Reklama

Niedziela Kielecka

Gwiazda Medjugorie w Piekoszowie

Od 25 marca do Wielkanocy sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia gości monstrancję z Medjugorie, która jest włączona w ideę dwunastu Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju.

Niedziela kielecka 13/2021, str. I

Drapikowski Studio

Jak wyjaśnia kustosz sanktuarium, ks. Zygmunt Kwieciński: – Peregrynacja jest znakiem i pragnieniem przyłączenia się parafii do wieczystej adoracji i modlitwy w intencji pokoju oraz uwielbienia Jezusa Eucharystycznego w Najświętszym Sakramencie.

W kościele w każdy pierwszy czwartek miesiąca przez trzy godziny trwa adoracja w ołtarzu z obrazem Jezusa Boleściwego. Odbywa się ona w ciszy, bo jak mówi ks. Zygmunt „cisza mówi najwięcej”. Inicjatywa była pokłosiem peregrynacji Gwiazdy Kazachstanu w Piekoszowie przed kilku laty. Teraz powstała myśl, aby do sanktuarium zaprosić Gwiazdę Medjugorie, ponieważ chcemy włączyć się w dzieło „Gwiazdy na Płaszczu Maryi”. Tymi gwiazdami są kościoły, które podejmują godzinną adorację w intencji w pokoju każdego 25. dnia miesiąca – jak proponuje to Stowarzyszenie Comunita Regina della Pace, która realizuje ideę 12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju – wyjaśnia.

Reklama

Na świecie ma powstać 12 miejsc wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju. Aktualnie są one: w Betlejem, w Medjugorie, w Kazachstanie, na Wybrzeżu Kości Słoniowej, w Korei Południowej, w Rwandzie, na Filipinach i w polskim Niepokalanowie. – Pokój zaczyna się w naszych sercach, rodzinach. Możemy go otrzymać, trwając przed Najświętszym Sakramentem dla nas samych i dla społeczności, w których żyjemy. A wtedy stanie się on pokojem międzynarodowym. Chrystus obiecuje nam to w każdej Eucharystii mówiąc: „Pokój zostawiam wam, pokój mój wam daję, nie tak jak daje świat” – mówi Niedzieli Mariusz Drapikowski, ceniony artysta z Gdańska. Prowadzi on Pracownię Drapikowski Studio z synem Kamilem, wykonującą monstrancje do miejsc adoracji, ale przede wszystkim poprzez Comunita Regina della Pace, której jest współzałożycielem, propaguje ideę apostolstwa modlitwy na rzecz pokoju.

Gwiazda Medjugorie – najpiękniejsze tabernakulum z Jezusem Eucharystycznym będzie centrum grobu Pańskiego.

Podziel się cytatem

– W eucharystycznej encyklice Jan Paweł II naucza, że Matka Boża była pierwszym tabernakulum. Monstrancja do Medjugorie była dziękczynieniem, na 30-lecie objawień w 2011 r. Nie było tam jednak kaplicy do adoracji. Abp Hoser i franciszkanie miejsca powierzyli mojej pracowni budowę kaplicy adoracji w Medjugorie. Na czas jej budowy monstrancja peregrynuje po Polsce i po Europie. Prowadzimy rozmowy w Hondurasie i w San Salwador oraz w USA. Pandemia nieco utrudnia działania, ale jeśli będzie to wolą Pana Boga, powstaną nowe centra modlitwy – opowiada.

Gwiazda Medjugorie – najpiękniejsze tabernakulum z Jezusem Eucharystycznym, wkomponowane pod sercem Maryi, będzie centrum grobu Pańskiego, który zostanie odsłonięty w Wielki Piątek. – Wraz z Maryją będziemy czuwać przy Jezusie i oczekiwać na poranek Wielkiej Niedzieli – mówi kustosz sanktuarium ks. Zygmunt Kwieciński, zapraszając wszystkich do modlitwy. W Tygodniu Miłosierdzia monstrancja będzie w parafii Brzeziny.

2021-03-23 19:41

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Hiszpania: Na kanaryjskiej wyspie La Palma grozi wybuch wulkanu; ogłoszono stan alarmowy

2021-09-17 16:18

[ TEMATY ]

Hiszpania

wulkan

Wyspy Kanaryjskie

WikiImages/pixabay.com

Blisko 21 tys. wstrząsów sejsmicznych odnotowano od 10 września na wyspie La Palma w archipelagu Wysp Kanaryjskich - poinformowało w piątek radio Cope, powołując się na ekspertów Instytutu Wulkanologicznego (Involcan).

Władze La Palmy ogłosiły żółty alarm (drugi w 4-stopniowej skali) i wezwały ludność do zachowania spokoju. Nie wyklucza się wybuchu wulkanu Teneguia w strefie Cumbre Vieja na południowym zachodzie wyspy.

CZYTAJ DALEJ

Apel Jasnogórski z udziałem wiernych Archidiecezji Wrocławskiej

2021-09-17 21:52

ks. Łukasz Romańczuk

bp Jacek Kiciński

bp Jacek Kiciński

Dziś Apel Jasnogórski prowadzony był przez ks. bp. Jacka Kicińskiego 

Z racji Pielgrzymki Duchowieństwa i Wiernych Archidiecezji Wrocławskiej w kaplicy Cudownego Obrazu obecni byli kapłani, siostry zakonne i wierni świeccy z terenu naszej archidiecezji. 

CZYTAJ DALEJ

Obóz godny polecenia

2021-09-18 00:03

Archiwum Obozu Studenckiego w Białym Dunajcu

38. edycja legendarnego Obozu Adaptacyjnego Duszpasterstw Akademickich Wrocławia i Opola w Białym Dunajcu już za nami. Jaki był tegoroczny wyjazd? Co zostawił w sercach młodych ludzi? – opowiadają uczestnicy.

Ela z D.A. Dominik: Przyjechałam na Obóz w Białym Dunajcu nie znając nikogo i przyznaję, że już pierwszego dnia chciałam stąd uciekać. Jednak Obóz stworzył dla mnie przestrzeń do poznania nowych ludzi i nawiązania bliskich relacji z osobami, które kierują się podobnymi wartościami. Dwa tygodnie wspólnego mieszkania, chodzenia po górach, integracji i oczywiście Eucharystii otworzyły mnie – największego introwertyka na ziemi – na relacje z drugim człowiekiem i za to jestem bardzo wdzięczna. Cieszę się, że mogłam tu przyjechać.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję