Reklama

Niedziela Legnicka

Pod okiem hejnickiej Pani

Stało się to już tradycją, że Rada Parafialna z Olszyny jedno z posiedzeń łączy z pielgrzymowaniem do wybranego sanktuarium.

Niedziela legnicka 27/2022, str. VII

[ TEMATY ]

sanktuarium

pielgrzymowanie

Archiwum parafii

W sanktuarium w Hejnicach

W sanktuarium w Hejnicach

Najpierw był wyjazd do sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Legnicy oraz do Legnickiego Pola. Następnie modliliśmy się w sanktuarium św. Józefa w Krzeszowie. W tym roku 18 czerwca wybraliśmy się do sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Republice Czeskiej, położonego w górach izerskich, niedaleko Liberca.

Pobyt w Hejnicach rozpoczęliśmy od nawiedzenia świątyni. Miłym akcentem było przywitanie nas przez miejscowego proboszcza ks. Pavla Andrša. Wyraził radość, że olszyńska Rada Parafialna swoją pielgrzymkę i dzień skupienia odbywa w tym miejscu.

Najważniejszym punktem była Eucharystia. Podczas homilii w centrum rozważania znalazły się słowa z Ewangelii: „Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane” (Mt 6). Uczyliśmy się na nowo zaufania Pana Bogu, a szczególnym wzorem stała się dla nas Najświętsza Maryja Panna i św. Józef, nasz patron. Po Eucharystii i zwiedzeniu bazyliki udaliśmy się na górę widokową, by podziwiać wspaniałe krajobrazy. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w lesie, by wspólnie odśpiewać Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Reklama

Ostatnim punktem była biesiada, którą zorganizowała nam hejnicka parafia. To był czas wspólnych, budujących rozmów i zacieśnienia naszej wspólnoty. Podjęliśmy jedną ważną uchwałę: w przyszłym roku wybieramy się do klasztoru cysterek St. Marienthal w Niemczech, położonego nieopodal Zittau.

Składamy podziękowania ks. Arturowi Ściana, proboszczowi z Frydlantu za pomoc w organizacji tego wydarzenia.

2022-06-29 06:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Powstaje grupa pielgrzymkowa żeńska

Niedziela legnicka 11/2021, str. VII

[ TEMATY ]

pielgrzymowanie

kobieca grupa

Ks. Piotr Nowosielski/Niedziela

Siostra Magdalena będzie przewodniczką grupy kobiecej

Siostra Magdalena będzie przewodniczką grupy kobiecej

Trwają przygotowania do kolejnej diecezjalnej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę.

Pisaliśmy już, że w tegorocznej pielgrzymce będzie reaktywowana grupa pokutna. Całkiem zaś nowym pomysłem jest stworzenie grupy żeńskiej. Jej przewodniczką będzie s. Magdalena Bartkiewicz ze Zgromadzenia Sióstr św. Marii Magdaleny od Pokuty.

CZYTAJ DALEJ

Dziewczyna z nieba

Niedziela Ogólnopolska 3/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

wywiad

pasja

Krzysztof Tadej

Skromna, życzliwa i odważna. W 2019 r. zdobyła mistrzostwo świata w akrobacji szybowcowej. Pokonała zawodników z 13 państw. Jest pierwszą kobietą w historii, która zdobyła ten tytuł.

Krzysztof Tadej: Szybowce kojarzą się ze spokojnymi, cichymi i wolnymi lotami. Czy tak jest również, gdy wykonujesz akrobacje szybowcowe?

CZYTAJ DALEJ

Komunikacja w rodzinie i szkole – Kongres Pedagogiki Chrześcijańskiej

2022-11-30 07:09

[ TEMATY ]

szkoła

edukacja

Karol Porwich/Niedziela

W auli Tygodnika Katolickiego „Niedziela” trwa Kongres Pedagogiki Chrześcijańskiej. Jego tematyka dotyczy komunikacji w rodzinie i w szkole.

Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Akademią Jagiellońską w Toruniu, a także pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz rzecznika praw dziecka Mikołaja Pawlaka.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję