Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

W intencji Kościoła i Ojczyzny

14 lutego w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łukowej rozpoczęła się czterdziesto-dniowa modlitwa połączona z postem za Ojczyznę i Kościół w Polsce. Jest to kolejna już akcja modlitewna.

Niedziela zamojsko-lubaczowska 9/2021, str. VI

[ TEMATY ]

modlitwa

ojczyzna

Joanna Ferens

Kościół parafialny w Łukowej

Kościół parafialny w Łukowej

Chcemy się modlić za Kościół i wszystkich naszych rodaków – informuje ks. Marcin Dańków. – Każdego dnia widzimy, co się dzieje w kraju w różnych sprawach życia codziennego, a najlepsze, co możemy z tym zrobić, to po prostu włączyć się w modlitwę, konkretne uczynki miłosierdzia i post w intencji Kościoła w Polsce i wszystkich rodaków. W tej akcji może wziąć udział każdy, kto tylko chce poświęcić swój czas i siły, a także duchowe zaangażowanie. Wystarczy wyznaczyć sobie jeden dzień w Wielkim Poście i tego dnia modlić się, pościć i przyjąć Komunię św. – wyjaśniał.

Modlitwa zamiast narzekania

Hasłem łukowskiej akcji modlitewnej są słowa: „Narzekanie nic nie zmieni”. Skąd pomysł na taki motyw przewodni – tłumaczy ksiądz proboszcz Waldemar Kostrubiec: Od 4 lat, przynajmniej dwa razy w roku, w czasie Adwentu i Wielkiego Postu, organizujemy taką akcję modlitewną. I wszystkie te akcje łączy hasło: „Narzekanie nic nie zmieni”. Nie da się ukryć, że jesteśmy ludźmi, którzy ciągle narzekają. Gdzie by człowiek nie poszedł, to pojawia się mało optymistycznych wieści, a wciąż słychać narzekania, pretensje, ciągle mamy do kogoś jakiś żal, często nawet i do siebie. Stąd też przyświeca nam takie hasło, że to narzekanie i biadolenie nic nie zmieni. Dlatego trzeba coś z tym zrobić, więc chcemy zaprosić wszystkich do działania, które może coś zmienić, czyli do modlitwy, postu i dobrych uczynków – powiedział.

Być wolnymi

Reklama

– Post to wyjątkowa forma modlitwy, która prowadzi nas do wolności w Bogu – dodaje ks. Marcin Dańków. – Wielki Post jest czasem, kiedy człowiek w szczególny sposób może doświadczyć samego siebie. Może to zrobić właśnie poprzez odmówienie sobie jakichś drobnych przyjemności, pokarmu, czy elementów rzeczywistości, w której żyjemy. Wtedy człowiek wchodzi na wyższy poziom swojego życia, odnawia swojego ducha, a dziś często jesteśmy zniewoleni przez wiele rzeczy. Post pięknie pokazuje naszą chrześcijańską głębię, dotyka religijności, relacji z Panem Bogiem i wolności człowieka – wskazał.

Każdy może się włączyć

Ks. Waldemar Kostrubiec wyjaśnia, w jaki sposób można zgłosić swoją chęć przyłączenia się do akcji.

Post pięknie pokazuje naszą chrześcijańską głębię, dotyka religijności, relacji z Panem Bogiem i wolności człowieka.

Podziel się cytatem

– Przygotowaliśmy specjalne obrazki, na których są wypisane daty. Osoby chętne dzięki temu wiedzą, w którym dniu mają podjąć post i modlitwę w intencji Ojczyzny i Kościoła, a także przyjąć Komunię św. tego dnia lub w najbliższą niedzielę. Czekamy na wszystkich z otwartymi ramionami, obrazki można pobrać w zakrystii w kościele parafialnym i kościołach filialnych – wyjaśniał.

Przez 40 dni Wielkiego Postu każdego dnia inna osoba ofiaruje Komunię św., post o chlebie i wodzie i modlitwę w intencji Ojczyzny i Kościoła. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej parafii: lukowa.parafia.info.pl .

2021-02-23 11:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Żyć i cierpieć jak Maryja

Niedziela świdnicka 39/2015, str. 8

[ TEMATY ]

modlitwa

spotkanie

Tomasz Pluta

Uroczystość w kościele Świetych Aniołów Stróżów

Uroczystość w kościele Świetych Aniołów Stróżów

Co roku w połowie września, wałbrzyszanie spotykają się w kolegiacie Matki Bożej Bolesnej i Świętych Aniołów Stróżów na uroczystej modlitwie ku czci Patronki Miasta – Matki Bożej Bolesnej. 15 września zbierają się kanonicy kapituły, duchowieństwo wałbrzyskie, by pod przewodnictwem bp. Ignacego Deca sprawować Eucharystię w intencji mieszkańców największego w diecezji miasta.

CZYTAJ DALEJ

Papież: UE powinna wypracować wspólną politykę wobec migrantów

2021-12-06 15:50

[ TEMATY ]

papież Franciszek

PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

Papież Franciszek powiedział w poniedziałek, że to UE powinna wypracować wspólną politykę wobec napływu migrantów. Oświadczył też, iż jest gotów pojechać do Moskwy, by "prowadzić dialog z bratem", nawiązując w ten sposób do ewentualnego spotkania z patriarchą Cyrylem.

Podczas konferencji prasowej w samolocie lecącym z Aten do Rzymu papież powiedział, że "ten, kto buduje mury" przed migrantami "traci sens historii". Odpowiadając na pytanie, czego należy oczekiwać od krajów europejskich, w tym Polski, w kwestii napływu nielegalnych migrantów, podkreślił, że w takich sytuacjach należy przede wszystkim pomagać ludziom.

CZYTAJ DALEJ

Wychowanie przez pomaganie

2021-12-06 23:15

Małgorzata Mikołajek

Dzieci z Kierlikówki uczestniczą w akcji „Kartka dla kolegi z Wileńszczyzny”, którą zorganizowały ich mamy

Dzieci z Kierlikówki uczestniczą w akcji  „Kartka dla kolegi z Wileńszczyzny”, którą zorganizowały ich mamy

    Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W Kole Gospodyń Wiejskich „Mamy z Pomysłem" z Kierlikówki coraz goręcej.

    Wspaniałe, młode kobiety łączą tradycję z wychowywaniem dzieci. Każda inicjatywa, działanie na rzecz wsi, parafii, szkoły są współorganizowane z dziećmi. Taka jest ich misja. Dzięki tego typu działaniom chcą zachować w pamięci kulturę regionu i dziedzictwo narodowe. Dlatego przyłączyły się do akcji Urodzinowej Zbiórki. Panie wraz z rodzinami włączyły się w przygotowanie mikołajkowej paczki dla dzieci z Wileńszczyzny. Jej organizatorzy zbierają kosmetyki do pielęgnacji dzieci, słodycze, żywność o długim terminie ważności, zabawki, buty, ubranka i książki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję