Reklama

Benedykt XVI

Niemcy: wielkie zainteresowanie kazaniami Benedykta XVI/Ratzingera

"Mamy do czynienia z wielkim zainteresowaniem kazaniami Benedykta XVI/Ratzingera" - powiedział biskup Ratyzbony i zarazem dyrektor Instytutu Papieża Benedykta XVI Rudolf Voderholzer. W rozmowie z niemiecką gazetą "Die Tagespost" zaznaczył, że "teksty dają niezwykłe impulsy do przemyśleń i zawierają bezprzykładną duchową głębię". Instytut Papieża Benedykta XVI jest odpowiedzialny m. in. za krytyczne wydanie całego dzieła Josepha Ratzingera. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego papież senior skończył 90 lat.

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

kazanie

Niemcy

Grzegorz Gałązka

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Dzisiaj po południu w Ogrodach Watykańskich, odbędą się z udziałem m. in. ks. Georga Ratzingera (starszego o trzy lata od papieża seniora) skromne obchody urodzinowe Benedykta XVI.

Bp Voderholzer zwrócił uwagę, że także dla młodych teologów "dzieło Ratzingera oświetla znaczenie chrześcijańskiej wiary”. "W pismach Ratzingera poszukiwaniu prawdy i piękna wiary towarzyszy egzystencjalna głębia" - zaznaczył. Wyraził też przekonanie, Benedykt XVI „będzie zaliczany do wielkich kaznodziejów zasiadających na stolicy Piotrowej”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2017-04-17 13:38

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież Franciszek apeluje do księży, by pamiętali o swojej pierwszej miłości

[ TEMATY ]

kazanie

Jezus Chrystus

ksiądz

kapłan

homilia

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Duszpasterze nigdy nie mogą zapominać o Chrystusie, swojej pierwszej miłości i zawsze muszą za Nim iść - powiedział papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty. Nawiązując do dzisiejszej Ewangelii (J 21,15-19) Franciszek zaznaczył, że często kapłan musi stawiać sobie pytanie o to, czy miłuje Chrystusa, tak jak pierwszego dnia swego powołania.

Ojciec Święty zaznaczył, że Pan Jezus, podobnie jak kiedyś Piotra, pyta także nas: "Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie?". Podkreślił, że także kapłan musi postawić sobie pytanie, czy kocha Jezusa, jak pierwszego dnia. Zauważył, że niekiedy wir pracy, troski mogą odciągać księdza, kierować uwagę w inną stronę, sprawiać, że zapomina on o pierwszej miłości. "Nigdy nie wolno zapominać o pierwszej miłości, nigdy" - powiedział papież.
CZYTAJ DALEJ

Demokratyczna Republika Konga: kolejna masakra na chrześcijan

2026-02-08 17:27

[ TEMATY ]

Demokratyczna Republika Konga

ataki na chrześcijan

Vatican Media

Nowa masakra we wschodniej część Demokratycznej Republiki Konga. Od 25 do 35 cywilów zostało brutalnie zabitych w sobotę 7 lutego w ataku przypisywanym Sojuszniczym Siłom Demokratycznym (ADF) - milicjom, które od lat sieją terror na tych terenach i które w 2009 roku złożyły przysięgę wierności tzw. Państwu Islamskiemu (IS).

Tym razem masakra została dokonana w pobliżu wioski Gelumbe, niedaleko Beni-Oicha, na północnym krańcu regionu Północne Kiwu, niemal przy granicy z prowincją Ituri. Sprawcy to ta sama grupa, która w listopadzie ubiegłego roku dokonała masakry w Byambwe, na terenie diecezji Butembo-Beni, oraz pod koniec lipca zabiła ponad 40 cywilów w ataku na kościół katolicki w Komandzie.
CZYTAJ DALEJ

Watykan: nie będzie podróży papieża do USA w 2026 roku

2026-02-08 15:46

[ TEMATY ]

Leon XIV

Podróż Papieża

Vatican Media

Papież Leon XIV nie uda się w tym roku do Stanów Zjednoczonych, ogłosił w niedzielę dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni. Informacje o możliwości wizyty papieża w jego ojczyźnie krążą od miesięcy.

W dzisiejszym wydaniu włoski dziennik „Corriere della Sera” spekulował na temat ewentualnego udziału papieża w zbliżającym się Zgromadzeniu Ogólnym ONZ, które odbędzie się we wrześniu w Nowym Jorku. Gazeta zasugerowała również, że Leon XIV może odwiedzić Biały Dom i spotkać się z prezydentem USA przed kolejnym celem podróży - Meksykiem.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję