Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Miłość silniejsza od czasu

W sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim odbyła się uroczystość złotego jubileuszu małżeństwa.

Niedziela zamojsko-lubaczowska 15/2021, str. I

[ TEMATY ]

złoty jubileusz

Ewa Monastyrska/Niedziela

Wdzięczni jubilaci

Wdzięczni jubilaci

Mszę św. w intencji jubilatów sprawowali proboszczowie tomaszowskich parafii: ks. prał. Czesław Grzyb, proboszcz sanktuarium, ks. Jerzy Sopel z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i ks. Grzegorz Świtalski z parafii św. Ojca Pio. Małżeństwa, które przeżyły ze sobą ponad pół wieku zasługują na docenienie.

– Rodzina jest fundamentem kraju. Rozbijając ją, niszczymy naród. Każdy, kto atakuje rodzinę, jest zdrajcą, bo zabija naród. Nie zgadzamy się na wynaturzenia, wolne związki i brak odpowiedzialności. Złoci jubilaci, kłaniamy się wam i dziękujemy za wasze świadectwo. Wszystkie związki budowane na Ewangelii, sakramentach, mają siłę, by przetrwać najcięższe burze. O własnych siłach nie damy sobie rady. Jeśli nie będzie spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem – powiedział podczas homilii ks. prał. Czesław Grzyb.

Reklama

Po Eucharystii jubilaci odebrali odznaczenie państwowe, nadane przez prezydenta Polski Andrzeja Dudę, listy gratulacyjne Urzędu Miasta Tomaszowa Lubelskiego oraz starosty tomaszowskiego Henryka Karwana. Pamiątką stały się także filiżanki, opatrzone imionami jubilatów, przygotowane przez Urząd Miasta i burmistrza Tomaszowa Lubelskiego Wojciecha Żukowskiego.

Małżonkowie ze wzruszeniem przyjęli odznaczenia i zdradzili, co jest tajemnicą długowiecznej miłości.

Uczucie się zmienia, ale nie kończy. Wszystko z czasem się zmienia, ale należy dbać o tę miłość jak o roślinkę. Zadbana rozkwita.

Podziel się cytatem

– Ta uroczystość jest ukłonem w stronę małżeństw, które przeżyły wspólnie 50 lat. To odznaczenie prezydenta Andrzeja Dudy ukazuje, jak silne są więzi ludzkie. Przysięga małżeńska nie związała ich na rok czy dwa, ale na pół wieku. Są oni dumą miasta. Ich wierność jest czymś szczególnym, ponieważ stanowią wzór do naśladowania dla nas wszystkich – powiedział burmistrz Tomaszowa Lubelskiego.

Reklama

– Bez Boga trudno byłoby wszystko przetrwać. Matka Boża zawsze pomagała nam i wspierała. Jesteśmy wdzięczni Jej za obecność – przyznał Zbigniew Skawiński. – Uczucie się zmienia, ale nie kończy. Wszystko z czasem się zmienia, ale należy dbać o tę miłość jak o roślinkę. Zadbana rozkwita – dodała Jadwiga Skawińska.

Dzięki nierozpadającym się małżeństwom powstają silne społeczności budujące Polskę. – Te małżeństwa to podpora pełnych rodzin, na które patrzą młodsze pokolenia. Zgodnie z nauczaniem Jana Pawła II, najważniejsza jest rodzina i jej jedność. Na niej budowane są następne społeczności – podkreślił starosta tomaszowski, Henryk Karwan.

2021-04-06 13:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Karmelitański Festiwal Młodych na otwarcie złotego jubileuszu misji w Burundi

[ TEMATY ]

festiwal

misja

złoty jubileusz

misyjne.pl

Karmelici bosi w Burundi rozpoczęli obchody złotego jubileuszu misyjnej posługi w tym afrykańskim kraju nad jeziorem Tanganika. Polscy misjonarze, w liczbie 11, przybyli tam z Poznania w 1971 roku.

Jubileusz obchodzony będzie również w sąsiedniej Rwandzie, gdzie uchodząc w latach 80. przed prześladowaniami Kościoła misjonarze również założyli Karmel, by po kilku latach wrócić do Burundi i kontynuować misję w obu krajach. Afrykański Karmel to obecnie najszybciej rozwijający się region całego zakonu.

CZYTAJ DALEJ

"Rz": We wtorek koniec Naszej Klasy

2021-07-27 07:05

[ TEMATY ]

media

Użytkownicy popularnego przed laty serwisu rozstaną się z nim dziś o 23.59. Osoby korzystające z usług płatniczych serwisu mają niewiele czasu na odzyskanie pieniędzy - informuje we wtorkowym wydaniu "Rz".

"Serwis NK.pl zostanie zamknięty 27 lipca o godz. 23:59, ale sam adres strony pozostanie aktywny, bo pozostaną tu informacje o zamknięciu serwisu" - powiedział gazecie Skrzypek-Makowska, kierownik Komunikacji Zewnętrznej w Ringier Axel Springer Polska. Jak podkreśla, RASP jest wciąż otwarty na propozycje dotyczące marki Nasza Klasa.

CZYTAJ DALEJ

Powrót św. Jakuba

2021-07-27 18:30

Ewa Pigóra

Sobótka: Na ścianie kamienicy przy ul. św. Jakuba odsłonięto wizerunek tego świętego. Blisko 70 lat temu wizerunek św. Jakuba został z tego miejsca usunięty.

Wydarzenie to odbyło się w ramach cyklu „Sześć spotkań z patronem miasta”. - Obecnie trwa Rok św. Jakuba, dlatego w dniu święta naszego patrona, Ślężański Ośrodek Kultury przy współpracy Muzeum Ślężańskiego, Gminy Sobótka, zaangażowaniu Starostwa Powiatowego we Wrocławiu i pani Konserwator Zabytków oraz zgodą właścicieli budynku przy ul. św. Jakuba 2, mogliśmy po latach przywrócić wizerunek św. Jakuba Starszego - mówił Michał Hajdukiewicz, pomysłodawca i dyrektor ŚOK-u.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję