Reklama

Sanktuaria

Góra św. Anny: XIX Święto Młodzieży

Na Górze św. Anny rozpoczyna się XIX Święto Młodzieży pod hasłem: „Uwiodłeś mnie Panie miłością”. Wśród zaproszonych gości są m.in. Tomasz Terlikowski i ks. Mirosław Maliński. Ogólnopolskie spotkanie młodzieży organizowane przez franciszkanów prowincji św. Jadwigi potrwa do 25 lipca.

[ TEMATY ]

młodzi

Thorton/pl.wikipedia.org

Góra Świętej Anny

Góra Świętej Anny

W tym roku gośćmi podczas XIX Święta Młodzieży na Górze św. Anny będą: Tomasz Terlikowski, Full Power Spirit, ks. Mirosław Maliński, Teatr A, Patrycja Hurlak, Fragua, a także Anty Babylon System. W czwartek 23 lipca Eucharystii przewodniczyć będzie opolski biskup pomocniczy Rudolf Pierskała.

Celem Święta Młodzieży jest nawiązanie relacji z Bogiem i drugim człowiekiem poprzez tworzenie wspólnoty Kościoła, w której młodzi uczą się jak żyć wartościami chrześcijańskimi we współczesnym świecie. Program spotkania przewiduje czas na Eucharystię, pracę w grupach, konferencje franciszkańskie, spotkania z gośćmi oraz wieczorne koncerty.

Każdego roku na Górze św. Anny gromadzi się około 1000 młodych osób z całej Polski. W tym roku po raz pierwszy zapisy na Święto Młodzieży odbywają się poprzez stronę www.swietomlodziezy.com

2015-07-20 13:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Chcemy, żeby to funkcjonowało

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 9/2015, str. 6

[ TEMATY ]

młodzi

Karolina Dziaduszek

Ks. Robert Patro, diecezjalny duszpasterz młodzieży

Ks. Robert Patro, diecezjalny duszpasterz młodzieży

Z ks. Robertem Patro, diecezjalnym duszpasterzem młodzieży, rozmawia Kamil Krasowski

KAMIL KRASOWSKI: – Proszę Księdza, jak będą wyglądały tegoroczne Diecezjalne Dni Młodzieży?

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Londyński „bohater deskorolki” na drodze do świętości

2023-01-29 18:19

[ TEMATY ]

święty

Hiszpania

stock.adobe.com

W Madrycie rozpoczął się proces beatyfikacyjny 39-letniego Hiszpana, zwanego „bohaterem deskorolki”. Oddał swoje życie za innych, próbując powstrzymać terrorystów podczas ataku w centrum Londynu w 2017 roku.

Zanim sam został zabity, Ignacio Echeverría ocalił życie wielu ludzi. Do dramatu doszło 3 czerwca 2017 r. na Borough Market, największym targu spożywczym w Londynie, przy London Bridge. Ignacio był w drodze do skateparku, by spotkać się z przyjaciółmi, gdy zauważył mężczyznę, który z nożem rzucił się na policjanta, a następnie zaatakował kobietę. Wcześniej bandyci wjechali w tłum furgonetką. Ignacio chwycił deskorolkę i uderzył nią jednego z napastników, dzięki czemu kilkoro ludzi zdążyło uciec. Wtedy zobaczył drugiego terrorystę, atakującego policjanta. Zanim ruszył w jego stronę, został dwukrotnie pchnięty nożem w plecy. Zmarł z powodu odniesionych ran.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję