Reklama

Wdzięczność

Pani Elżbieta napisała:
Chciałabym podziękować „Niedzieli” za dar przyjaźni, jaki otrzymałam przez Wasze pośrednictwo. Jestem już „z półki” 80+, moi rówieśnicy powoli się wykruszają, ale znajomości, które zawarłam przez „Niedzielę”, są wciąż żywe, sprawiają mi wiele radości i dodają otuchy. Tym bardziej że są to osoby o podobnych poglądach, wyznające te same wartości i przypominające, że nie jesteśmy sami... A są to szczególnie: Pani Elżbieta z Katowic, Pani Ewelina z Lgoty, Pani Ewa z Warszawy, Pani Bogumiła z Rzeszowa i Pani Alicja z Częstochowy...
Byli też panowie, ale się nie utrzymali – to chyba nie byli długodystansowcy... Podtrzymujemy się na duchu, czasami się spotykamy, piszemy listy lub prowadzimy dłuuuuugie rozmowy telefoniczne.
Są to znajomości wieloletnie – można powiedzieć, że ponad 20-letnie – i chyba będą miały podobny do siebie koniec, tzn. z czasem i my się powykruszamy. Bo już nie wyobrażam sobie, że w inny sposób mogłybyśmy przerwać te nasze nici, a raczej nawet: węzły przyjaźni.

Nie pierwszy, a mam nadzieję, że i nie ostatni to list z informacjami o tym, jak się rozwijają znajomości, które umożliwiła Niedziela przez nasz kącik korespondencyjny. A bywają i śluby! Życie, życie...

Jak w kalejdoskopie widzę oczami wyobraźni te liczne osoby, które przewinęły się przez naszą rubrykę. Setki, a teraz już tysiące osób! To doprawdy cud, że się wciąż odnajdujemy, a nawet większy – że w ogóle się szukamy.

Jakoś sporo jest ostatnio listów z różnymi podziękowaniami, jakby się rozpruł jakiś worek wdzięczności... Wdzięczność to piękne uczucie. A idąc dalej tym tropem – znalazłam w internecie piękną piosenkę o wdzięczności, którą śpiewa Igor Herbut. Jej przesłanie przekazuję nam wszystkim:

Nie czekaj z wdzięcznością na nic wielkiego,

Bądź wdzięczny, a wszystko stanie się wielkie.

Reklama

Gdy przestałem czekać na coś ważnego,

To nagle wszystko stało się ważne.

2022-08-09 12:38

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jasna Góra: o Roku Jubileuszowym 2025 na spotkaniu Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji

2022-09-27 18:55

[ TEMATY ]

Jasna Góra

papież Franciszek

bp Artur Ważny

nowa ewangelizacja

Karol Porwich/Niedziela

Na Jasnej Górze zakończyło się dwudniowe spotkanie Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji. Pierwszy dzień, poniedziałek (26.09), poświęcony był relacji charyzmatu zakonnego do nowej ewangelizacji. Dziś obradowano nad aktualnymi sprawami i zadaniami, zwłaszcza nad propozycjami duszpasterskimi na Rok Jubileuszowy 2025, który będzie obchodzony w Kościele pod hasłem: „Pielgrzymi nadziei”.

Bp Artur Ważny, przewodniczy Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji przypomniał, że w ramach przygotowań, na prośbę papieża Franciszka, rok 2023 ma być poświęcony lekturze czterech konstytucji Soboru Watykańskiego II, a rok 2024 czasem intensywnej modlitwy i duchowych starań do jak najlepszego przeżycia jubileuszu obchodzonego w Kościele powszechnym raz na 25 lat.

CZYTAJ DALEJ

Polak nuncjuszem na Madagaskarze

2022-09-27 13:05

[ TEMATY ]

nuncjusz

Nuncjusz Apostolski

ASD w Poznaniu

Ojciec Święty mianował ks. prałata Tomasza Grysę, radcę nuncjatury, nuncjuszem apostolskim na Madagaskarze i delegatem apostolskim na Komorach, z funkcjami delegata apostolskiego na Reunion, podnosząc go jednocześnie do godności arcybiskupa i przydzielając stolicę tytularną Rubikon – podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Ojciec Święty mianował ks. prałata Tomasza Grysę, radcę nuncjatury, nuncjuszem apostolskim na Madagaskarze i delegatem apostolskim na Komorach, z funkcjami delegata apostolskiego na Reunion, podnosząc go jednocześnie do godności arcybiskupa i przydzielając stolicę tytularną Rubikon – podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

CZYTAJ DALEJ

Stolica Apostolska apeluje o turystykę sprawiedliwą i zrównoważoną

2022-09-27 17:53

[ TEMATY ]

turystyka

kard. Czerny

turysta

Karol Porwich/Niedziela

W związku z przypadającym 27 września Światowym Dniem Turystyki, Stolica Apostolska apeluje o turystykę bardziej sprawiedliwą i zrównoważoną.

Musi się to odbywać zgodnie z zasadami sprawiedliwości i przemiany społecznej, powiedział prefekt Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka kard. Michael Czerny. Wymaga to poszanowania praw pracowniczych na wszystkich szczeblach i we wszystkich krajach. Ponadto zyski muszą być dzielone sprawiedliwie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję