Reklama

Z Jasnej Góry

Owoce 20-lecia pracy Biura Prasowego Jasnej Góry

Z Bożym błogosławieństwem wypełniając wolę trzech generałów i siedmiu przeorów Jasnej Góry, od 20 lat, zapewnialiśmy obsługę informacyjną sanktuarium. Współpracowaliśmy z redakcjami prasy katolickiej i świeckiej, rozgłośniami radiowymi, stacjami telewizyjnymi, wytwórniami audiowizualnymi w kraju i za granicą oraz portalami internetowymi. Utworzyliśmy, jako Biuro Prasowe, stronę internetową: www.jasnagora.com . Aktualnie znajduje się na niej ponad 13 tys. wiadomości tekstowych, do których dołączonych jest ponad 374 tys. fotografii. W 3 tys. galerii zdjęciowych ilustrujemy wydarzenia jasnogórskie z minionego 20-lecia. Łącznie znajduje się tam ponad 130 tys. zdjęć. Dla internautów i słuchaczy rozgłośni w kraju i za granicą wytworzyliśmy ponad tysiąc cotygodniowych, dźwiękowych audycji promocyjnych „Jasna Góra zaprasza”. Dużą oglądalnością cieszy się 2199 filmów i 1230 przekazów telewizyjnych oraz 5421 relacji z Apelu Jasnogórskiego.

Pozostawiamy, jako ogólnie dostępny, wielki skarb medialny, dokumentujący ważne wydarzenia na Jasnej Górze. Wciąż za wielką łaskę Bożą poczytujemy sobie popularyzację dziedzictwa Ojca Świętego Jana Pawła II i obsługę medialną pielgrzymek papieży Benedykta XVI oraz Franciszka na Jasną Górę.

Reklama

Dziś dziękujemy wszystkim za tak dobrą współpracę, zwłaszcza Tygodnikowi Katolickiemu Niedziela. Jako zespół Biura Prasowego Jasnej Góry przekazujemy nasz trud dla przyszłości w nowe ręce. Idzie nowe... „Przyjdą nowe czasy, wymagają nowych świateł, nowych mocy” (kard. Stefan Wyszyński).
O. Stanisław Tomoń, paulin

Prymas Wyszyński o wolności

27 kwietnia odbyło się ostatnie spotkanie z cyklu „W oczekiwaniu na beatyfikację Prymasa Jasnogórskiego. Wokół Milenijnego Aktu Oddania Narodu Polskiego Matce Bożej z 3 maja 1966 r.”. O wolności i czyhających na nią zagrożeniach mówili prof. Andrzej Nowak – publicysta, historyk i wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Beata Mackiewicz – redaktor tekstów kard. Stefana Wyszyńskiego i dyrektor wydawnictwa Soli Deo.

– Akt Milenijny był potrzebą chwili, ale nie wypływał z emocjonalnej egzaltacji, lecz z głębokiej refleksji. Musimy wciąż na nowo uczyć się rozumieć ten dokument, odnosić go do siebie i wprowadzać w nasze życie osobiste i społeczne – podkreślił na wstępie o. Grzegorz Prus, dyrektor Jasnogórskiego Instytutu Maryjnego.

Reklama

Spotkanie, tradycyjnie, zakończyły Apel Jasnogórski oraz nocne czuwanie w intencji wyniesienia na ołtarze kard. Wyszyńskiego. Organizatorami wydarzeń były: Jasnogórski Instytut Maryjny, Instytut Prymasa Wyszyńskiego i częstochowski oddział Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Decyzją papieża Franciszka beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia odbędzie się 12 września.
it/Radio Jasna Góra

Modlitwa krakowskich maturzystów

W intencji matur i wyborów życiowych dla siebie oraz swych rówieśników 27 kwietnia modlili się na Jasnej Górze przedstawiciele maturzystów archidiecezji krakowskiej. To ostatnia diecezjalna grupa reprezentująca w częstochowskim sanktuarium młodzież, która w tym roku przystąpi do egzaminów maturalnych.

W Kaplicy Cudownego Obrazu Mszę św. w intencji młodych odprawił i wygłosił homilię biskup pomocniczy krakowski Robert Chrząszcz. Eucharystię koncelebrowali księża katecheci i duszpasterze młodzieży archidiecezji krakowskiej. Na zakończenie bp Chrząszcz zawierzył młodzież maturalną Matce Bożej Jasnogórskiej.

2021-05-05 07:42

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Wchodzenie dzisiaj w kapłaństwo jest aktem mężnej pokory

2021-09-18 20:07

Adobe.Stock

– Wchodzenie dzisiaj w kapłaństwo jest aktem mężnej pokory. Nie można inaczej. Trzeba mieć w sobie męstwo i trzeba mieć w sobie pokorę w takim poczuciu, że zstępujemy w kapłaństwo. Noście to w sobie – mówił abp Grzegorz Ryś do wyświęcanych dziś absolwentów seminarium 35+.

W uroczystość św. Stanisława Kostki liturgii katedralnej o godz. 9:00 przewodniczył abp Grzegorz Ryś, który do łódzkiego prezbiterium włączył czterech diakonów seminarium 35+. Kandydatami do święceń byli: dn Szymon Brot z parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Łodzi, dn Roman Jaguś z parafii pw. św. Pawła Apostoła w Zduńskiej Woli (diecezja włocławska), dn Zbigniew Kądziołka z parafii pw. Matki Bożej Królowej w Jabłonicy (diecezja rzeszowska) oraz dn Łukasz Kołodziej z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Piotrkowie Trybunalskim.

CZYTAJ DALEJ

Z odwagą do wiernych

2021-09-20 05:09

Michał Kuszneruk

Każdy pomysł ożywiający parafię jest bezcenny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję