Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Odpowiedzialność na drodze

We wspomnienie św. Krzysztofa pasterz diecezji celebrował Mszę św. w sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej, pobłogosławił kierowców i poświęcił pojazdy.

Niedziela bielsko-żywiecka 32/2021, str. I

[ TEMATY ]

policja

Robert Karp

W Rychwałdzie miała miejsce modlitwa za kierowców̨

W Rychwałdzie miała miejsce modlitwa za kierowców̨

Bądźmy odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego. Wszyscy chcemy szczęśliwie dojechać do celu naszej podróży, więc nie siadajmy za kierownicą po spożyciu alkoholu! – apelował do kierowców bp Piotr Greger.

W homilii podkreślił, że żadne błogosławieństwo nie gwarantuje bezpiecznej jazdy, gdy w parze z tym nie idzie zdrowy rozsądek człowieka zasiadającego za kierownicą. – Modlitwa kierowana do Boga przez wstawiennictwo św. Krzysztofa jest wołaniem o to, aby każdy pojazd służył człowiekowi w pracy i wypoczynku. Jest prośbą o cnotę roztropności dla wszystkich, którzy będą z nich korzystać i błaganiem, aby zachowując ostrożność i rozwagę, bezpiecznie dotrzeć do celu podróży. Od każdego z uczestników ruchu drogowego zależy wspólne bezpieczeństwo – mówił pomocniczy biskup, apelując o kulturę jazdy, której kryterium stanowi m.in. troska o życie oraz zdrowie własne i drugiego człowieka.

Biskup Greger napiętnował także grzech siadania za kierownicą po spożyciu alkoholu. – To jest grzech będący rezultatem całkowitej bezmyślności, wobec niego nie możemy przechodzić obojętnie i udawać, że nic złego się nie dzieje! Nie pozwalajmy na to, bo to jest potencjalne niebezpieczeństwo. Trzeźwość i wolność od innych używek, odbierających człowiekowi czy ograniczających pełną świadomość, jest warunkiem koniecznym, abyśmy mogli prowadzić samochód – mówił.

Po liturgii wraz z zakonnikami na ksiądz biskup poświęcił pojazdy ustawione wokół bazyliki. Rozdano także karty z modlitwą dla kierowców. Tuż przy sanktuarium punkt profilaktyki otworzyli żywieccy policjanci. /pb

2021-08-03 11:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież do włoskich policjantów przy Watykanie

[ TEMATY ]

Watykan

policja

Franciszek

Franciszek podziękował włoskim policjantom, którzy pełnią służbę na Placu św. Piotra i w pobliżu Watykanu. Jak co roku przyjął ich na specjalnej audiencji.

Papież zaznaczył, że osobiście przekonał się o ich profesjonalizmie. Jego zdaniem w ich postawie przejawia się szczere i wierne przywiązanie do Stolicy Apostolskiej.

CZYTAJ DALEJ

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

Papież do włoskich rodzin: angażujcie się w budowanie prorodzinnej polityki

2022-12-02 16:25

[ TEMATY ]

rodzina

Włochy

papież Franciszek

Stock.Adobe

Ojciec Święty przyjął na audiencji członków włoskiego Forum Stowarzyszeń Rodzinnych. Poparł ich wysiłki na rzecz tworzenia bardziej prorodzinnej polityki, której celem jest m.in. zatrzymanie demograficznej zimy, od lat boleśnie dotykającej Włochy. Mówiąc o pięknie i sile rodziny, Papież przypomniał, że współczesne społeczeństwo bardzo potrzebuje jej świadectwa.

Franciszek dziękował członkom forum za to, że pokazują siłę i radość, jaka tkwi w rodzinach. Nie oznacza to ich idealizowania i niedostrzegania trudności, które przeżywają, ale docenienie tkwiącego w nich potencjału. Papież wskazał, że rodziny potrzebują wsparcia i musi znaleźć to swe odbicie w bardziej prorodzinnej polityce Włoch, w budowanie której, jak podkreślił, aktywnie muszą angażować się także same rodziny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję