Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Niezwykły koncert

Dzięki artystce – Annie Jurksztowicz kościół w Łabuniach rozbrzmiał polskimi kolędami oraz pastorałkami.

Niedziela zamojsko-lubaczowska 4/2024, str. I

[ TEMATY ]

Koncert Kolęd i Pastorałek

Adrianna Czugała

Anna Jurksztowicz podczas koncertu

Anna Jurksztowicz podczas koncertu

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W uroczystość Objawienia Pańskiego wierni parafii Łabunie mieli okazję wziąć udział w koncercie kolęd w wykonaniu piosenkarki Anny Jurksztowicz. Miejscem tego spotkania był zabytkowy kościół Matki Bożej Szkaplerznej i św. Dominika w Łabuniach. Artystka zaprezentowała publiczności wyjątkowy repertuar, składający się głównie z tradycyjnych polskich kolęd oraz współczesnych pastorałek.

– Uwielbiam takie koncerty, bo w kościele jest majestat i kolędy brzmią przepięknie, a tutaj ksiądz Andrzej stworzył cudowną atmosferę. Mieliśmy piękne światło i utworzył się przeuroczy nastrój – podkreśliła w rozmowie piosenkarka.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Proboszcz parafii, ks. Andrzej Łuszcz zaznaczył, że koncert był sfinalizowaniem ważnego dla parafii dnia. – Udało nam się pięknie zwieńczyć dzień, bo dzisiaj mamy także dzień misyjny dzieci. U nas ci mali kolędnicy misyjni pięknie wpisują się w parafię, ponieważ mamy jasełka misyjne, a także zbiórki – w tym roku dla dzieci w Kolumbii. Ukoronowaniem tego dnia była Msza św. z pasterzem naszej diecezji, bp. Marianem Rojkiem, a po Eucharystii koncert kolęd Anny Jurksztowicz.

Reklama

Kolędom, które rozbrzmiały w kościele parafialnym w Łabuniach towarzyszył gitarowy akompaniament. Zebrani wierni chętnie włączyli się w prezentowane przez artystkę utwory.

– Chociażby ta piosenka o którą prosiły dzieci ze scholii Zima lubi dzieci. Przebój lat 90. śpiewana też z Krzysztofem Antkowiakiem, który również u nas gościł dwa lata temu – wspominał proboszcz. Podczas spotkania wybrzmiała także jedna z najpopularniejszych kolęd na świecie – Cicha noc.

– Anna Jurksztowicz, profesjonalna artystka ukazała nam szerszy świat. Kolęda znana na całym świecie wybrzmiała w kościele w Łabuniach w kilku językach, m.in. po niemiecku, angielsku czy włosku – dodał ks. Andrzej Łuszcz.

Piosenkarka gościła w naszym regionie już kolejny raz. W czasie koncertu kolęd w Łabuniach Anna Jurksztowicz wspominała swój występ podczas VIII Rodzinnego Sportowego Pikniku z Myślą o Misjonarzach w 2022 r. – Gdy występowałam w Posadowie to również było bardzo miło. Widzę, że ta parafia jest bardzo muzykalna, czego Państwu gratuluję – dodała.

Koncert Anny Jurksztowicz w Łabuniach stanowił nie tylko artystyczne wydarzenie, lecz także spotkanie społeczności lokalnej w duchu świąt Bożego Narodzenia.

2024-01-23 14:20

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pastorałki z rodziną Pospieszalskich

Niedziela legnicka 5/2022, str. VII

[ TEMATY ]

Pospieszalscy

Koncert Kolęd i Pastorałek

EPB

Tym razem w Krzeszowie zagościła muzyczna rodzina

Tym razem w Krzeszowie zagościła muzyczna rodzina

W krzeszowskiej bazylice miał miejsce niezwykły koncert kolęd. W tym wyjątkowym wydarzeniu wystąpiły dwa pokolenia artystów, które tworzą kilkunastoosobowy zespół.

To nie pierwsze gwiazdy sceny muzycznej, które wystąpiły w Krzeszowie. Po wielkim koncercie bożonarodzeniowym zespołu Golec uOrkiestra, który odbył się w 2019 r., po przerwie pandemicznej, Europejska Perła Baroku zorganizowała kolejne wielkie wydarzenie tym razem z udziałem muzycznej rodziny Pospieszalskich – pochodzącej z Częstochowy.

CZYTAJ DALEJ

Wybrano nowy zarząd Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia

2024-03-04 18:46

Archiwum organizatorów

Jakub Bałtroszewicz został wybrany ponownie na prezesa Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia. Walne Zgromadzenie PFROŻ, które w dniach 1-2 marca spotkało się w Warszawie wybrało także nowy zarząd Federacji, który oprócz prezesa tworzy jeszcze sześcioro członków.

– Wybór Walnego Zgromadzenia odbieram nie tylko jako wyraz zaufania, ale docenienie tej pracy, którą wykonuję już od lat na rzecz ochrony życia – mówi Jakub Bałtroszewicz i zaznacza, że w Federacji mającej już 31 lat następuje zmiana pokoleniowa, ale także „zmiana rozumienia tego, w jaki sposób mamy pracować i reprezentować ruchy pro-life w Polsce”. – To wszystko dzieje się przy wsparciu najstarszych członków Federacji, którzy są z nami od początku, ale którzy powoli odchodzą i przekazują swoją wiedzę, mądrość, doświadczenie tym, którzy przejmują po nich pałeczkę i będą próbowali Federację reformować – mówi Bałtroszewicz wskazując w tym kontekście na młode osoby, które weszły do zarządu na kolejną kadencję.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Nowy Plac Wolności

2024-03-05 06:30

[ TEMATY ]

Łódź

Piotr Drzewiecki

Łodzianie uroczyście odebrali odnowiony Plac Wolności stanowiący symbol miasta.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję