Tej pielgrzymki potrzebujecie wy sami, wasze rodziny, znajomi. Potrzebuje jej Kościół w Łodzi, w Polsce, a także w Europie. Tej waszej pielgrzymki potrzebuje także Europa, która doświadcza w ostatnich miesiącach strachu przed terroryzmem, ale także nadziei, że Pan Bóg przychodzi do nas i czuwa nad nami.
Jak informuje ks. Łukasz Tarnawski, kierownik łódzkiej pielgrzymki, podobnie jak w ubiegłych latach w ŁPP wędruje dziewięć grup, a także członkowie wszystkich formacji harcerskich. Pierwszy dzień (35 km.) pątnicy zakończą nabożeństwem pokutnym, które sprawowane będzie w miejscach ich noclegu, tj. Dłutowie, Leszczynach i Wadlewie.
Dla społeczności pielgrzymkowej Biuro Prasowe KEP utworzyło facebookowy fanpage i twitterowy hashtag #PolskaPielgrzymuje. Zamieszczać na nich można pielgrzymkowe filmy, zdjęcia, relacje i intencje. Najnowsze informacje z pielgrzymiego szlaku dostępne są również w serwisie specjalnym KAI www.pielgrzymki.ekai.pl.