Reklama

Franciszek

Papież wezwał ojców synodalnych do modlitwy o pokój w świecie

Do modlitwy w intencji pojednania i pokoju na Bliskim Wschodzie oraz innych regionach świata ogarniętych konfliktami zachęcił dziś rano papież Franciszek uczestników zgromadzenia Synodu Biskupów, rozpoczynając prace kongregacji generalnej Synodu.

[ TEMATY ]

Synod o rodzinie

Grzegorz Gałązka

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Oto słowa Ojca Świętego w tłumaczeniu na język polski:

Drodzy ojcowie synodalni, drodzy bracia i siostry!

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podejmując dziś rano prace kongregacji generalnej chciałbym zachęcić was do poświęcenia modlitwy przedpołudniowej w intencji pojednania i pokoju na Bliskim Wschodzie. Jesteśmy boleśnie poruszeni i śledzimy z wielkim zaniepokojeniem wydarzenia w Syrii, w Iraku, w Jerozolimie i na Zachodnim Brzegu, gdzie jesteśmy świadkami eskalacji przemocy wymierzonej w niewinne osoby cywilne i stale napędzającej wielki kryzys humanitarny. Wojna przynosi zniszczenie i mnoży cierpienia ludności. Nadzieja i postęp wypływają jedynie z decyzji na rzecz pokoju. Zjednoczmy się zatem w intensywnej i ufnej modlitwie do Pana, modlitwie, która pragnie być równocześnie wyrazem solidarności z obecnymi tutaj braćmi patriarchami i biskupami pochodzącymi z tych regionów, z ich kapłanami i wiernymi, a także tymi wszystkimi, którzy tam mieszkają.

Jednocześnie wraz z Synodem kieruję gorący apel do wspólnoty międzynarodowej, aby znalazła sposób skutecznej pomocy zainteresowanym stronom w poszerzeniu swoich horyzontów poza doraźne interesy i do wykorzystania instrumentów prawa międzynarodowego, dyplomacji w celu rozwiązania aktualnych konfliktów.

Pragnę także, abyśmy objęli naszą modlitwą również te obszary kontynentu afrykańskiego, które doświadczają podobnych sytuacji konfliktu. Niech za wszystkimi oręduje Maryja, Królowa Pokoju i kochająca Matka swoich dzieci.

2015-10-09 11:04

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlitwa Papieża za rodziny

[ TEMATY ]

rodzina

synod

Synod o rodzinie

Grzegorz Gałązka

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” Ojciec Święty polecił wiernym mające się odbyć w dniach od 5-19 października III Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów, które będzie poświęcone rodzinie w kontekście ewangelizacji. Zaznaczył, że tej kwestii poświęcone też będą prace konsystorza, który będzie obradował w dniach 20-21 lutego 2014 roku. Pozdrowił też wiernych modlących się w intencji Synodu przy Bazylice Zwiastowania Pańskiego w Nazarecie, w sanktuarium w Loreto, w barcelońskiej bazylice Sagrada Familia o oraz uczestników święta rodziny w stolicy Hiszpanii, Madrycie.
CZYTAJ DALEJ

Formują się przez akcję. 35 lat Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w wolnej Polsce

2025-10-10 11:33

[ TEMATY ]

KSM

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

formacja przez akcję

ks. prał. Antoni Sołtysik

KSM/Miasteczko Modlitewne

Członkowie KSM na Miasteczku Modlitewnym u bł. Karoliny w Zabawie

Członkowie KSM na Miasteczku Modlitewnym u bł. Karoliny w Zabawie

- Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży ciągle się odnawia. To wymaga od nas bardzo dużo pracy, ale w żadnym momencie historii nie było to łatwe - mówi przewodnicząca Prezydium Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży - Gabriela Kleczkowska. 10 października Stowarzyszenie obchodzi 35 lat od reaktywacji w wolnej Polsce.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, historią sięgające jeszcze przedwojennej Polski, zostało reaktywowane w 1990 roku, przy ogromnym zaangażowaniu ks. prał. Antoniego Sołtysika, pierwszego Asystenta KSM. To właśnie Ordery jego imienia oraz Perły 35-lecia rozdano zasłużonym KSM-owiczom podczas uroczystej gali, która odbyła się pod koniec września w Rzeszowie.
CZYTAJ DALEJ

Paolo Ruffini: Odbudować zasady dobrego dziennikarstwa

2025-10-10 19:50

[ TEMATY ]

Watykan

dziennikarstwo

Paolo Ruffini

Vatican Media

Fakty, prawda i zaufanie są fundamentami dziennikarstwa, które z kolei budują demokrację – wskazał prefekt Dykasterii ds. Komunikacji Paolo Ruffini podczas 39. konferencji organizacji medialnej MINDS. Nauczanie Kościoła jest antidotum na zmanipulowane informacje i zagrożenia związane ze sztuczną inteligencją – dodał Ruffini.

„Bez faktów nie może istnieć prawda. Bez prawdy nie może istnieć zaufanie. Bez tych trzech elementów nie mamy wspólnej rzeczywistości. Nie może istnieć dziennikarstwo, nie może istnieć demokracja” - powiedział Paolo Ruffini, prefekt Dykasterii ds. Komunikacji, zabierając głos podczas konferencji zatytułowanej „Mieć zaufanie do przyszłości wiadomości. Niezależność, innowacja, rozwój.”
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję