Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Jesteście piękni

W każdy trzeci czwartek miesiąca w kościele pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Krasnobrodzie setki ludzi gromadzą się na Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie. Ksiądz Eugeniusz Derdziuk opowiada o tym, czym ona jest i czy sam doświadcza cudów.

2024-06-18 14:28

Niedziela zamojsko-lubaczowska 25/2024, str. VI

[ TEMATY ]

Krasnobród

Ewa Monastyrska

Ksiądz Eugeniusz Derdziuk

Ksiądz Eugeniusz Derdziuk

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Czym jest Msza św. z modlitwą o uzdrowienie, że gromadzi aż tylu wiernych? Czy jest ona inną Mszą niż ta niedzielna?

– Msza św. o uzdrowienie różni się od innych tylko intencją. Porządek Mszy św. jest taki sam i każda Msza ma ten sam wymiar. Intencją jest natomiast prośba o uzdrowienie, którą ogarniamy wszystkich przybywających do świątyni. Po Mszy św. jest nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie, które robimy na wzór tego w Lourdes. Kapłan błogosławi Najświętszym Sakramentem poszczególne osoby. Wierzymy, że Pan żywy przechadza się w Najświętszym Sakramencie i to, co czynił w dawnych czasach czyni i dziś. Zwłaszcza, gdy słabnie wiara w dzisiejszych czasach, choćby we współczesnej Europie, Pan Bóg tym obficiej będzie rozsypywał swoje perły.

Czy spotkał się ksiądz z potwierdzeniem, że faktycznie doszło do uzdrowienia?

– Byli u mnie państwo, którzy byli na tej Mszy św. i przeżyli wówczas wielkie nawrócenie. Owoce duchowe są najcenniejsze. Jedna z tych osób stwierdziła, że poczuła, jakby otworzyły jej się oczy na całe życie i zobaczyła wszystkie swoje słabości, których do tej pory nie była świadoma. Jednak poznanie tej prawdy nie tylko nie przygnębiło tej osoby, ale zmobilizowało do spowiedzi generalnej. Jak sama stwierdziła, poczuła w sobie ogromny pokój.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Wystarczy pójść na Mszę i zostanę uzdrowiony z moich chorób, dolegliwości, problemów rodzinnych? Jest na to recepta?

– Jezus w Ewangelii zawsze patrzył na wiarę ludzi. Mówił: według wiary waszej niech się wam stanie. Gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy powiedzielibyście tej górze usuń się, a ona by to zrobiła. Celem Mszy św. jest doprowadzenie do wiary, natomiast same uzdrowienia mogą być znakami, które temu pomogą i staną się pieczęciami. Jednak nie są na pierwszym miejscu. Czym się różni modlitwa chrześcijanina od modlitwy poganina? Poganin modli się do swego bożka i chce nagiąć go, do swych planów. Ja mam receptę na szczęście swojego życia, składam ofiarę, zanoszę modlitwę i chcę, żeby tak było. My modlimy się do Ojca, który wie, co dla nas jest najlepsze.

Dlaczego Bóg jednych uzdrawia, a innych nie?

– Nie wiemy. Lubię przytaczać przykład małżeństwa, którym urodziło się czwarte dziecko. Okazało się ono chore. Nie mogli tego zaakceptować. Zwrócili się do kapłana z prośbą o modlitwę. Ten im polecił, by sami zaczęli się modlić. Pierwszym owocem tej modlitwy było to, że starsze rodzeństwo zaakceptowało chorego braciszka. Z czasem odnowiły się ich więzi małżeńskie i rodzinne. Pod wpływem tej modlitwy zaczęli odkrywać, że są także inne małżeństwa borykające się z podobnym problemem i poszukiwali kontaktu z nimi. W końcu założyli stowarzyszenie i szkołę dla chorych dzieci. Teraz dziękują Bogu, że te niełatwe doświadczenia choroby ich dziecka, stały się przyczyną do odnowienia ich więzi rodzinnych, a przez to pomagają teraz innym dzieciom i rodzicom. Modlitwa doprowadziła do uzdrowienia ich serc. Widzę, że dziś Pan naprawdę żyje i nas miłuje. Jemu bardzo zależy na człowieku. Takim przedziwnym doświadczeniem niejednokrotnie w czasie tych nabożeństw jest błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Staram się zatrzymać przy każdej osobie indywidualnie. Widzę ich twarze i za każdym razem zadziwiam się, jak każdy człowiek jest jedyny i niepowtarzalny. Być może zabrzmi to dziwnie, ale mam takie doświadczenie zadziwienia, jak każdy jest piękny w oczach Bożych.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bądź uwielbiony!

Niedziela zamojsko-lubaczowska 25/2020, str. VI

[ TEMATY ]

wieczór uwielbienia

Najświętszy Sakrament

Krasnobród

Ewa Monastyrska

Najświętszy Sakrament był centrum modlitwy

Najświętszy Sakrament był centrum modlitwy

„Przyjdźcie do Mnie wszyscy” – słowa te stały się hasłem przewodnim wieczoru uwielbienia, który 7 czerwca odbył się w krasnobrodzkim sanktuarium.

Krasnobrodzki Gospel wykonał dziesięć pieśni o charakterze uwielbieniowym, które przeplatane były przygotowanymi fragmentami z Pisma Świętego.

CZYTAJ DALEJ

Stop łamaniu praw ks. Michała. Podpisz petycję

2024-07-13 22:06

[ TEMATY ]

petycja

Ks. Michał Olszewski

Fundacja Grupa Proelio

Politycy i media przedstawiają go w sposób, który ma go ośmieszyć i obrzydzić. Na podstawie niefortunnej wypowiedzi sprzed kilkunastu lat budują obraz kapłana – oszołoma.

PODPISZ PETYCJĘ: proelio.pl

CZYTAJ DALEJ

Ludzie strzegący porządku

2024-07-16 15:23

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

- Wasza policyjna służba jest z całą pewnością trudna i niebezpieczna. Łatwo można się zniechęcić, stracić entuzjazm i siły. Trzeba mieć mocny kręgosłup, stykając się na co dzień ze złem – mówił bp Nitkiewicz do policjantów. 

W Opatowie odbyło się Wojewódzkie Święto Policji Państwowej. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą pod przewodnictwem Biskupa Sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza w opatowskiej kolegiacie pw. św. Marcina. Wespół z Biskupem Ordynariuszem koncelebrowali proboszcz prał. Michał Spociński oraz kapelani policji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję