Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Niedziela Radiowa w Soli

Katolickie Radio Zamość gościło w parafii św. Michała Archanioła w Soli w ramach kolejnej Niedzieli Radiowej.

Niedziela zamojsko-lubaczowska 5/2024, str. I

[ TEMATY ]

radio

Joanna Ferens

Parafi a to wspólnota wspólnot

Parafi a to wspólnota wspólnot

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Słowo Boże wygłosił ks. dr Sylwester Zwolak, dyrektor Katolickiego Radia Zamość i kanclerz Kurii Diecezjalnej w Zamościu. – Ważne, abyśmy sobie zadali pytanie, kogo my dzisiaj słuchamy, kto jest dla nas ważnym głosem w sprawach dnia codziennego, kto kształtuje nasz światopogląd i myślenie. Kościół daje nam piękny przykład słuchania słowa Bożego, tego, co mówi Pan Bóg. A Bóg mówi do nas w liturgii słowa, przez sakramenty, szczególnie przez sakrament Eucharystii, kiedy mówi o tym, jak bardzo nas kocha i dla nas składa na ołtarzu ofiarę ze swojego Syna. Bóg mówi do nas również w drugim człowieku. Pan Bóg przychodzi do nas w różnych sytuacjach i wydarzeniach, to od nas zależy czy będziemy potrafili usłyszeć i zrozumieć, co Bóg mówi do nas – powiedział.

O codziennym życiu i funkcjonowaniu parafii mówił w rozmowie proboszcz ks. Krzysztof Jankowski. – Nasza parafia przez ostatnie lata zdecydowanie wypiękniała i każdego dnia staramy się robić wszystko na coraz większą chwałę Bożą. Wraz z parafianami działamy na wielu polach, realizując coraz to nowe inwestycje. Wraz z kolejnymi księżmi wikariuszami dbamy również o stronę duchową naszych parafian sprawując sakramenty i organizując życie wspólnotowe parafii. Co roku organizujemy koncerty organowe i koncerty znanych artystów, wieczory uwielbienia, spotkania misyjne. Przez minione 8 lat udało nam się zrealizować wiele inwestycji. W planach mamy także wiele nowych, na które otrzymaliśmy dofinansowanie z ministerstwa, a przed nami w tym roku również Misje święte oraz wprowadzenie do naszej parafii relikwii bł. ks. Zygmunta Pisarskiego który posługiwał w Soli jako wikariusz – wyjaśniał.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W parafii św. Michała Archanioła w Soli działają różnorodne grupy i stowarzyszenia, w których znajdują swoje miejsce zarówno młodzież, dzieci, jak i starsi. Na terenie parafii działa Rada Parafialna, Liturgiczna Służba Ołtarza, schola, Stowarzyszenie „Więź” w Soli i Stowarzyszenie „Dąb” w Ciosmach, Ochotnicza Straż Pożarna, Akcja Katolicka, a także Apostolat Margaretka.

Na zakończenie Niedzieli Radiowej ks. Krzysztof Jankowski skierował do wszystkich słowa zaproszenia do parafii w Soli. – Bardzo serdecznie dziękuję Katolickiemu Radiu Zamość za wizytę i za obecność. Ja ze swej strony serdecznie zapraszam do Soli, zarówno w niedzielę, jak i w ciągu tygodnia, gdyż nasz kościół jest zawsze otwarty. Warto zajrzeć do naszego niewielkiego, ale pięknego kościoła, odwiedzić również kościół filialny Siedmiu Darów Ducha Świętego, malowniczo położony wśród biłgorajskich lasów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, do chwili zadumy i refleksji i wspólnego bycia w jedności z Chrystusem i drugim człowiekiem – zapraszał.

2024-01-30 11:14

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jubileuszowa pielgrzymka z okazji 25-lecia Radia RDN

[ TEMATY ]

radio

Anna Przewoźnik/Niedziela

Katolickie Radio RDN Małopolska i Nowy Sącz rozpoczęło świętowanie 25-lecia istnienia. Jubileusz zainaugurowała modlitwa na Jasnej Górze.

23 listopada przybyło do sanktuarium ponad 200 osób z Tarnowa i Nowego Sącza. W pielgrzymce uczestniczyli pracownicy radia ich rodziny, słuchacze i członkowie Klubu Dobrze Nastawionych. Dyrektor rozgłośni ks. Piotr Adamczyk przypomniał, że historia rozgłośni zaczęła się 1993 r. Ówczesny ordynariusz diecezji bp Józef Życiński wraz z pierwszym dyrektorem ks. Ryszardem Piaseckim powołali do życia rozgłośnię radiową. Dziś radio ma dwa pasma w diecezji tarnowskiej RDN Małopolska i Nowy Sącz.

CZYTAJ DALEJ

Józefowa piecza nad Jasną Górą

2024-03-01 11:36

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Episkopat Flickr

- Mało kto przyjeżdżając do Domu Matki wie, że nieopodal znajduje się Dom Józefa, gdzie już wiele osób znalazło sens swego życia - mówi jeden z paulinów opiekujących się duszpasterstwem „na Halach” pod szczególną pieczą św. Józefa, bo sercem jest kaplica pod jego wezwaniem. Obecności tego Świętego nie może zabraknąć w sanktuarium maryjnym jakim jest Jasna Góra. Przed nami marzec. W Kościele jest on tradycyjnie miesiącem dedykowanym Świętemu Józefowi, oblubieńcowi Maryi.

Na Jasnej Górze jest kilka wizerunków Opiekuna Jezusa, ale najważniejszym jest XVII-wieczny obraz św. Józefa z Dzieciątkiem Jezus malarza jasnogórskiego, na którym postacie zdobią srebrne sukienki. Wizerunek znajduje się w bocznym ołtarzu Bazyliki. Tu odprawiana jest przez cały miesiąc Msza św. o godz. 7.00, a przed uroczystością 19 marca nowenna.

CZYTAJ DALEJ

Misterium Męki Pańskiej w Rędzinach

2024-03-05 09:52

[ TEMATY ]

misterium Męki Pańskiej

zaproszenie

Rędziny

kościół św. Otylii

Karol Porwich/Niedziela

Parafia św. Otylii w Rędzinach zaprasza wszystkich pragnących zgłębiać tajemnicę śmierci Chrystusa na Misterium Męki Pańskiej, które odbędzie się 15 marca o godz. 19 w naszym kościele parafialnym.

Do Boga powrócić może każdy człowiek, nawet z bardzo krętej drogi widać światło Boże. Przygotujmy swoje wnętrza na cud Wielkiej Nocy. Wielki Post to szczególny czas. Ufamy, że przedstawienie Męki naszego Pana pomoże nam zanurzyć się w Nim do głębi. Serdecznie zapraszamy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję