Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Czytali Biblię cały dzień

W Tomaszowie Lubelskim miały miejsce obchody Tygodnia Biblijnego.

Niedziela zamojsko-lubaczowska 20/2023, str. I

[ TEMATY ]

Tomaszów Lubelski

Ewa Monastyrska

Wśród czytających był Burmistrz Tomaszowa Lubelskiego

Wśród czytających był Burmistrz Tomaszowa Lubelskiego

Maraton Biblijny w Tomaszowie Lubelskim stał się już tradycją. Po raz XIII Miejska Biblioteka Publiczna oraz Sanktuarium Zwiastowania NMP w Tomaszowie Lubelskim organizuje całodniowy „maraton”, podczas którego mieszkańcy miasta czytają kolejne księgi Pisma Świętego. W tym roku, 26 kwietnia, były to: Księga Judyty, Księga Estery i dwie Księgi Machabejskie.

– Łącznie 111 mieszkańców Tomaszowa czytało tego dnia fragmenty Pisma Świętego. Ta ewangelizacja ma łączyć naszą wspólnotę parafialną, miejską, a także powiatową w jedną rodzinę biblijną skupioną dzisiaj na słowie Bożym. Dla mnie to wielka radość, że po raz kolejny udało się zrealizować to wydarzenie o wzniosłym przesłaniu, zwłaszcza obecnie, gdy atak na Kościół Katolicki nasilił się w Polsce. My demonstrujemy naszą wiarę i przywiązanie do wartości chrześcijańskich – powiedział dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Lubelskim, Jacek Pawłucki.

Kustosz tomaszowskiego sanktuarium, ks. prał. Czesław Grzyb podczas wydarzenia nie krył radości, że tradycja maratonu nieprzerwanie trwa od 13 lat. Z uznaniem także zwrócił się do mieszkańców miasta, którzy zawsze chętnie zgłaszają się do publicznego czytania Pisma Świętego. Podkreślił przy tym, że to zaangażowanie świadczy o ich wierze i wytrwałości. Maraton Biblijny rozpoczął się konferencją, którą wygłosił ks. dr. Sławomir Korona, biblista. To właśnie dzięki wyjaśnieniu kontekstu i historii powstania czytanych ksiąg mieszkańcy miasta mogli lepiej zrozumieć to, co czytali podczas Maratonu Biblijnego. Wielu uczestników spotkania przyznało także, że jest to dla nich zachęta, do częstszego sięgania do Pisma Świętego i odkrywania Tego, w którego wierzą.

– Dla mnie jest to fenomen społeczny. Tak wielu mieszkańców spotyka się na rozmyślaniu na temat Pisma Świętego i analizowaniu go. Nie wiem, czy gdziekolwiek jeszcze dzieje się to na taką skalę. Jestem wdzięczny wszystkim organizatorom i mogę spokojnie przyznać, że z pewnością będziemy organizować Maraton Biblijny także w przyszłych latach – zapewnił burmistrz Tomaszowa Lubelskiego, Wojciech Żukowski.

Reklama

Pismo Święte wiele mówi nie tylko o Bogu, ale i o nas samych.

– Zwracamy uwagę na to, że wierzymy w Kościół Ojca, Syna i Ducha Świętego, który działa w naszej historii zbawienia. Kiedy czytamy Pismo Święte poznajemy Boga i pozwalamy poznać samych siebie w kartach słowa Bożego – podkreślił ks. dr. Sławomir Korona.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom, a także książki o tematyce biblijnej, sprezentowane przez tomaszowskie sanktuarium.

2023-05-10 08:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nakarmił nas

Niedziela zamojsko-lubaczowska 9/2020, str. III

[ TEMATY ]

rekolekcje

dom rekolekcyjny

Tomaszów Lubelski

Oaza Modlitwy

Ks. Andrzej Zdunek

Uczestnicy rekolekcji w Tomaszowie Lubelskim

Uczestnicy rekolekcji w Tomaszowie Lubelskim

Pod koniec stycznia w Domu Pielgrzyma w Tomaszowie Lubelskim odbyły się rekolekcje Oazy Modlitwy. Ponad 40 młodych osób spędziło tam ferie, aby wspólnie zbliżać się do Pana Boga i poznawać Go.

Przygotowania trwały od paru tygodni, a animatorzy posługujący przy parafii Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny: Wiktoria, Kinga, Kasia, Iza, Patrycja, Julka, Martyna, Mikołaj wraz z moderatorem ks. Andrzejem postarali się, aby rekolekcje się odbyły.

CZYTAJ DALEJ

Różnica między ludzkim a Bożym przebaczeniem

2023-06-09 07:25

[ TEMATY ]

rozważania

ks. Marek Studenski

Mat.prasowy

Historia siostry zakonnej, która przeżyła Powstanie Warszawskie i odnalazła swoje powołanie w Kanadzie. Jej fascynująca podróż prowadzi przez tajemnice skrywanej nienawiści i przebaczenia. Doświadczyła Bożego Miłosierdzia i głębokiej refleksji nad sensem także swojego życia.

Popatrzmy dziś na Jezusa, który spotyka się z celnikiem Mateuszem i przebacza mu. Faryzeusze mają za złe Jezusowi to, że przebywa z celnikami i grzesznikami. Ale to doświadczenie przebaczenia jest kluczem do Bożego miłosierdzia, które nie tylko wybacza, ale także potrafi zgładzić grzech. Człowiek sam nie jest w stanie takiego przebaczenia dokonać. Również my możemy skorzystać z Bożego przebaczenia i tez okazać przebaczenie bliźnim, a to jest kluczem do życia wiarą i radością. Jeśli jesteś zainteresowany historiami inspirującymi i głębszymi przemyśleniami dotyczącymi wiary, przebaczenia i Bożego Miłosierdzia, koniecznie sięgnij po ten odcinek. Zachwycisz się fascynującym życiorysem siostry zakonnej oraz odkryjesz, jak przebaczenie może przynieść nam prawdziwą wolność i radość. Zapraszam na rozważanie na rozważanie na 10. niedzielę zwykłą.

CZYTAJ DALEJ

Łączy ich służba. Pielgrzymka LSO Archidiecezji Częstochowskiej do Pajęczna

Spotkanie ewangelizacyjne, Msza św., koncert ks. Jakuba Bartczaka, losowanie nagród i zawody sportowe Turbokozak – 10 czerwca odbyła się X Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Częstochowskiej do Archidiecezjalnego Sanktuarium Dzieci Fatimskich w Pajęcznie z udziałem ponad 700 kandydatów, ministrantów, lektorów, ceremoniarzy i animatorów oraz ich duszpasterzy.

– Takie pielgrzymki są ważne. Dzięki nim poznajemy członków LSO z różnych parafii. Możemy się dowiedzieć, ilu nas jest w archidiecezji. Takie wydarzenia są też okazją do wymiany doświadczeń, a także po prostu do dobrej zabawy – powiedział Łukasz Soppa, animator z parafii Narodzenia Pańskiego w Częstochowie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję