Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Krzyż jest zwycięstwem

W sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju odbyła się adoracja krzyża, przygotowana w ramach comiesięcznych spotkań przez Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca.

Adoracja krzyża pomaga dźwigać cierpienia, a także pokazuje wielką miłość Pana Boga. – Myślę, że patrzenie na krzyż i uświadomienie sobie jego wartości w życiu pomaga w przeżywaniu cierpienia. Uświadamiamy sobie wówczas, że cierpienie ma sens, skoro Chrystus przez cierpienie i posłuszeństwo Ojcu zbawił świat, to i moje cierpienie może mieć wartość. Dlatego nie muszę od niego uciekać, nie muszę go szukać, ale zawsze mogę je ofiarować w bardzo konkretnej intencji i patrzenie na krzyż mi w tym pomaga. Widzę też w krzyżu wielką miłość Pana Boga, widzę kogoś, kto za mnie, całkowicie za darmo, nie pytając mnie nawet o zdanie, oddał swoje życie. I kiedy patrzę na krzyż to sobie uświadamiam, że jest ktoś, kto mnie kocha i to jest niesamowita wartość i moc – tłumaczył ks. Mateusz Januszewski.

Czas dziękczynienia

Reklama

– Dziękuję Ci, Jezu, za całą Drogę Krzyżową i mękę, którą przebyłeś z miłości do mnie. Uwielbiam Twoje rany, w których mnie odkupiłeś i w których mnie zbawiasz, obmywasz mnie swoją świętą krwią wciąż na nowo. Uwielbiam Twoje serce, otwarte, wypełnione miłością, której nie jestem w stanie pojąć, ale chcę jej doświadczać. Dziękuję Ci dziś, Jezu, za Twoją bezgraniczną miłość, Ty mi dodajesz odwagi, a Twoja miłość pozwala mi dziś uklęknąć przed Tobą i trwać, ona mnie umacnia, daje mi siłę, by przyjmować wszystkie trudy codziennego życia. Ty jesteś ze mną cały czas i mnie prowadzisz, królujesz nad światem i błogosławisz nam z drzewa krzyża. I mówisz, że nie ma takiej sytuacji, w której nie zwyciężymy razem z Tobą. Uwielbiam Cię za to, że zabierasz mnie na swoją Drogę Krzyżową, choć ja tak bardzo się bronię, gdyż boję się Golgoty i tego, co spotka mnie po drodze. A Ty mówisz: Nie bój się, jestem z Tobą i po to się narodziłem, aby cię zbawić – modlili się uczestnicy adoracji.

Uzdrawia i przebacza

Ksiądz Mateusz Januszewski dodaje, że widok krzyża ma moc uzdrawiania i przebaczenia: – Widok krzyża ma moc uzdrawiania naszej duszy i serca, naszych zranień, może nam pomóc w decyzji przebaczenia tego, co w nas trudne, czego nie potrafimy w sobie przepracować. Krzyż i słowa, z niego płynące, które Jezus z wysokości wypowiedział, chociażby te: „Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą co czynią”, mogą być dla nas wielką inspiracją i mocą, ale przede wszystkim siłą do tego, aby podjąć decyzję przebaczenia i żeby dokonywało się uzdrowienie mojego serca. Wierzę, że ten czas, który przeżyliśmy podczas adoracji w sanktuarium, był dla wszystkich, którzy zdecydowali się przyjść na tę modlitwę, czasem łaski, a ta wielka moc z krzyża do nich popłynęła, przemieniając życie ich i ich rodzin – dodał.

Na czas adoracji krzyża Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca przygotowała piękne pieśni i modlitwę o uzdrowienie, nie zabrakło również chwil ciszy i osobistego spotkania z Chrystusem.

2021-03-30 10:54

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Św. Mario Magdaleno – wstawiaj się za nami

Od Mszy św. wieczornej sprawowanej przez ks. Edwarda Kawę, sufragana archidiecezji lwowskiej, 21 lipca rozpoczęły się uroczystości odpustowe ku czci św. Marii Magdaleny w Biłgoraju.

Wszystkich zgromadzonych w świątyni witał kustosz sanktuarium, ks. dziekan Witold Batycki i zachęcał do ufnej modlitwy za wszystkich zmarłych parafian: – Rozpoczynamy tradycyjnie w naszej parafii coroczne uroczystości odpustowe. Dzisiaj nasze myśli biegną ku przeszłości, ku naszym przodkom, ku tym, którzy tutaj żyli i przychodzili na to wzgórze św. Marii Magdaleny w Puszczy Solskiej, aby modlić się i wypraszać potrzebne łaski dla swojego zbawienia. Niech to dzisiejsze świętowanie będzie też okazją do zadumy nad naszym życiem i przemijaniem, a także do modlitwy, abyśmy w tym trudnym czasie jeszcze bardziej się do Pana Boga zbliżyli – zachęcał.

CZYTAJ DALEJ

TSUE: były więzień Auschwitz nie może dochodzić sprawiedliwości przed polskim sądem za zwrot "polskie obozy"

2021-06-17 10:42

[ TEMATY ]

Auschwitz

Mazur/episkopat.pl

Auschwitz-Birkenau

Auschwitz-Birkenau

Stanisław Zalewski, były więzień Auschwitz, a obecnie prezes Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych, nie może dochodzić sprawiedliwości przed polskim sądem za zwrot "polskie obozy" użyty przez niemieckie media - uznał w czwartek Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

"Sąd, w którego obszarze właściwości znajduje się centrum interesów życiowych osoby podnoszącej naruszenie jej dóbr osobistych przez treści opublikowane na stronie internetowej, ma jurysdykcję do rozpoznania – w odniesieniu do całości doznanych krzywd i poniesionych szkód – powództwa odszkodowawczego wniesionego przez tę osobę tylko wtedy, gdy treści te zawierają obiektywne i możliwe do zweryfikowania elementy, pozwalające na bezpośrednie lub pośrednie indywidualne zidentyfikowanie tej osoby" - stwierdził TSUE.

CZYTAJ DALEJ

Życie seminaryjne od kuchni

2021-06-18 09:17

[ TEMATY ]

film

klerycy

seminarium

gorzów

fb/printscreen

Klerycy przygotowali film o tym, jak wygląda życie seminaryjne

Klerycy przygotowali film o tym, jak wygląda życie seminaryjne

Nasi klerycy nagrali film o tym jak wygląda życie seminaryjne. Zobaczcie sami!

Film zobaczycie tutaj

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję