Reklama

Niedziela w Warszawie

Ogólnopolska Droga Krzyżowa Ludzi Pracy

Dziś ulicami warszawskiego Żoliborza przejdzie Ogólnopolska Droga Krzyżowa Ludzi Pracy. Organizowane po raz 16. nabożeństwo, któremu w tym roku będzie przyświecać hasło "Oblicze Miłosierdzia", rozpocznie się w kościele św. Stanisława Kostki, przy którym znajduje się grób bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Inicjatywę współorganizuje NSZZ "Solidarność".

Uczestnicy Drogi Krzyżowej, będą słuchać rozważań opartych na uczynkach miłosierdzia. - Poprzez odkrywanie, jak wygląda prawdziwe oblicze miłosierdzia chcemy włączyć się w obchody ustanowionego przez papieża Franciszka Roku Jubileuszowego - powiedział KAI ks. Marcin Brzeziński, proboszcz parafii św. Stanisława Kostki na Żoliborzu.

Reklama

W nabożeństwie, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 17.00, wezmą udział m.in. przedstawiciele różnych grup zawodowych z całej Polski. Od grobu błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki krzyż będą nieśli m. in.: hutnicy, kolejarze, pracownicy oświaty, służb mundurowych, służby zdrowia.

Ogólnopolska Droga Krzyżowa Ludzi pracy przejdzie ulicami stołecznego Żoliborza już po raz szesnasty. Tegoroczna trasa wiedzie ulicami: Felińskiego, al. Wojska Polskiego, ks. Popiełuszki, Krasińskiego i ponownie Felińskiego.

Organizatorami tej inicjatywy są: Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu i Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność".

2016-03-18 09:25

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kard. Nycz: ks. Jerzy Popiełuszko może być dla nas wzorem także i dziś!

[ TEMATY ]

wywiad

kardynał

ks. Jerzy Popiełuszko

- Męczennicy są Kościołowi potrzebni, są świadkami, że miłość jest mocniejsza niż nienawiść – mówi kard. Kazimierz Nycz w rozmowie z KAI, z okazji kończącego się dziś we Francji diecezjalnego procesu o uznanie domniemanego cudu jaki dokonał się tam za pośrednictwem ks. Jerzego Popiełuszki.

„Świadectwo ks. Jerzego, realizowało się w wielu wymiarach: w obronie godności człowieka i ludzi, z którymi się spotykał, w przeciwstawianiu się wszelkiemu rodzajowi zemsty i – co najważniejsze – w praktycznym wcielaniu w życie ewangelicznej zasady: "Nie daj się zwyciężyć złu, zło dobrem zwyciężaj!" – dodaje.

CZYTAJ DALEJ

Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej

2021-09-20 07:46

ks. Maciej Flader

Młodzież w czasie cyklu "Dumni z Ewangelii"

Młodzież w czasie cyklu

W Krośnie zakończyło się wyjątkowo jednodniowe Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej pod hasłem „Uklęknij i wstań”. Młodzi w sobotni wieczór zgromadzili się w sanktuarium św. Jana Pawła II na adoracji krzyża i wspólnej Eucharystii, której przewodniczył abp Adam Szal.

W homilii do młodych metropolita przemyski nawiązał do patrona dnia, św. Stanisława Kostki, orędownika dla dzieci i młodzieży. – Przyzwyczailiśmy się, że święty to musi być ktoś, kto jest męczennikiem, kto jest misjonarzem, kto prowadził życie bardzo długie, jako pokutnik, jako osoba życia konsekrowanego, czyli zakonnik. Przyzwyczailiśmy się, że święty jest kimś kto zasłużony jest dla rodziny. A dziś to dziwne, że Kościół każe nam patrzeć na patrona, który jest młodym człowiekiem – zauważył kaznodzieja, przybliżając młodym jego życiorys.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: od 1 października obowiązkowy paszport covidowy

2021-09-20 22:06

[ TEMATY ]

Watykan

Monika Książek

Od 1 października obywatele, rezydenci, pracownicy i goście Państwa Watykańskiego oraz urzędów Kurii Rzymskiej będą musieli okazywać paszport covidowy. Potwierdza on zaszczepienie przeciw COVID-19, wyzdrowienie z tej choroby lub negatywny wynik testu na koronawirusa wykonany w ciągu ostatnich 48 godzin.

Zarządzenie w tej sprawie wydał przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Państwa Watykańskiego kard. Giuseppe Bertello, powołując się na wolę papieża, wyrażoną podczas audiencji z 7 września.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję