Reklama

Niedziela plus

OPOLE

W intencji kapłanów

Członkowie dzieła „Oremus” pielgrzymowali do sanktuarium na Górze św. Anny.

Niedziela Plus 21/2022, str. XII

[ TEMATY ]

Opole

pl.wikipedia.org

W diecezji opolskiej dzieło „Oremus” ma ponad 5 tys. członków, którzy modlą się za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie. Pielgrzymka rozpoczęła się 14 maja nabożeństwem ku czci Matki Bożej Częstochowskiej oraz adoracją Najświętszego Sakramentu. Modlitwie tej przewodniczył ks. Krzysztof Trembecki.

Moderator „Oremusa” – ks. Andrzej Iwańczuk wygłosił konferencję o życiu bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Msza św. pod przewodnictwem metropolity częstochowskiego abp. Wacława Depo z udziałem biskupa opolskiego Andrzeja Czai rozpoczęła się od przyjęcia relikwii bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Przed końcem Liturgii bp Czaja przed obrazem Matki Bożej Kapłańskiej odmówił Akt zawierzenia Maryi – ten sam, który w 1953 r. skierował do Matki Bożej więziony w Stoczku Warmińskim kard. Wyszyński.

Biskup Czaja założył dzieło „Oremus” w diecezji opolskiej w 2015 r. jako podsumowanie Roku Kapłańskiego. Należą do niego osoby modlące się w intencji kapłanów – zarówno indywidualnie, jak i w ramach tzw. Margaretek (siedem osób przez 7 dni tygodnia modli się za jednego kapłana), duchowej adopcji lub Wspólnoty Kapłańskiej Osób Świeckich.

2022-05-17 08:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ks. Waldemar Musioł - biskupem pomocniczym diecezji opolskiej

[ TEMATY ]

Opole

Bp Waldemar Musioł

Episkopat News

Ks. Waldemar Musioł, dotychczasowy dyrektor wydziału duszpasterskiego kurii biskupiej w Opolu, został mianowany biskupem pomocniczym diecezji opolskiej. Decyzję Ojca Świętego Franciszka ogłosiła dziś w południe Stolica Apostolska.

Ks. Waldemar Musioł urodził się 10 listopada 1976 roku w Krapkowicach.

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Prezydent: dzisiaj najważniejsze jest bezpieczeństwo

2022-12-09 15:41

[ TEMATY ]

Andrzej Duda

PAP/Łukasz Gągulski

Dzisiaj najważniejsze jest bezpieczeństwo, by wszyscy rodacy czuli, że Polska nie zostanie napadnięta, że jest bezpieczna, że polskie wojsko jest wystarczająco silne, by w razie czego nasze państwo obronić - powiedział w piątek w Zakliczynie (woj. małopolskie) prezydent Andrzej Duda.

Na spotkaniu z mieszkańcami Zakliczyna prezydent mówił o wojnie na Ukrainie. "Wojna, do której doprowadziła Rosja swoją napaścią na Ukrainę, nieszczęście, do którego doprowadziła społeczeństwo ukraińskie, napadając ich, mordując, niszcząc ukraińskie państwo, jest udziałem także i naszym, jest udziałem większości Europy i świata" - podkreślił Duda, wskazując, że wojna wywołała kryzys energetyczny i przyczyniła się do wzrostu inflacji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję