Reklama

Niedziela Częstochowska

Odbył się Bible-ing w Częstochowie

"Panie Jezu prosimy Cię, byś Ty mówił dzisiaj do nas, abyśmy słyszeli Twój głos i spotkali się z Twym Słowem. Prosimy Cię Maryjo, abyś Ty prowadziła nas do Jezusa" - tymi słowami modlitwy ks. Michał Krawczyk, przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji w Archidiecezji Częstochowskiej, rozpoczął kolejny już Bible-ing w Częstochowie.

[ TEMATY ]

Biblia

Jowita Kostrzewska

Spotkanie, któremu przewodził cytat z Księgi Psalmów: "Twoje słowo jest lampą dla moich stóp", miało miejsce w przedświąteczną niedzielę 18 grudnia. Tuż przed godziną 16.00 na Placu Biegańskiego w pobliżu kościoła św. Jakuba pojawiło się kilkanaście osób z Pismem Świętym w dłoniach, by w świątecznej scenerii miasta, wśród kolorowych świateł, gwaru i przedświątecznego zabiegania czytać i wspólnie rozważać Słowo Boże.

To swoiste "zatrzymanie" miało wzbudzić w przechodniach refleksje, zadumę i przemyślenia nad prawdziwym sensem Świąt Bożego Narodzenia. Uświadomić, że to nie choinka, prezenty, sprzątanie, ale prawdziwe spotkanie ze Zbawicielem Świata jest najważniejsze. Swoim publicznym świadectwem wiary, uczestnicy spotkania podkreślali też, że Boże Słowo jest najlepszym drogowskazem, które ma oświetlać drogi naszego życia.

Reklama

Wielu z przechodzących zwracało uwagę na stojących w ciszy uczestników Bible-ingu, niektórzy zatrzymywali się, byli też tacy, którzy z zainteresowaniem pytali, a nawet włączali się do medytacji Bożego Słowa.

- Przez czytanie Pisma Świętego nawróciłem się wiele lat temu i od tamtego czasu bardzo mocno mi towarzyszy, staram się czytać codziennie - dzielił się z nami pan Tomasz, uczestnik Bible-ingu. - Kiedy chce się kogoś poznać, to trzeba z nim rozmawiać, a przynajmniej słuchać. Pan Bóg jest od nas mądrzejszy, jest cierpliwy, właśnie przez Pismo Święte mówi do nas i dlatego trzeba Go słuchać - kontynuował rozmówca i dodał, że "wiara wypływa ze słuchania". - Po to my mamy znać Pismo, żeby budzić w ludziach wiarę, żeby ci ludzie, którzy słyszą Słowo Boga przez nas - bo może sami nie sięgną, może się boją, może nie rozumieją - żeby Pan Bóg do nich docierał, żeby wzbudzał wiarę. A jak już będzie trochę tej wiary to On już sobie poradzi - podsumował pan Tomasz.

- Na Bible-ingu jestem już po raz kolejny, ale chodzę też na Krąg Biblijny w Parafii św. Jakuba, dlatego całym sercem chciałam tutaj być - mówiła Zofia Gosek. - Jeśli ktoś ma w sercu Pana Boga, to chce inaczej przygotować się do świąt - przez modlitwę, rekolekcje, później Wigilię, Pasterkę - to jest dla mnie istotne przygotowanie. Obok nas przechodzą różni ludzie, być może ktoś z tych przechodniów, zatrzyma się, przemyśli co tak naprawdę jest najistotniejsze - dzieliła się rozmówczyni. Dodała też, że "czytana dziś Ewangelia pokazuje, że musimy wierzyć tak jak św. Józef, który nie odrzucił Maryi". - Musimy tak jak On zaufać Panu Bogu w stu procentach - podkreśliła pani Zofia.

Reklama

Bible-ing w naszym mieście został zorganizowany z inicjatywy Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Częstochowskiej.

Pierwszy raz Bible-ing odbył się on na ulicach Częstochowy 20 kwietnia 2013 r. z inicjatywy nazaretanki, siostry Goretti Jach.

2016-12-19 14:14

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abraham – Ojciec naszej wiary. Cz. 1. Człowiek, który przeszedł przez piekło

Wiemy już, gdzie rozgrywają się biblijne historie, więc zacznijmy poznawać ludzi, o których często słyszymy, a których niejednokrotnie mało znamy.

CZYTAJ DALEJ

Jak naprawdę jest w czyśćcu? Poznaj kilka wizji od św. Faustyny!

2021-09-24 09:24

[ TEMATY ]

duchowość

czyściec

stock.adobe.com

Każdy z nas ma chwile, w których zadaje sobie pytanie: co będzie po śmierci? Od razu niebo, a może najpierw czyściec? Jeśli tak, to jak tam jest? To aż tak bolesna rzeczywistość? Poznaj kilka cytatów z Dzienniczka św. Faustyny mówiących o wizji czyśćca.

Ujrzałam Anioła Stróża, który mi kazał pójść za sobą. W jednej chwili znalazłam się w miejscu mglistym, napełnionym ogniem, a w nim całe mnóstwo dusz cierpiących. Te dusze modlą się bardzo gorąco, ale bez skutku dla siebie, my tylko możemy im przyjść z pomocą. Płomienie, które paliły je, nie dotykały się mnie. Mój Anioł Stróż nie odstępował mnie ani na chwilę. I zapytałam się tych dusz, jakie ich jest największe cierpienie? I odpowiedziały mi jednozgodnie, że największe dla nich cierpienie to jest tęsknota za Bogiem. Widziałam Matkę Bożą odwiedzającą dusze w czyśćcu. Dusze nazywają Maryję „Gwiazdą Morza”. Ona im przynosi ochłodę. Chciałam więcej z nimi porozmawiać, ale mój Anioł Stróż dał mi znak do wyjścia. Wyszliśmy za drzwi tego więzienia cierpiącego. [Usłyszałam głos wewnętrzny], który powiedział: Miłosierdzie moje nie chce tego, ale sprawiedliwość każe (Dz. 20).

CZYTAJ DALEJ

Abp Gallagher na Szczycie ONZ: nakarmienie głodnych to za mało

2021-09-25 15:35

Adobe Stock

W trwającym Szczycie Systemów Żywnościowych ONZ uczestniczą przedstawiciele Stolicy Apostolskiej. Abp Paul Gallagher, sekretarz ds. relacji z państwami, podczas swojego wystąpienia zaznaczył, że istnieje pilna potrzeba zintensyfikowania międzynarodowych działań na rzecz przekształcania systemów żywnościowych oraz zwalczania braku bezpieczeństwa żywnościowego i niedożywienia. „Głód jest powodem do wstydu” – powiedział duchowny.

Watykański odpowiednik ministra spraw zagranicznych przypomniał słowa Papieża Franciszka, że głód w XXI wieku jest nie tylko tragedią ludzkości, ale także prawdziwym powodem do wstydu. Konieczne jest podjęcie skutecznych działań, zamiast nieustannego formułowania deklaracji i strategii. Według Ojca Świętego, należy dążyć m.in. do wzmocnienia lokalnych gospodarek i zapewnienia ogólnodostępnej zdrowej diety, przy jednoczenym ograniczeniu marnotrawienia żywności, zrównoważeniu środowiska i poszanowaniu lokalnych kultur.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję