Reklama

Niedziela Sandomierska

Dobrem zło zwyciężać

Pod takim hasłem Zespół Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim wziął udział w Międzynarodowym Projekcie „Pokaż mi najpiękniejsze miejsca w kraju”.

Niedziela sandomierska 27/2021, str. VIII

[ TEMATY ]

konkurs plastyczny

Archiwum szkoły

Niektórzy uczestnicy projekt

Niektórzy uczestnicy projekt

Uczniowie wzięli udział wydarzeniu: „Show me the most beautiful places in your country” w języku angielskim, którego organizatorem była „baranowska placówka”. Konkurs narodził się z potrzeby serca, aby w czasie epidemii dać uczniom możliwość „podróżowania” bez wychodzenia z domu. Projekt miał również na celu wykorzystanie umiejętności językowych uczniów w praktyce, nabycie wiedzy z zakresu kultury i geografii krajów biorących udział w tym przedsięwzięciu oraz wsparcie motywacji do nauki języka angielskiego.

W wydarzeniu uczestniczyło 8 krajów: Polska, Włochy, Hiszpania, Portugalia, Litwa, Bośnia i Hercegowina, Niemcy oraz Turcja. Uczniowie z poszczególnych krajów w ramach projektu edukacyjnego, oczywiście przy wsparciu nauczycieli od języków, realizowali kolejne zadania. Na początku mieli stworzyć logo projektu, następnie nagrać krótki film o swojej miejscowości z komentarzem w języku angielskim. Wartym podkreślenia jest również to, że w całości projektu nie zabrakło miejsca na aktywną pracę młodzieży.

Reklama

Uczniowie tworzyli wypowiedzi pisemne i ustne o najpiękniejszych miejscach w swoich krajach, a następnie prezentowali je koleżankom i kolegom w formie prezentacji papierowych oraz PowerPoint. Ważne miejsce w projekcie zajmowała również przestrzeń internetowa TwinSpace na platformie międzyszkolnej współpracy międzynarodowej eTwinning. Na specjalnie stworzonej stronie publikowane były prace ze wszystkich krajów. Każdy uczeń biorący udział w projekcie mógł również „szlifować” swój język angielski, ponieważ każdy zalogowany mógł swobodnie kontaktować się z innymi osobami uczestniczącymi w przedsięwzięciu.

Jak podkreślali nauczyciele koordynujący projekt, w cyklicznych spotkaniach on-line wszyscy wymieniali się spostrzeżeniami, omawiali bieżącą organizację pracy oraz planowali kolejne wspólne projekty. Na zakończenie odbyło się spotkanie on-line z uczniami z poszczególnych krajów oraz międzynarodowy konkurs wiedzy on-line w aplikacji Kahoot. Koordynatorzy podkreślają również, że projekt przyniósł wiele korzyści zarówno uczniom, jak i szkole.

– Uczniowie mieli możliwość wykorzystania umiejętności językowych w rozmowie z rówieśnikami z innych krajów oraz poznania najpiękniejszych zakątków Europy. Natomiast Zespół Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim stał się częścią międzynarodowej społeczności szkolnej, a nawiązane kontakty pozwolą na rozwój szkoły w przyszłości. Przede wszystkim jednak był dla uczniów lekcją, że maksyma: „Dobrem zło zwyciężać” oznacza, że z każdej, nawet trudnej sytuacji, jest wyjście i tylko od nas zależy, jak wykorzystamy dany nam przez Boga czas tu na Ziemi – podkreślali koordynatorzy.

2021-06-29 13:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Konkurs plastyczny w Lubuskim Muzeum Wojskowym

[ TEMATY ]

konkurs plastyczny

LMW

Archiwum LMW

Jedna z nadesłanych prac 11-letniej Hani z okolic Zielonej Góry

Jedna z nadesłanych prac 11-letniej Hani z okolic Zielonej Góry

Ogłaszamy konkurs plastyczny „Pocztówka z Lubuskiego Muzeum Wojskowego".

Organizatorzy zachęcają do stworzenia oryginalnej pocztówki, która stanowić będzie wspomnienie z wizyty w Lubuskim Muzeum Wojskowym. Technika prac – dowolna, bez limitu wieku.

CZYTAJ DALEJ

Abp Paglia: w kontekście pandemii Papież upomniał się o nienarodzonych

2021-09-28 15:32

[ TEMATY ]

aborcja

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

To ważne, że Papież sytuuje kwestię aborcji i eutanazji w kontekście zdrowia publicznego. Jeśli opieka zdrowotna ma być rzeczywiście publiczna, powszechna, to nie może wykluczać nienarodzonych i starców. Tak papieskie słowa komentuje abp Vincenzo Paglia, przewodniczący Papieskiej Akademii Życia. Zwracając się wczoraj do członków Akademii Franciszek ponownie w mocnych słowach wypowiedział się przeciw aborcji i eutanazji.

Papież zauważył, że aborcyjne prawo nie tylko przyzwala na zabójstwo, ale także oswajają nas z tym, że zabójstwo, uciekanie się do usług płatnego mordercy jest sposobem na rozwiązywanie naszych problemów. Zdaniem Franciszka jest to straszny nawyk, przejaw kultury odrzucenia, która zabija również osoby starsze za pomocą eutanazji. Zdaniem abp. Paglii to bardzo ważne, że słowa te padły właśnie w kontekście zmagania się z pandemią.

CZYTAJ DALEJ

Bp Włodarczyk: w tym miejscu czuję się bezpiecznie, bo przy Matce Bożej Pięknej Miłości

W tym miejscu czuję się bezpiecznie, bo przy Matce Bożej Pięknej Miłości — powiedział bp Krzysztof Włodarczyk po kanonicznym objęciu diecezji bydgoskiej. Duchowny jest drugim ordynariuszem bydgoskim od utworzenia diecezji w 2004 roku.

Bp Włodarczyk podczas uroczystości w katedrze świętych Marcina i Mikołaja podpisał dokumenty związane z objęciem diecezji wraz z dotychczasowych administratorem apostolskim diecezji bydgoskiej, ordynariuszem toruńskim biskupem Wiesławem Śmiglem i kolegium konsultorów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję