Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Krzyż jest zwycięstwem

W sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju odbyła się adoracja krzyża, przygotowana w ramach comiesięcznych spotkań przez Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca.

Adoracja krzyża pomaga dźwigać cierpienia, a także pokazuje wielką miłość Pana Boga. – Myślę, że patrzenie na krzyż i uświadomienie sobie jego wartości w życiu pomaga w przeżywaniu cierpienia. Uświadamiamy sobie wówczas, że cierpienie ma sens, skoro Chrystus przez cierpienie i posłuszeństwo Ojcu zbawił świat, to i moje cierpienie może mieć wartość. Dlatego nie muszę od niego uciekać, nie muszę go szukać, ale zawsze mogę je ofiarować w bardzo konkretnej intencji i patrzenie na krzyż mi w tym pomaga. Widzę też w krzyżu wielką miłość Pana Boga, widzę kogoś, kto za mnie, całkowicie za darmo, nie pytając mnie nawet o zdanie, oddał swoje życie. I kiedy patrzę na krzyż to sobie uświadamiam, że jest ktoś, kto mnie kocha i to jest niesamowita wartość i moc – tłumaczył ks. Mateusz Januszewski.

Czas dziękczynienia

Reklama

– Dziękuję Ci, Jezu, za całą Drogę Krzyżową i mękę, którą przebyłeś z miłości do mnie. Uwielbiam Twoje rany, w których mnie odkupiłeś i w których mnie zbawiasz, obmywasz mnie swoją świętą krwią wciąż na nowo. Uwielbiam Twoje serce, otwarte, wypełnione miłością, której nie jestem w stanie pojąć, ale chcę jej doświadczać. Dziękuję Ci dziś, Jezu, za Twoją bezgraniczną miłość, Ty mi dodajesz odwagi, a Twoja miłość pozwala mi dziś uklęknąć przed Tobą i trwać, ona mnie umacnia, daje mi siłę, by przyjmować wszystkie trudy codziennego życia. Ty jesteś ze mną cały czas i mnie prowadzisz, królujesz nad światem i błogosławisz nam z drzewa krzyża. I mówisz, że nie ma takiej sytuacji, w której nie zwyciężymy razem z Tobą. Uwielbiam Cię za to, że zabierasz mnie na swoją Drogę Krzyżową, choć ja tak bardzo się bronię, gdyż boję się Golgoty i tego, co spotka mnie po drodze. A Ty mówisz: Nie bój się, jestem z Tobą i po to się narodziłem, aby cię zbawić – modlili się uczestnicy adoracji.

Uzdrawia i przebacza

Ksiądz Mateusz Januszewski dodaje, że widok krzyża ma moc uzdrawiania i przebaczenia: – Widok krzyża ma moc uzdrawiania naszej duszy i serca, naszych zranień, może nam pomóc w decyzji przebaczenia tego, co w nas trudne, czego nie potrafimy w sobie przepracować. Krzyż i słowa, z niego płynące, które Jezus z wysokości wypowiedział, chociażby te: „Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą co czynią”, mogą być dla nas wielką inspiracją i mocą, ale przede wszystkim siłą do tego, aby podjąć decyzję przebaczenia i żeby dokonywało się uzdrowienie mojego serca. Wierzę, że ten czas, który przeżyliśmy podczas adoracji w sanktuarium, był dla wszystkich, którzy zdecydowali się przyjść na tę modlitwę, czasem łaski, a ta wielka moc z krzyża do nich popłynęła, przemieniając życie ich i ich rodzin – dodał.

Na czas adoracji krzyża Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca przygotowała piękne pieśni i modlitwę o uzdrowienie, nie zabrakło również chwil ciszy i osobistego spotkania z Chrystusem.

2021-03-30 10:54

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Boże Ciało w powiecie biłgorajskim

W czwartek po niedzieli Trójcy Przenajświętszej Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywaną tradycyjnie Bożym Ciałem. Jest to doskonała okazja do rozważania tajemnicy Eucharystii i zamanifestowania naszej wiary wobec Najświętszego Sakramentu. To również jedyny dzień w roku, gdy Chrystus wychodzi na ulice naszych miast i wsi.

W sanktuarium Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju ks. dziekan Witold Batycki podkreślał, iż procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami miasta powinna być dziękczynieniem za Jego obecność wśród nas: – Każde uczestnictwo w ofierze Mszy świętej to wielka łaska, którą otrzymujemy do naszego duchowego wzrostu. Eucharystia jest tajemnicą, którą przeżywamy, ale też tajemnicą, którą wyznajemy i chcemy się nią dzielić. Wychodzimy dzisiaj na ulice naszego miasta, aby manifestować swoją wiarę, ale też przede wszystkim, aby podziękować Panu Bogu za Jego codzienną obecność tutaj, na wzgórzu św. Marii Magdaleny, za to, że codziennie daje się łamać dla naszego zbawienia – podkreślał.

CZYTAJ DALEJ

„Tato – bądź, prowadź, chroń”. Znane nazwiska zapraszają na Narodowy Marsz Życia i Rodziny

2021-09-17 12:47

[ TEMATY ]

marsz dla życia i rodziny

Mat.prasowy

Już 19 września o godz. 11:30 na Placu Zamkowym w Warszawie rozpocznie się Narodowy Marsz Życia i Rodziny, którego hasło przewodnie brzmi: „Tato – bądź, prowadź, chroń”. Ambasadorzy Marszu – artyści, dziennikarze, sportowcy, duchowni i osoby, które wspierają ideę Marszu, zapraszają na wydarzenie wszystkich, którym leży na sercu dobro rodziny i życie każdego człowieka.

W gronie ambasadorów Narodowego Marszu Życia są m.in. Zofia Klepacka, Barbara Nowak, Dawid Mysior, aktorzy Marcin Kwaśny i Dariusz Kowalski, redaktorzy Jan Pospieszalski, Paweł Chmielewski, Paweł Lisicki i Krystian Kratiuk. Narodowy Marsz dla Życia wspierają także dr Jacek Pulikowski, ks. Dominik Chmielewski SDB i ks. Tomasz Kancelarczyk.

CZYTAJ DALEJ

Zaprośmy Jezusa w nasze krzyże

2021-09-20 12:12

[ TEMATY ]

krzyż

Jezus

Karol Porwich/Niedziela

- Krzyż Jezusa jest objawieniem prawdy o Bogu, który chce być z nami w każdej sytuacji, także w najcięższym położeniu - mówił biskup kaliski Damian Bryl, który przewodniczył diecezjalnym uroczystościom Podwyższenia Krzyża Świętego na najwyższym wzniesieniu Wielkopolski na Kobylej Górze, zwanej Górą Krzyża.

Po wielu miesiącach zmagań z doświadczeniem pandemii wierni diecezji kaliskiej zgromadzili się przy Krzyżu Jubileuszowym, aby błagać Miłosiernego Boga o zatrzymanie pandemii oraz wszelkiego zła, które dotknęło całą ludzkość.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję