Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Szczecin

Weź do ręki różaniec

Do sanktuarium Dzieci Fatimskich przybywają kolejni ważni goście, tym razem bp Zbigniew Zieliński – koadiutor diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Niedziela szczecińsko-kamieńska 33/2022, str. II

[ TEMATY ]

Sanktuarium Dzieci Fatimskich

Ks. Robert Gołębiowski

Procesja na zakończenie nabożeństwa

Procesja na zakończenie nabożeństwa

Wszystkie tegoroczne uroczystości przeżywane są w duchu dziękczynienia za 50-lecie istnienia diecezji szczecińsko-kamieńskiej, 30-lecie powołania metropolii szczecińsko-kamieńskiej oraz 5-lecie konsekracji sanktuarium Dzieci Fatimskich. Nie było od czasu II wojny światowej takiego momentu, gdy wołanie o wypełnienie objawień fatimskich jest tak aktualne, jak teraz. Wojna za wschodnią granicą, przebyta epidemia, stawiają przed nami pytanie: jak mają się objawienia fatimskie do tego, co przeżywamy, dlaczego są tak bezcenne dla dzisiejszych czasów? To pytanie, które zadaje sobie świat idzie w parze często z bezradnością, albo z obłudą tych, którzy z jednej strony mówią, że są przeciwni wojnie, a z drugiej są jej współautorami. – To jest wypełnienie objawień, gdy Maryja nawołuje nas do modlitwy o pokój. Dziś w ten dzień fatimski przywołujemy kolejne treści, które cały czas są aktualne. Słyszymy pytanie, co zrobić by zakończyła się wojna? Odpowiedź jest jedna: módlcie się na różańcu! A kolejne wskazanie to nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Warto w te kolejne fatimskie dni przywoływać słowo w słowo to, co wówczas powiedziała Maryja, abyśmy czynili z siebie Apostołów Pokoju we współczesnym świecie – powiedział kapłan.

Kustosz sanktuarium ks. kan. Marek Maciążek zaprasza wiernych diecezji na kolejne obchody: na IV Pielgrzymkę Dzieci, która odbędzie się 10 września o godz. 12 pod przewodnictwem bp. prof. Henryka Wejmana i 11 września, gdy odbędą się główne obchody pięciolecia konsekracji sanktuarium Dzieci Fatimskich. O godz. 12 rozpocznie się śpiewany Różaniec, a o godz. 13 Mszy św. przewodniczyć będzie bp z Coimbry, diecezji, na terenie której znajduje się Fatima.

2022-08-10 09:22

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Szczecińska Fatima

Niedziela szczecińsko-kamieńska 36/2022, str. I

[ TEMATY ]

Sanktuarium Dzieci Fatimskich

Archiwum Sanktuarium Dzieci Fatimskich

Błogosławieństwo podczas trzeciej pielgrzymki

Błogosławieństwo podczas trzeciej pielgrzymki

To urokliwe miejsce fascynuje głębią wydarzeń duchowych, których kanwą jest orędzie fatimskie i misja Dzieci Fatimskich. Odnajdziemy tutaj ten sam klimat modlitwy, co w portugalskiej Fatimie.

Obecny rok w posłudze Sanktuarium Dzieci Fatimskich na os. Kasztanowym w Szczecinie przeżywany jest jako jubileuszowy. Wiąże się to z 50-leciem diecezji szczecińsko-kamieńskiej, 30-leciem metropolii i 5-leciem konsekracji. Kustosz, ks. kan. Marek Maciążek zaprasza wszystkich w sobotę 10 września na IV Pielgrzymkę Dzieci – z przesłaniem biskupa Coimbry Virgílio do Nascimento Antunes, która rozpocznie się o godz. 11. Natomiast w niedzielę 11 września na uroczyste dziękczynienia za mijające pięć lat od konsekracji sanktuarium: od godz. 12 – modlitwa dziękczynna, a o 13 – Jubileuszowa Msza św. pod przewodniczył biskup z Coimbry z udziałem abp. Andrzeja Dzięgi i bp. Henryka Wejmana.

CZYTAJ DALEJ

#NiezbędnikRóżańcowy: „Pan z Tobą"

2022-10-02 20:30

[ TEMATY ]

modlitwa

różaniec

październik

#NiezbędnikRóżańcowy

Karol Porwich/Niedziela

Konflikt zbrojny na Ukrainie trwa. Coraz więcej niepokoju. Jak echo powraca wspominane już przez nas w majowych rozważaniach wołanie, zapisane na licheńskim wizerunku Matki Bożej: udziel pokoju dniom naszym. Wędrujemy dalej w naszych październikowych rozważaniach z różańcem w ręku i nie dziwi fakt, że towarzyszą nam słowa Pozdrowienia Anielskiego, którymi przesiąknięta na wskroś jest modlitwa różańcowa.

WSPÓLNA MODLITWA
3 października
RÓŻANIEC - TAJEMNICE RADOSNE

CZYTAJ DALEJ

Świadectwo młodego Kościoła

2022-10-03 13:07

[ TEMATY ]

KSM

młodzież

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

bierzmowani

Małomice

ks. Marcin Bobowicz

Spotkanie z młodzieżą w Małomicach

Spotkanie z młodzieżą w Małomicach

Przedstawiciele KSM naszej diecezji spotkali się 1 października z kandydatami do bierzmowania w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Małomicach.

Spotkania z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania to jedna z propozycji, które diecezjalny KSM kieruje do parafii. To ważne, by młodzi ludzie przychodzący do kościoła widzieli, że wśród osób w podobnym wieku są ludzie prawdziwie kochający Pana Boga i chcący Mu służyć. Takie spotkania to czas świadectw, opowieści o działaniu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz integracji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję