Reklama

W wolnej chwili

XIX Wielki Piknik Artystyczny Święto Śląska

Zapraszamy na XIX edycję Pikniku Artystycznego „Święto Śląska” – wydarzenia, które cieszy się od wielu lat ogromnym uznaniem wielopokoleniowej publiczności.

[ TEMATY ]

zespół

Archiwum Zespołu "Śląsk"

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

30 czerwca - 2 lipca 2017 roku

Siedziba Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

ul. Zamkowa 3, Koszęcin

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprasza do swojej siedziby na dziewiętnastą edycję Pikniku Artystycznego „Święto Śląska” – wydarzenia, które od wielu lat cieszy się ogromnym uznaniem wielopokoleniowej publiczności. Przez trzy dni od 30 czerwca do 2 lipca - Zespół będzie świętował 64. urodziny i zakończenie sezonu artystycznego. Organizatorzy zadbali o bogaty i zróżnicowany program oraz liczne atrakcje towarzyszące, które gwarantują dobrą zabawę całym rodzinom. Nie zabraknie znakomitych, muzycznych gości oraz koncertu gospodarzy - Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Świetny sposób na rodzinną inaugurację wakacji! Wstęp wolny.

Program „Święta Śląska” zwraca uwagę różnorodnością i już od pierwszego dnia każdy znajdzie coś dla siebie.

W piątek (30 czerwca) szczególnie zapraszamy miłośników tańca. O godzinie 16:00 rozpocznie się Festiwal Tańca, a w jego ramach odbędą się otwarte warsztaty i pokazy taneczne. Będzie można wybrać spośród takich form ruchu jak: taniec ludowy, zumba, latino, fitness, estetyka ruchu, body art czy ćwiczenia na trampolinach. O 18:00 w musicalu „Grasz w zielone” wystąpią uczniowie Artystycznego Ogniska Wokalno – Baletowego przy Zespole „Śląsk”. Od 19:00 zapraszamy przed scenę główną, gdzie rozpocznie się widowisko taneczne - Noc Teatrów Tańca, podczas którego swoje umiejętności zaprezentują tancerze m.in. z Bytomia, Warszawy, Olsztyna, Radzionkowa, Olesna, Kędzierzyna Koźla oraz gościnnie z Kijowa. Taneczną noc zakończy o godz. 22:00 koncert Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”. Ale to jeszcze nie koniec atrakcji pierwszego dnia „Święta Śląska”! Od 23:00 organizatorzy zapraszają do zwiedzania pałacu w Koszęcinie. Klimat „Nocnego zwiedzania z duchami” wzbogaci o północy koncert organowy w kaplicy pałacowej, w wykonaniu Huberta Marona i Luca Muratori.

Reklama

Sobotę (1 lipca) wypełnią koncerty zespołów z różnych gatunków muzycznych oraz kabaret. Drugi dzień „Święta Śląska” zainaugurują o godz. 16:00 laureaci tegorocznego XXIV Regionalnego Przeglądu Pieśni im. prof. Adolfa Dygacza „Śląskie Śpiewanie”. Po najlepszych w regionie reprezentantach nurtu ludowego, zmiana muzycznego klimatu - na scenie pojawią się artyści zespołu „Beniamin” grający muzykę regge. W kolejnych muzycznych odsłonach wystąpią: znany m.in. z programu „Jaka to melodia?” Marcin Jajkiewicz&Band (godz. 18:30), a następnie muzycy folkowego „Megitza Trio” (19:30), których można było podziwiać m.in. w programie „Mam talent”. O 20:30 o kontynuację dobrego nastroju publiczności zadba Kabaret pod Wyrwigroszem, a na zakończenie dnia pełnego muzycznych emocji wystąpi gwiazda wieczoru Halina Mlynkova (godz. 22:00).

Trzeci dzień „Święta Śląska” (2 lipca) organizatorzy proponują rozpocząć aktywnie. O godz. 10:00 z siedziby Zespołu „Śląsk” wyruszy Rajd Nordic Walking. Na godzinę 15:00 zapraszamy do pałacowej kaplicy, gdzie odbędzie się koncert organowy Huberta Marona i Luca Muratori. W specjalnym programie dla dzieci wystąpi z kolei Pan Piotruś, który na scenie głównej będzie zabawiał najmłodszych od godz. 16:00. W niedzielne popołudnie nie zabraknie koncertów i kabaretu. O 17:30 wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Lasowiacy”, a o 19:30 zespół „Turnioki”. Do wspólnej zabawy zaprosi Kabaret Rewers, którego występ rozpocznie się o 18:30. Ukoronowaniem dnia i podsumowaniem dziewiętnastej edycji „Święta Śląska” będzie galowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” o godz. 20:30.

W ciągu trzech dni wielkiego pikniku artystycznego nie zabraknie licznych atrakcji dodatkowych. Wielbicieli aktywnych form spędzania czasu zapraszamy na Turniej Streetball (sobota, 1 lipca, boisko w parku) oraz do Aktywnej Strefy Nordic Walking, gdzie pod kierunkiem licencjonowanych instruktorów będzie można się nauczyć prawidłowej techniki chodzenia. Jak co roku odbędzie się także Turniej Skata w Klubie Muzycznym Gama (niedziela, 2 lipca). Dostępne będą dla zwiedzających ciekawe wystawy: malarstwa pt. „Wielobarwność” (kaplica pałacowa) oraz historyczna pt. „Sfrunął na Śląsk orzeł biały…” (korytarz pałacowy na parterze). Organizatorzy nie zapominają także o najmłodszych. Dla nich przygotowano wiele różnych atrakcji, m.in. stoisko edukacyjne Zespołu „Śląsk”: bibułki, malowanki i kolorowanki, malowanie twarzy i malarstwo przestrzenne na folii. W Alei Rękodzielników będzie można podziwiać i kupić regionalne produkty oraz posmakować śląskiej kuchni.

Reklama

Wstęp na teren imprezy jest wolny.

PROGRAM „Święta Śląska” –

30 czerwca – 2 lipca 2017 roku

Siedziba Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny

Zespół Pałacowo – Parkowy ul. Zamkowa 3, Koszęcin

30 czerwca - piątek

16:00-19:00 - Festiwal Tańca

Warsztaty i pokazy taneczne: taniec ludowy, zumba, latino, trampoliny, Body Art., fitness, estetyka ruchu

19:00-22:00 - Noc Teatrów Tańca – widowisko taneczne

Wystąpią:

Pracownia Tańca „Pryzmat”, Olsztyn

Młodzieżowy Teatr Tańca Współczesnego „Six Limbs Group”, Radzionków

Teatr Tańca „RoArte”, Kędzierzyn Koźle

Uczniowski Klub Sportowy „Gwiazda”, Olesno

Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu

Zespół i Szkoła Tańca „Iris”, Kijów

Teatr Tańca Jazzgot, Warszawa

22:00 - Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”

23:00-1:00 - Nocne zwiedzanie z duchami

24:00 - Koncert organowy z duchami - Kaplica pałacowa - Hubert Maron/Luca Muratori

Reklama

1 lipca - sobota

16:00 - Koncert galowy laureatów XXIV Regionalnego Przeglądu Pieśni im. prof. Adolfa Dygacza „Śląskie Śpiewanie”

17:30 - Zespół Beniamin

18:30 - Marcin Jajkiewicz&Band

19:30 - Megitza Trio

20:30 - Kabaret Pod Wyrwigroszem

22:00 - Halina Mlynkova

2 lipca - niedziela

10:00 - Rajd Nordic Walking

15:00 - Koncert organowy - Kaplica pałacowa - Hubert Maron/Luca Muratori

16:00 - Pan Piotruś – program dla dzieci

17:30 - Zespół Pieśni i Tańca „Lasowiacy”

18:30 - Kabaret Rewers

19:30 - Zespół Turnioki

20:30 - Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny – „A to Polska właśnie”

Dodatkowe atrakcje:

Aktywna Strefa Nordic Walking

Wystawa „WIELOBARWNOŚĆ”- kaplica pałacowa

Wystawa „Sfrunął na Śląsk orzeł biały…” - korytarz pałacowy na parterze

Stoisko informacyjne Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach - dziedziniec pałacowy

Stoisko Edukacyjne Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” - dziedziniec pałacowy

Pokazy oraz atrakcje dla dzieci

III Turniej koszykówki – Streetball 2017 - sobota, boisko sportowe w parku

Turniej Skata o Puchar Dyrektora Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”- niedziela, Klub Muzyczny Gama

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

2017-06-19 12:08

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

I Ogólnopolskie Wiosenne Warsztaty Trąbkowe w ZPiT „Śląsk”

[ TEMATY ]

kultura

zespół

Archiwum Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”

Żartobliwie można powiedzieć, że „Śląsk” – tak jak Nowy Jork – nigdy nie zasypia

Żartobliwie można powiedzieć, że „Śląsk” – tak jak Nowy Jork – nigdy nie zasypia

Od 16 do 18 marca w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny odbędą się I Ogólnopolskie Wiosenne Warsztaty Trąbkowe. Wydarzenie objęła patronatem honorowym Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

W zajęciach o randze masterclass weźmie udział 48 uczestników z całej Polski: uczniów szkół muzycznych I i II stopnia, liceów muzycznych, studentów akademii muzycznych oraz muzyków profesjonalnie zajmujących się grą na trąbce. Warsztaty adresowane są do artystów pragnących doskonalić swoją grę na tym instrumencie. Wszystkie zajęcia i wykłady będą prowadzone przez znakomitych pedagogów: prof. zw. dra hab. Stanisława Dziewiora (Akademia Muzyczna w Katowicach), prof. AM dra hab. Piotra Wojtasika (Akademia Muzyczna w Katowicach), wykładowcę katowickiej AM Sebastiana Sołdrzyńskiego oraz dr. hab. Wacława Mulaka z Akademii Muzycznej w Krakowie i dr. Tomasza Gluskę z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

CZYTAJ DALEJ

Czego uczy nas świętość Jana Pawła II? Msza św. z okazji obchodów 10. rocznicy kanonizacji papieża

2024-04-27 17:55

[ TEMATY ]

św. Jan Paweł II

@VaticanNewsPL

Odważny, zdecydowany, konsekwentny, człowiek pokoju, obrońca rodziny, godności każdego ludzkiego życia, prawdziwy i szczery przyjaciel młodych oraz wielka pobożność Maryjna - tak scharakteryzował św. Jana Pawła II kard. Angelo Comastri. Emerytowany archiprezbiter bazyliki watykańskiej w homilii podczas Mszy św. w Bazylice św. Piotra z okazji obchodów 10. rocznicy kanonizacji papieża Polaka starał się odpowiedzieć na pytanie: Czego uczy nas świętość Jana Pawła II - niezwykłego ucznia Jezusa w XX wieku?

Hierarcha nawiązał do dnia pogrzebu Jana Pawła II, 8 kwietnia 2005 roku na Placu Świętego Piotra, wspominając księgę Ewangelii, której strony zaczął przewracać wiatr. "W tym momencie wszyscy zadaliśmy sobie pytanie: `Kim był Jan Paweł II? Dlaczego tak bardzo go kochaliśmy?`" - powiedział kardynał i dodał: "Niewidzialna ręka przewracająca Ewangeliarz zdawała się mówić nam: `Odpowiedź jest w Ewangelii! Życie Jana Pawła II było nieustannym posłuszeństwem Ewangelii Jezusa, i z tego powodu - mówił nam wiatr! - z tego powodu go umiłowaliście!`"

CZYTAJ DALEJ

Bp Krzysztof Włodarczyk: szatan atakuje dziś fundamenty – kapłaństwo i małżeństwo

2024-04-28 18:43

[ TEMATY ]

Bp Krzysztof Włodarczyk

Marcin Jarzembowski

Bp Krzysztof Włodarczyk

Bp Krzysztof Włodarczyk

- Szatan atakuje dziś fundamenty - kapłaństwo i małżeństwo. Bo wie, że jeżeli uda mu się zachwiać fundamentami społeczeństwa, to zachwieje całym narodem. My róbmy swoje i nie dajmy się ogłupić - mówił bp Krzysztof Włodarczyk.

Ordynariusz zainaugurował obchody roku jubileuszowego 100-lecia bydgoskiej parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy na Szwederowie. - Została ona erygowana 1 maja 1924 r. przez kard. Edmunda Dalbora. Niektórzy powiedzą, był to piękny czas. Nie było telefonów komórkowych, telewizji, Internetu, żyło się spokojniej, romantycznie, piękna idylla. Czy na pewno? Nie do końca - mówił bp Włodarczyk, zachęcając, by wejść w głąb historii i zobaczyć, czym żyli przodkowie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję