Reklama

Kościół

Wzajemna pomoc

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Siostry klauzurowe, chociaż żyją w ukryciu i z zasady nie opuszczają klasztornych murów, doskonale wiedzą, z jakimi problemami zmaga się dzisiejszy świat. Każdego dnia zwracają się do nich ludzie z prośbą o modlitwę w różnych intencjach. To właśnie stąd siostry wiedzą, czym naprawdę żyje współczesny człowiek, co go trapi i boli, a co raduje – bo pojawiają się nie tylko intencje błagalne, ale i dziękczynne.

O co zatem proszą ludzie? Najczęściej o zdrowie, a teraz – szczególnie – o ustanie pandemii. Wiele jest próśb o dar rodzicielstwa, ale też przychodzą podziękowania, kiedy w bezdzietnym małżeństwie pojawia się długo oczekiwane dziecko. Ludzie proszą o pojednanie w rodzinie, w małżeństwie. Spotyka się też szczególnie trudne sprawy – to prośby za dręczonych przez złe duchy, za nękanych przez myśli samobójcze. Ostatnio dużo jest też próśb o pokój. Te oraz inne sprawy Kościoła i świata siostry klauzurowe zanoszą w modlitwach Panu Bogu każdego dnia, a właściwie wiele razy w ciągu dnia.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Kościół ma w sobie wiele bogactw, o których często nie pamiętamy albo nawet o nich nie wiemy, a które są właściwie na wyciągnięcie ręki. Modlitwa sióstr klauzurowych jest właśnie takim bogactwem. Siostry mogą się modlić również w naszych intencjach – wystarczy je o to poprosić. W jaki sposób skontaktować się z siostrami? Najprościej przez strony internetowe. Zakony mają tam swoje Skrzynki Intencji.

I pamiętajmy, że również siostry klauzurowe potrzebują nas, naszej życzliwości i naszego wsparcia. Nie tylko z okazji Dnia Życia Konsekrowanego.

2022-01-25 11:45

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie sióstr zakonnych pielęgniarek na Jasnej Górze

Na Jasnej Górze odbyło się spotkanie formacyjno-edukacyjne sióstr zakonnych pielęgniarek. Na co dzień pomagają chorym i potrzebującym. W Polsce jest ich ponad 2 tys.

Spotkanie na Jasnej Górze organizuje Komisja Służb Medycznych przy Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych. Jest ono także okazją do wymiany doświadczeń oraz wspólnej modlitwy w intencji chorych i cierpiących. Jasnogórskie konferencje zainicjował kard. Stefan Wyszyński.
CZYTAJ DALEJ

Wokalistka Siewców Lednicy uległa poważnemu wypadkowi

2025-09-16 21:16

[ TEMATY ]

Siewcy Lednicy

Karol Porwich/Niedziela

Agnieszka Chrostowska

Agnieszka Chrostowska

Agnieszka Chrostowska uległa poważnemu wypadkowi. Pisze o tym w swoich mediach społecznościowych zespół Siewcy Lednicy.

Kochani,
CZYTAJ DALEJ

Szef MSWiA: w nocy Straż Graniczna obserwowała wzmożoną aktywność dronów białoruskich

W nocy Straż Graniczna obserwowała wzmożoną aktywność dronów białoruskich, rosyjskich, które próbowały przekroczyć polską przestrzeń powietrzną. Jeżeli będziemy mieli informacje od służb, że wszystko staje się bezpieczne, otworzymy granicę z Białorusią – przekazał szef MSWiA Marcin Kierwiński.

Minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński pytany był podczas konferencji w Lubaniu (Dolnośląskie), kiedy można spodziewać się otwarcia przejść granicznych z Białorusią.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję