Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Szczecin

Czym jest Dzień Dobra?

Z inicjatywy Caritas na terenie parafii Świętej Rodziny i na Jasnych Błoniach miała miejsce radosna impreza.

Niedziela szczecińsko-kamieńska 18/2022, str. II

[ TEMATY ]

Dzień Dobra

Caritas

Uczestnicy biegu otrzymali medale

Uczestnicy biegu otrzymali medale

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wtrakcie tego wydarzenia pod nazwą „Dzień Dobra” w Niedzielę Miłosierdzia Bożego odbył się koncert zespołu Full of Grace oraz wystąpili tancerze i muzycy ukraińscy. Program zawierał w sobie także inne atrakcje: dmuchane wesołe miasteczko, warsztaty ceramiczne, loterię fantową, kiermasz ciast i wyrobów artystycznych oraz wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Jedną z nich był „Bieg dla Dobra” z udziałem najmłodszych. W imprezę zaangażowały się: 14. Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Wojewódzka Policji i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2022-04-26 11:38

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ideę zamieniamy na działanie

Niedziela zamojsko-lubaczowska 20/2022, str. IV

[ TEMATY ]

Caritas

Dzień Dobra

Joanna Ferens

Reprezentacja amerykańskich żołnierzy wzięła udział w charytatywnym meczu

Reprezentacja amerykańskich żołnierzy wzięła udział w charytatywnym meczu

Na placu za kościołem w Józefowie uroczyście obchodzono „Dzień Dobra” – święto patronalne Caritas.

Świętowanie rozpoczęło się w Niedzielę Bożego Miłosierdzia od Mszy św. w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Józefowie sprawowanej przez proboszcza ks. Zenona Mrugałę oraz dyrektora Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej ks. Marcina Jakubiaka. Wydarzenie było okazją do tego, by pokazać i podziękować wolontariuszom, i wszystkim osobom, które na co dzień zaangażowane są w działalność Caritas i są znakiem miłosierdzia w świecie oraz w swych społecznościach. Jest to też okazja, by właśnie w Niedzielę Bożego Miłosierdzia członkowie Caritas i ludzie dobrej woli połączyli siły, by organizować wydarzenia, które wychodzą często poza mury budynków oraz parafii.
CZYTAJ DALEJ

Kard. Ryś: Tato, jesteś w domu! | Pogrzeb śp. Franciszka Rysia

2025-04-23 13:45

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Julia Saganiak

- Tata umarł w szpitalu, pewnie nie tak to sobie wyobrażał, pewnie chciał umrzeć w domu. Tato, jesteś w domu, domu, który też stawiałeś. W tym kościele jest kawałek twojej pracy, ofiary i trudu - mówił kard. Grzegorz Ryś na pogrzebie swojego Taty.
CZYTAJ DALEJ

Kard. Dziwisz: Franciszek w Krakowie modlił się nad ranem i sam prał skarpetki

2025-04-24 07:20

[ TEMATY ]

śmierć Franciszka

fot. Marcin Mazur

Podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku Papież Franciszek mieszkał w pałacu biskupim przy ul. Franciszkańskiej 3. Każdego ranka wstawał o świcie, kiedy jeszcze wszyscy spali, chodził po korytarzu i się modlił. Brał swoje ubrania, skarpetki do łazienki i tam je prał – ujawnił kard. Stanisław Dziwisz w rozmowie z Vatican News.

Kardynał Dziwisz przebywa w Rzymie na uroczystościach związanych z pochówkiem zmarłego w Poniedziałek Wielkanocny Papieża Franciszka. W środę uczestniczył w przeniesieniu ciała Franciszka z Domu Świętej Marty do Bazyliki Świętego Piotra, gdzie wierni do piątku będą się modlić przy trumnie Franciszka i oddawać hołd zmarłemu papieżowi.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję