Reklama

Kościół

Ostatnia książka

To lektura dla wszystkich, którzy mają odwagę bronić prawdy.

Niedziela Ogólnopolska 26/2021, str. 43

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

książka

prymas Polski

Archiwum Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego

Czy potrafimy godnie znosić cierpienia? Jak kochać nieprzyjaciół, którzy wyrządzają nam wiele niegodziwości? Jak zachować męstwo wobec sytuacji pełnej lęku i niepewności? Na te pytania odpowiada kard. Zenon Grocholewski w pasjonującej książce o Prymasie Tysiąclecia. Za punkt wyjścia swojej refleksji autor obrał Zapiski więzienne kard. Stefana Wyszyńskiego. Pokazuje, że życie oraz nauczanie prymasa może być dla nas nadal niezgłębionym źródłem inspiracji dla duchowego i moralnego rozwoju.

Reklama

Chcąc przedstawić postać Stefana Wyszyńskiego, kardynał nie bez powodu sięgnął po jego Zapiski... Są one mocnym świadectwem tego, jak oprzeć się niegodziwości. Obok kroniki życia codziennego w uwięzieniu zawierają one również notatki duchowe i przemyślenia prymasa. Opierając się na nich, kard. Grocholewski misternie tka portret wielkiego Polaka, który niesprawiedliwie pojmany i przetrzymywany w odosobnieniu, na szykany i przemoc totalitarnego reżimu odpowiedział niezłomnością.

Nawet najmroczniejszy okres w życiu każdego z nas nie jest pozbawiony sensu i nadziei. Tę prawdę odkrywa przed nami autor książki, zagłębiając się w najtrudniejszy okres życia Prymasa Tysiąclecia, którym były 3 lata uwięzienia – każdy dzień był pełen niepewności i zagrożeń. Kardynał Grocholewski zwraca uwagę na dwa zasadnicze aspekty z tamtego epizodu życia Wyszyńskiego, które nie tracą na aktualności: rozumienie i praktykowanie miłości nieprzyjaciół oraz pojmowanie lęku i męstwa.

Bł. kardynał Stefan Wyszyński. Więzień w Panu jest ostatnią książką napisaną przez kard. Grocholewskiego. Urzeka ona wyrafinowanym językiem i przenikliwymi spostrzeżeniami. To publikacja, która pokazuje, jak budować życie na „solidnych fundamentach”.

Bł. kardynał Stefan Wyszyński.
Więzień w Panu
Zenon Kard. Grocholewski
Wydawnictwo: Święty Wojciech
Ilość stron: 144

2021-06-22 14:24

Ocena: +10 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czas cennych spotkań

[ TEMATY ]

książka

targi

Maria Fortuna-Sudor

Od czwartku (26 października) do niedzieli trwają w Krakowie Międzynarodowe Targi Książki. Każdego dnia budynki Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków (przy ul. Galicyjskiej 9) przemierza tysiące miłośników literatury.

Przychodzą całymi rodzinami, mniej lub bardziej zorganizowanymi grupami; dzieci, młodzież i starsi. Wielu z nich przyjechało do Krakowa specjalnie na Targi, nieraz z odległych miast i miejscowości, i czynią to po raz kolejny.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Święty Krzyż: włodarze 10 gmin świętokrzyskich sprzeciwiają się szkalowaniu oblatów

2021-09-28 20:46

[ TEMATY ]

Święty Krzyż

oblaci

Archiwum autora

Opactwo na Świętym Krzyżu

Opactwo na Świętym Krzyżu

Sprzeciw wobec rozpowszechnianych w przestrzeni publicznej przez przeciwników zmiany granic Świętokrzyskiego Parku Narodowego komunikatów szkalujących działalność Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu wyrazili 28 września we wspólnym stanowisku wójtowie i burmistrzowie 10 gmin zrzeszonych w Związku Gmin Gór Świętokrzyskich.

Stanowisko wójtów i burmistrzów – członków Związku Gmin Gór Świętokrzyskich - w sprawie komunikatów związanych z planami zmiany granic Świętokrzyskiego Parku Narodowego, które pojawiają się w przestrzeni publicznej odnośnie do działalności Domu Zakonnego Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu poparł m.in. także wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz podczas konferencji pasowej w Kielcach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję