Reklama

Niedziela Podlaska

W kapłanie żyje Chrystus

Jednym z tegorocznych srebrnych jubilatów jest ks. kan. Wiesław Niemyjski, proboszcz parafii katedralnej oraz dziekan drohiczyński.

Niedziela podlaska 26/2021, str. VII

[ TEMATY ]

jubileusze kapłańskie

Robert Krakowiak

Życzenia jubilatowi składają przedstawiciele rady parafialnej

Życzenia jubilatowi składają przedstawiciele rady parafialnej

Mszy św. jubileuszowej z okazji 25-lecia kapłaństwa sprawowanej 5 czerwca w katedrze w Drohiczynie przewodniczył bp Piotr Sawczuk. Homilię wygłosił biskup senior Antoni Dydycz, który rozważając prawdę dotyczącą kapłaństwa i misję, jaką pełni, przywołał myśl ks. Aleksandra Żychlińskiego: „Bóg w swej mądrości i miłości stworzył niby tajemniczą drabinę, która idzie od stworzenia do Bóstwa. Oto jej szczeble: od świata materialnego do ludzi, od ludzi do kapłana, od kapłana do Chrystusa, od Chrystusa do Boga”.

Uroczysty jubileusz

Reklama

Nie da się słowami wyrazić nadprzyrodzonej godności kapłańskiej. W nim żyje Chrystus – Kapłan. Jak podkreślił kaznodzieja, w to kapłaństwo w 1996 r. został włączony ksiądz jubilat. Nawiązał do jego formacji seminaryjnej oraz dotychczasowej pracy w diecezji: – Czcigodny Jubilacie. Przed Tobą będzie jeszcze wiele jubileuszy. Warto o nich pamiętać i być tak przygotowanym na ich powitanie, jak choćby dzisiaj. Życzę Ci z całego serca, aby w tych kolejnych świętowaniach towarzyszył Ci św. Jan Paweł II – powiedział bp Dydycz. Po homilii bp Sawczuk odmówił nad jubilatem specjalną modlitwę błogosławieństwa.

Miłym akcentem była część poprzedzająca Eucharystię. Dzieci oraz młodzież przygotowały program słowno-muzyczny ukazujący istotę i piękno kapłaństwa. Po Mszy św. nie zabrakło okazji, aby dostojnemu jubilatowi złożyć życzenia. Serdeczne słowa popłynęły z ust nie tylko najmłodszych przedstawicieli parafian, ale również od rady parafialnej, grup i stowarzyszeń działających przy kościele, drohiczyńskich duszpasterzy, władz samorządowych, druhów strażaków oraz rodziny i osób powołanych z Niemyj Nowych – rodzinnej parafii jubilata. W uroczystości udział wzięli: kapłani, siostry zakonne, klerycy, strażacki poczet sztandarowy, rycerze drohiccy, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, szkół, parafianie, rodzina i przyjaciele księdza proboszcza.

Bogaty życiorys

Ksiądz kan. Wiesław Niemyjski urodził się 12 lutego 1971 r. w Brańsku. Do szkoły podstawowej uczęszczał w Niemyjach Nowych. Ukończył liceum ogólnokształcące w Łapach. Następnie wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Święcenia diakońskie otrzymał 9 czerwca 1995 r. Święcenia kapłańskie przyjął w Niemyjach Nowych 15 czerwca 1996 r. z rąk bp. Antoniego Dydycza. Jako wikariusz pracował w parafii Narodzenia NMP i św. Mikołaja w Bielsku Podlaskim oraz Niepokalanego Serca NMP w Sokołowie Podlaskim. Przez wiele lat był dyrektorem Pieszej Pielgrzymki Drohiczyńskiej na Jasną Górę. Podjął się organizacji nowo powstałej parafii św. Ojca Pio w Węgrowie będąc jej pierwszym proboszczem. Obecnie pełni urząd proboszcza parafii katedralnej w Drohiczynie oraz dziekana drohiczyńskiego. Jest kanonikiem honorowym Drohiczyńskiej Kapituły Katedralnej. Od 2019 r. pełni funkcję diecezjalnego duszpasterza strażaków.

2021-06-22 14:25

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W służbie Bogu i człowiekowi

Niedziela podlaska 24/2021, str. VI

[ TEMATY ]

jubileusze kapłańskie

Monika Kanabrodzka/Niedziela

Mszy św. w intencji jubilata przewodniczy bp Piotr Sawczuk

Mszy św. w intencji jubilata przewodniczy bp Piotr Sawczuk

Słowa Jezusa: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię” wciąż towarzyszą ks. prał. Czesławowi Mazurkowi.

Z racji przeżywanego jubileuszu 60-lecia święceń kapłańskich Mszy św. 20 czerwca przewodniczył bp Piotr Sawczuk. Homilię wygłosił bp Antoni Dydycz.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa o pomoc dla Kościoła za wstawiennictwem dzisiejszych patronów

2021-09-16 10:38

[ TEMATY ]

modlitwa

Kościół

wiara

Karol Porwich/Niedziela

Dziś w Kościele wspominamy Korneliusz i Cyprian, oboje żyli w ciągłej łączności, choć nigdy się nie spotkali.

Korneliusz był papieżem, wybranym w 251 roku, spotykającym się z wrogością ze strony dysydenckich kapłanów, jednak doświadczał wsparcia Cypriana, biskupa Kartaginy, który autorytatywnie bronił jego prawowitości. W 253 roku, podczas prześladowania za cesarza Gallusa, Korneliusz został wygnany do Civitavecchia, gdzie zmarł, natomiast Cyprian poniósł męczeństwo za cesarza Waleriana w 258 roku.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent w rocznicę odbudowy Zamku Królewskiego: trudno uwierzyć, że 50 lat temu były tu ruiny (krótka)

2021-09-16 19:08

[ TEMATY ]

Warszawa

prezydent

Zamek Królewski

Wikipedia

Trudno uwierzyć, że 50 lat temu było tu morze ruin; podziękowania dla tych, którzy dbają o to jedno z najważniejszych świadectw naszej kultury, są absolutnie zasadne - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości z okazji 50 rocznicy odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie.

"To niezwykle ważne, jedno z najważniejszych świadectw naszej wielkiej historii, naszej tradycji, naszej kultury" - powiedział prezydent Andrzej Duda w czwartek podczas uroczystości jubileuszu 50-lecia odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie. "Kiedy się tu wchodzi, to nie ma wątpliwości, że podziękowanie i nagrodzenie tych, którzy na co dzień dbają o tę niezwykłą spuściznę, jest absolutnie zasadne. Zamek prezentuje się pięknie. Kiedy patrzymy na niego dzisiaj, to trudno uwierzyć, że 50 lat temu było tutaj tylko morze ruin" - podkreślił prezydent.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję