Reklama

Niedziela Lubelska

Archidiecezja Lubelska modli się przed peregrynacją znaków ŚDM

W parafiach archidiecezji lubelskiej rozpoczęła się uroczysta nowenna z inicjatywy młodych ludzi, która ma przygotować wiernych na peregrynację znaków Światowych Dni Młodzieży: Krzyża oraz Ikony Matki Bożej Salus Populi Romani, która rozpocznie się 21 sierpnia.

[ TEMATY ]

Lublin

ŚDM w Krakowie

Marek Matacz

Abp Stanisław Budzik wraz z ks. Adamem Babem – diecezjalnym koordynatorem ŚDM i młodzieżą zapraszają do udziału w peregrynacji znaków Światowych Dni Młodzieży

Abp Stanisław Budzik wraz z ks. Adamem
Babem – diecezjalnym koordynatorem ŚDM
i młodzieżą zapraszają do udziału w peregrynacji
znaków Światowych Dni Młodzieży

- To młodzi ludzie wpadli na jej pomysł, są to diecezjalni wolontariusze ŚDM – podkreśla Ks. Adam Bab, wikariusz biskupi ds. Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej. Dodaje, że poprzez tę modlitewną inicjatywę chcą oni dotrzeć do jak największej ilości wiernych z dobrą nowiną, że Światowe Dni Młodzieży są już bardzo blisko.

- Gorąco proszę, aby ten młodzieżowy zapał nie został zmarnowany. Symbole ŚDM dotrą do nas w dniu 21 sierpnia, stąd pierwszy dzień nowenny przypadł na 12 sierpnia – podkreśla diecezjalny koordynator ŚDM w archidiecezji lubelskiej.

Reklama

Modlitwa nowenny ma bardzo prosty schemat i może być odmawiana na dwa sposoby: przed błogosławieństwem kończącym Eucharystię jako oracja wraz z krótkim wezwaniami lub jako adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której dołączyć można jeszcze Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Ks. Bab dodaje, że modlitwę tę mogą prowadzić młodzi lub inni przedstawiciele wspólnot parafialnych. - W imieniu młodych zaangażowanych w przygotowania do ŚDM serdecznie dziękuję za pomoc i współpracę w pielęgnowaniu ich apostolskiego zapału – mówi wikariusz biskupi ds. młodzieży.

Znaki ŚDM będą peregrynować po parafiach archidiecezji lubelskiej od 21 sierpnia do 5 września. Odwiedzą miejscowości: Garbów, Puławy, Lublin, Kazimierz Dolny, Wąwolnicę, Nałęczów, Kraśnik, Lublin, Lubartów, Świdnik, Łęczna, Krasnystaw i Chełm.

2015-08-14 13:46

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież spotkał się z chorymi

Przed modlitwą w Kaplicy Matki Bożej Ojciec Święty swoim zwyczajem spotkał się ze starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi

CZYTAJ DALEJ

Błogosławiony prymas Wyszyński jest symbolem nadziei dla świeckich i wzorem dla pasterzy Kościoła - rozmowa z dr Ewą K. Czaczkowską

2021-09-18 10:59

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

Karol Porwich/Niedziela

- Beatyfikacja Stefana Wyszyńskiego jako prymasa, biskupa i duchownego jest ważnym znakiem na dziś w kontekście problemów, które przeżywa Kościół czy duchowieństwo. Jest symbolem nadziei dla świeckich i wzorem dla pasterzy Kościoła - mówi w pobeatyfikacyjnej rozmowie z KAI, dr Ewa K. Czaczkowska, autorka trzech książek o Prymasie Tysiąclecia: „Kardynał Wyszyński. Biografia”, „Prymas Wyszyński. Wiara, nadzieja, miłość” oraz „Będziesz miłował….Krótka historia życia Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski”, przeznaczonej dla dzieci.

Łukasz Kaczyński (KAI): Dlaczego beatyfikacja prymasa Stefana Wyszyńskiego, która odbyła się w zeszłą niedzielę, powinna głęboko odcisnąć się w sercach Polaków?

CZYTAJ DALEJ

Papież: zachęcam was do wsłuchania się w wołanie pokrzywdzonych

2021-09-19 17:19

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Zachęcam was do wsłuchania się w wołanie pokrzywdzonych – powiedział papież Franciszek w wideoprzesłaniu, które obejrzeli i wysłuchali uczestnicy rozpoczętej dziś w Warszawie międzynarodowej konferencji „Ochrona dzieci Bożych naszą wspólną misją”. Zorganizowały ją: Papieska Komisja ds. Ochrony Małoletnich i Konferencja Episkopatu Polski.

Jej uczestnicy, pochodzący z 20 państw Europy Środkowej i Wschodniej, zastanawiają się „jak Kościół reaguje dziś na kryzys wykorzystywania seksualnego małoletnich ze strony członków Kościoła” oraz w jaki sposób może on dać nań jeszcze bardziej adekwatną odpowiedź „na ten ogromny wstrząs, przed którym stajemy”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję