Reklama

Niedziela Łódzka

Dary od sześciu tysięcy królów

5 ciężarówek darów dla najmłodszych oraz blisko 300 tys. zł przekazali uczestnicy Orszaku Trzech Króli 2021 – „Jednak idziemy”.

Niedziela łódzka 3/2021, str. III

[ TEMATY ]

Orszak Trzech Króli

Archiwum parafii

Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie

Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie

Ofiarność łodzian przekroczyła nasze oczekiwania. W przeddzień uroczystości Objawienia Pańskiego do późnych godzin nocnych wolontariusze sortowali i pakowali dary. Zapakowaliśmy 5 samochód ciężarowych darów – mówi ks. Grzegorz Matynia, odpowiedzialny za Orszak Trzech Króli w Łodzi.

Reklama

W tym roku miał on charakter charytatywnej zbiórki. Od IV Niedzieli Adwentu we wszystkich parafiach łódzkich zbierane były dary dla Domu Samotnej Matki. Jednocześnie prowadzona była zbiórka funduszy na sprzęt medyczny dla Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci przy ul. Łupkowej. Wpłat można było dokonywać na stronie dobromat24.pl .

– W Wigilię Bożego Narodzenia rozpoczęto akcję: „Orszak. Jednak idziemy!”. Wzięły w niej udział tysiące ludzi. Ma on charakter charytatywny. Jeśli nie możemy zaświadczyć o Bogu, idąc wielkim orszakiem przez miasto, możemy zaświadczyć o Nim przez dzieła miłosierdzia. Zaczynaliśmy nasza inicjatywę od pomysłu zebrania nieco darów dla dzieci z Domu Samotnej Matki i dla Hospicjum dla Dzieci przy ul. Łupkowej. Chcieliśmy zebrać 100 tys. zł na 5 respiratorów. Zebraliśmy 300 tys. zł, za które hospicjum zakupi całe stanowiska dla dzieci potrzebujących pomocy. Ponad 1700 osób wzięło udział w tej składce. A dary składane przy szopkach pochodziły od ponad 4 tys. ludzi. Dziś nie ma w naszym orszaku Trzech Króli. W naszym orszaku idzie 6 tys. królów. Każdy złożył swój dar, jaki mógł. Właśnie dlatego, że przyjęliśmy Jezusa w małym potrzebującym dziecku, to Pan Bóg objawił się wśród nas jako Miłosierdzie – podsumowuje abp Grzegorz Ryś.

W uroczystość Objawienia Pańskiego po Mszy św. w katedrze abp Grzegorz Ryś wraz z bp. Janem Cieślarem – hierarchą Kościoła ewangelicko-augsburskiego, oraz bp. Markiem Izdebskim – duchownym Kościoła ewangelicko-reformowanego, udali się z darami do Domu Samotnej Matki oraz Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci.

2021-01-12 18:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Długosz do uczestników Orszaku Trzech Króli: wciąż szukajmy Jezusa

[ TEMATY ]

Orszak Trzech Króli

Bożena Sztajner

„Mędrcy poszli za Gwiazdą i wytrwali w drodze do Betlejem. Oni znaleźli Boga” - mówił dziś w homilii bp Antoni Długosz. Biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej w uroczystość Objawienia Pańskiego przewodniczył Mszy św. w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie, na rozpoczęcie Orszaku Trzech Króli.

CZYTAJ DALEJ

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

„Cud św. Januarego”: krew przechowywana w ampułce ponownie się upłynniła

2021-09-21 08:37

[ TEMATY ]

św. January

cud św. Januarego

twitter.com/Chiesadinapoli

W niedzielę krew patrona Neapolu, przechowywana w ampułce w katedrze w tym mieście, ponownie się upłynniła. „Cud św. Januarego” został ogłoszony przez metropolitę abp. Domenico Battaglię.

Kościół katolicki obchodzi 19 września wspomnienie św. Januarego. Od kilkuset lat tego właśnie dnia krew patrona Neapolu upłynnia się. Tak też stało się i tym razem. Abp Domenico Battaglia wyjął w niedzielę ampułkę z relikwiarza przechowywanego w Królewskiej Kaplicy Skarbu św. Januarego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję