Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Ojcze Święty – pamiętamy

W kościele Narodzenia NMP w Chmielku odbył się koncert papieski „Jan Paweł II – pamiętamy”.

Niedziela zamojsko-lubaczowska 45/2023, str. I

[ TEMATY ]

Dzień Papieski

Joanna Ferens

Z koncertem wystąpił Chór Harmonia

Z koncertem wystąpił Chór Harmonia

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Koncert był wyjątkową chwilą dla całej wspólnoty parafialnej a jego wykonania podjął się Chór Harmonia działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łukowej.

– Św. Jan Paweł II jest dla nas wielką inspiracją każdego dnia – podkreślał w rozmowie proboszcz parafii w Chmielku, ks. Marek Tworek. – Wciąż każdego dnia chcemy pielęgnować nauczanie, świadectwo życia i pamięć o Papieżu Polaku i dzisiejszy Dzień Papieski jest do tego szczególną okazją. Ma on nam przypominać o Janie Pawle II, niekwestionowanym autorytecie dla każdego z nas. Wpatrujemy się w niego, patrzymy na wszystkie obszary jego życia i są one dla nas inspiracją. Jego uzdolnienia, pracowitość, znajomości języków, zamiłowanie do sportu, ale przede wszystkim umiłowanie Boga i drugiego człowieka, ta niezwykła moc, która promieniowała, gdy odprawiał Mszę św., niezwykłe skupienie na modlitwie, podczas Eucharystii i osobistej relacji z Jezusem. Kiedy widzieliśmy jego niezwykłe zjednoczenie z Bogiem wiedzieliśmy, że to święty człowiek. Do tego niezliczone pielgrzymki, wspaniały kontakt i komunikacja z młodymi ludźmi – to wszystko napełnia nas podziwem i inspiruje. Św. Jan Paweł II uczył, by od siebie wymagać i by stawać się coraz lepszymi ludźmi zapatrzonymi w Boga, wskazywał konkretne wartości i ideały. Każdego dnia powinniśmy szukać inspiracji w jego nauczaniu, aby jego osoba i jego pontyfikat były stale obecne w naszym życiu – podkreślał.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

– Podczas koncertu chcieliśmy przybliżyć osobę i nauczanie św. Jana Pawła II – tłumaczyła Zuzanna Słoma. – Chór Harmonia powstał ponad 36 lat temu przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łukowej, z inicjatywy ówczesnej dyrektor placówki Walerii Okoń. Od tego czasu pracuje z dziećmi i młodzieżą uzdolnioną muzycznie. Dziś wystąpiliśmy z koncertem papieskim, który prezentowany był m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu czy Wadowicach. Ułożony został przez Walerię Okoń i zawiera piosenki religijne, przeplatane wierszami i biografią Papieża Polaka. W trakcie koncertu przypomnieliśmy historię życia św. Jana Pawła II, zaprezentowaliśmy również utwory jego autorstwa, a także wiersz Juliusza Słowackiego, w którym przepowiadał on fakt, iż Słowianin zostanie papieżem – wyjaśniła.

– To był piękny koncert, dzieci i młodzież zaprezentowały piękne utwory, w których wspominaliśmy życie i nauczanie naszego wspaniałego papieża. Cieszę się, że młodzi ludzie chcą o nim mówić i śpiewać, zwłaszcza w dzisiejszym, tak bardzo trudnym i niepewnym świecie, w którym niszczy się takie autorytety jak Jan Paweł II. To daje nadzieję, że dobra pamięć o naszym papieżu przetrwa, że jego nauka wciąż będzie kształtować młode serca i dusze. O to się modlę – mówiła jedna z uczestniczek koncertu.

2023-10-30 18:18

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Jerzy Mazur: Wstańcie, chodźmy – aby służyć

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

Dzień Papieski

Janusz Halczewski / www.pl.wikipedia.org

W sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ełku, w niedzielę, 13 października w godzinie miłosierdzia zgromadzili się Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej, stypendyści Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia oraz wierni na obchody XIX Dnia Papieskiego. W tym roku wspomnieniom św. Jana Pawła II towarzyszy hasło: „Wstańcie, chodźmy!”. W kościołach oraz podczas wydarzeń kulturalnych przypominano nauczanie Ojca Świętego oraz wspominano jego pierwszą pielgrzymkę do Ojczyzny.

W diecezji ełckiej główne uroczystości miały miejsce w diecezjalnym sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Mszy św. przewodniczył bp Jerzy Mazur, biskup ełcki.

CZYTAJ DALEJ

RPA/ Poszukiwacze zaginionych gatunków znaleźli skrytokreta, niewidzianego od 86 lat

2023-11-30 18:50

[ TEMATY ]

RPA

krety

Wikipedia/autor: Chiswick Chap na licencji Creative Commons

Złotokret - przedstawiciel gatunku

Złotokret - przedstawiciel gatunku

Pies rasy border collie o imieniu Jessy pomógł poszukiwaczom odnaleźć w RPA „pływającego w piasku” skrytokreta z gatunku uznawanego przez wielu za wymarły – podał w czwartek dziennik „Guardian”. Po raz ostatni te małe afrykańskie ssaki widziano w 1937 roku.

Skrytokret De Wintona (Cryptochloris wintoni) należy do rodziny złotokretowatych. Zwierzęta te zawdzięczają swoją nazwę porastającemu je błyszczącemu futru, pokrytemu wydzieliną, która zmniejsza tarcie i pozwala im „pływać w piasku”. Nie ryją natomiast tuneli, co utrudnia ich wykrycie.

CZYTAJ DALEJ

„Psalmy Pokoju i Dziękczynienia” - koncert w hołdzie rodzinie Ulmów w Rzymie

2023-12-01 16:19

[ TEMATY ]

Rzym

koncert

rodzina Ulmów

Vatican News

Ulmowie

Ulmowie

6 grudnia w Audytorium Conciliazione w Rzymie odbędzie się koncert dziękczynny za błogosławioną Rodzinę Ulmów. Zostaną zaprezentowane utwory w ramach cyklu „Psalmy Pokoju i Dziękczynienia”, które zostały skomponowane na zamówienie Fundacji SOAR przez takich twórców jak: Zbigniew Książek, Michał Zabłocki, Jerzy Łysiński, Bartek Gliniak, Piotr Rubik, Golec uOrkiestra i Michał Jurkiewicz.

Bogdan Romaniuk, pomysłodawca i organizator Festiwalu Psalmów Dawidowych powiedział Radiu Watykańskiemu, że będzie to wyjątkowy koncert, w wyjątkowym miejscu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję