Reklama

Niedziela Legnicka

Chojnowskie ferie ERM-u

Stowarzyszenie Imelda oraz parafia św. Piotra i Pawła w Chojnowie zorganizowały rekolekcje i warsztaty dla dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych.

Niedziela legnicka 4/2021, str. V

[ TEMATY ]

warsztaty dla dzieci

Ks. Waldemar Wesołowski

Okazuje się, że kaligrafię można opanować

Okazuje się, że kaligrafię można opanować

W dwóch turach udział wzięło kilkadziesiąt osób. Ferie, nawet w sytuacji ograniczeń związanych z pandemią, nie muszą być nudne. Udowodniły to Stowarzyszenie Imelda oraz chojnowska parafia, organizując rekolekcje połączone z warsztatami. Oprócz troski o sprawy ducha, nie zabrakło troski o ciało.

Podczas spotkań zaproponowano wiele atrakcji. I tak, aby oderwać dzieci od komputerów i smartfonów, przygotowano warsztaty z kaligrafii. Prowadziła je polonistka z Poznania p. Ewelina. Oprócz nauki języka polskiego fascynuje się kaligrafią i to właśnie do niej starała się przekonać dzieci. I udało się! Oprócz podstaw pięknego pisania i zdobienia liter, dzieci dowiedziały się wiele na temat historii, co to są inkunabuły, czym zajmowali się skrybowie, dlaczego kaligrafia jest ciekawa i ważna. Swoje umiejętności dzieci wykorzystały przy innej pracy – skrapbookingu, czyli tworzeniu ozdobnych kartek, laurek. Jak podkreśla Olga Niemasik, ta aktywność okazała się bardzo przydatna, ponieważ dzieci wykonały kartki z życzeniami dla babć i dziadków oraz z okazji zbliżających się Walentynek. Okazuje się, że skrapbooking znany jest członkom ERM-u. Dzieci już wcześniej przygotowywały kartki świąteczne, które sprzedawały w parafii, gromadząc przy tej okazji fundusze na inne inicjatywy.

Reklama

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także warsztaty teatralne, podczas których najmłodsi uczyli się technik oddechu, recytacji, dobrego mówienia. Były też elementy ćwiczeń fizycznych. Ponadto odbyła się wycieczka do Legnicy, podczas której uczestnicy zwiedzili Wieżę Piastowską oraz sanktuarium św. Jacka.

Wszystkie zajęcia odbywały się reżimie sanitarnym, było wiele przerw na trochę ruchu dla zdrowia i na posiłek zamawiany w restauracji. Pamiętano także o dezynfekcji i wietrzeniu sal.

Po 6 dniach spędzonych razem, na zakończenie trzeba było zjeść mnóstwo popcornu i waty cukrowej. A potem były podziękowania, nagrody pamiątkowe i pożegnania.

2021-01-20 10:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ratowo: cykl wakacyjnych warsztatów o pszczołach w Ostoi św. Antoniego

[ TEMATY ]

pszczoła

warsztaty dla dzieci

Adobe Stock.pl

W Ostoi św. Antoniego odbywa się cykl warsztatów adresowanych do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych pod hasłem „Pszczoła - najważniejszy z zapylaczy”. Ich celem jest szeroko pojęta edukacja na temat roli pszczół w ekosystemie i rolnictwie ekologicznym.

Warsztaty poświęcone roli pszczół w zabytkowych wnętrzach oraz ogrodach zespołu klasztornego w Ratowie organizuje Stowarzyszenie Ratujmy Ratowo we współpracy z Sanktuarium Diecezjalnym pw. św. Antoniego z Padwy.

CZYTAJ DALEJ

Na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej odkryto pradziejową kopalnię krzemienia czekoladowego

2021-09-22 07:13

[ TEMATY ]

wykopaliska

Monika Książek/Niedziela

Na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskie archeolodzy odkryli mającą nawet 10 tys. lat kopalnię krzemienia czekoladowego. Jak podkreśla kierownik badań dr Magdalena Sudoł-Procyk – to dotąd najdalej wysunięty na południowy zachód w Polsce tego typu obiekt.

Wcześniej uważano, że choć zasiedlający te tereny neandertalczycy, a następnie homo sapiens posługiwali się narzędziami z krzemienia czekoladowego, to nie wydobywali go na miejscu, ale transportowali z oddalonych o ok. 150 km Gór Świętokrzyskich.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: jubileusz Służby Zdrowia w 100 –lecie Diecezji Łódzkiej

2021-09-26 09:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Powołanie do służby zdrowia, to szczególne powołanie, aby ciągle odkrywać Boga w swoim życiu, to szczególna łaska, to dar od Boga! – mówił bp Marek Marczak.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję