Reklama

Niedziela w Warszawie

Wymodlili dziecko przez Maryję

Paulini z Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia zbierają świadectwa łask i cudów dotyczących dzieci otrzymanych za wstawiennictwem Matki Bożej Jasnogórskiej.

Gdy na ulicach grupy młodych osób w wulgarny sposób domagają się prawa do zabijania nienarodzonych dzieci, łatwo zapomnieć, że dla ludzi dojrzałych coraz częstszym dramatem jest brak potomstwa. Będący w takiej sytuacji ludzie modlą się, aby Pan Bóg sprawił cud. Niejednokrotnie w tej intencji idą na pielgrzymkę.

– Miałam dwoje dzieci na ziemi, pozostałe w niebie. Pragnęłam raz jeszcze zostać mamą, ale z punktu widzenia medycyny nie było to możliwe. Przeszłam poronienia, poważne komplikacje. Z nadzieją w sercu oraz intencjami koleżanek, które marzyły o dzieciach, kolejny raz ruszyłam na Jasną Górę. Nie liczyłam na wiele. Byłam pogodzona z wolą Bożą w moim życiu. Miesiąc po powrocie na teście pojawiły się dwie kreski. Pierwsza myśl: cud, niespodzianka, podarunek z niebios… „Wydeptany”, a przede wszystkim wymodlony u Matki Bożej dzidziuś – wspomina Aneta, mama „pielgrzymkowej” Karolinki, która całe swoje życie zawierzyła Maryi.

Dzieci Boga

Reklama

Nie wiemy, ile łask – takich, jaką otrzymała pani Aneta – dokonało się przez wstawiennictwo Matki Boskiej Jasnogórskiej. Jednak teraz jest szansa, by nasza całkowita niewiedza chociaż częściowo zmieniła się w przykłady konkretnych ludzkich historii.

Miesiąc po powrocie z pielgrzymki na teście pojawiły się dwie kreski. Pierwsza myśl: cud, podarunek z niebios… „Wydeptany”, a przede wszystkim wymodlony u Matki Bożej dzidziuś!

Podziel się cytatem

– Chcielibyśmy zebrać świadectwa i wydać je w formie książki. Byłyby to rozmowy z ludźmi, którzy otrzymali upragnione dziecko. One dałyby Czytelnikom nadzieję, że choć po ludzku wszystkie możliwości zawiodły – dla Boga nie ma nic niemożliwego. Dlatego tytuł tej książki sam mówiłby za siebie: Dzieci Boga – opowiada Niedzieli o. Krzysztof Wendlik, przeor klasztoru Ojców Paulinów przy kościele Świętego Ducha.

8 grudnia minie rok odkąd w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny świątynia na Nowym Mieście została podniesiona do rangi diecezjalnego Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia. Była to inicjatywa wiernych, którzy od lat modlą się w tym miejscu w obronie życia.

Reklama

Od 1987 r. w sanktuarium przy ul. Długiej 3 prowadzone jest Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Napisano o nim szereg artykułów oraz pracę magisterską. Czy podobnie będzie ze świadectwami mam, ojców, dziadków i przyjaciół, którzy prosili o łaskę potomstwa, podążając pątniczym szlakiem przed tron Czarnej Madonny? Odpowiedź na to pytanie poznamy za jakiś czas.

Mistrz rzeczy niemożliwych

Jednak już dziś wiemy, że do paulinów zgłosiły się osoby, które złożyły świadectwa dotyczące dzieci otrzymanych za wstawiennictwem Matki Bożej Jasnogórskiej.

Jedno z nich, to historia pątniczki, która po długich staraniach urodziła bliźnięta. Niestety, dzieci zmarły po urodzeniu, a diagnoza lekarska nie dawała kobiecie szans na kolejne potomstwo. Jednak ona nie załamała się, przeciwnie – nadal modliła się do Boga przez wstawiennictwo Maryi. Dzisiaj jest szczęśliwą mamą czwórki dorosłych dzieci.

W planowanej książce znajdą się historie, które wydarzyły się niedawno, jak i te sprzed wielu lat. Będą to świadectwa poczęcia dzieci, ich narodzin, uproszenia dla nich zdrowia czy uniknięcia śmierci w wyniku aborcji.

– Świadectwo można spisać samemu i wraz z kontaktem do siebie przysłać na e-mail: swiadectwamaryjne@gmail.com lub zadzwonić na numer 608-201-945, umówić się i opowiedzieć o łaskach otrzymanych za pośrednictwem Maryi Jasnogórskiej – mówi o. Krzysztof Wendlik OSPPE.

2020-11-04 10:46

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Witaj, Matko Boga, Matko nasza!

Niedziela toruńska 39/2012

[ TEMATY ]

Matka Boża Częstochowska

NFZ

nawiedzenie

STANISŁAW STOKŁOSA

W uroczystości powitania uczestniczyli kapłani dekanatu Toruń IV z bp. Andrzejem Suskim oraz wierni

W uroczystości powitania uczestniczyli kapłani dekanatu Toruń IV z bp. Andrzejem Suskim oraz wierni

Była prostą dziewczyną z Nazaretu. Nosiła zapewne skromne suknie, wielokrotnie odnawiane, a może nawet z łatką. I taką Ją widzimy na Ikonie Jasnogórskiej nawiedzającej nasze parafie. Pozbawiona ofiarowanych Jej na Jasnej Górze koron i kosztownych sukien przybywa do nas jako Matka, która zna swoje dzieci, by im pomóc - wyjaśnił sens nawiedzenia bp Andrzej Suski, wprowadzając kopię Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej do toruńskiej parafii w Czerniewicach.
Rozpoczęta 26 sierpnia peregrynacja kopii obrazu Królowej Polski na terenie diecezji toruńskiej wciąż trwa. Obraz każdego dnia przekazywany jest kolejnej parafii zgodnie z ustalonym harmonogramem i obowiązującym rytuałem. Ochronę obrazowi w czasie transportu zapewniają ojcowie paulini mający do dyspozycji samochód-kaplicę. Asystę i bezpieczeństwo zapewniają pojazdy poszczególnych parafii i eskortujący policjanci.
Nawiedzenie w dekanacie Toruń IV zaczęło się 3 września w parafii pw. Matki Bożej Łaskawej i św. Josemarii Escrivy w Toruniu. Poprzedziły je misje poprowadzone przez o. Zdzisława Dumę, kapucyna. Trasa przejazdu została ozdobiona. Dominował szpaler biało-niebieskich wysokich flag osadzonych na białych masztach zwieńczonych złotymi koronami. Kościół parafialny ukwiecono wyłącznie białymi liliami. W oknach i na elewacjach domów pojawiły się flagi i maryjne emblematy. Wprowadzenia Obrazu dokonał bp Andrzej Suski. - Malarze malujący Maryję sięgali po paletę pięknych barw. Utwory muzyczne Jej poświęcone bazowały na harmonii dźwięków. Rzeźbiarze oddawali Jej dostojeństwo. Poeci sięgali po wyszukane, czułe i ukazujące Jej duchową głębię słowa. A jaką naprawdę kobietą była Maryja? W scenie nawiedzenia św. Elżbiety widzimy Ją jako dziewczynę chcącą przede wszystkim pomagać innym. Dlatego podczas parafialnego nawiedzenia powinniśmy odnaleźć zarówno nieskalaną świętość Matki Bożej, jak i Jej bliskość naszym, ludzkim, sprawom i wymagającym Jej pomocy - mówił podczas homilii Biskup Toruński.
Zarówno proboszcz parafii, jak i świeccy z komitetu organizacyjnego potwierdzają, że nawiedzenie jest nadzwyczajnym wydarzeniem. - Obraz naszej Matki skłania ludzi do odnowienia życia religijnego i sakramentalnego, zachęca do zgody w rodzinach, utrwala miłość małżonków oraz posługę duszpasterzy, wzmacnia postanowienia duchowe, zachęca do czci i pobożności maryjnej. Dlatego wnętrze każdego polskiego domu powinno być ozdobione obrazem Czarnej Madonny. Jeśli go tam nie ma, to nawiedzenie jest najlepszą okazją do zakupu i ekspozycji w domu. Przed wizerunkiem Maryi w naszych mieszkaniach powinna trwać poranna i wieczorna modlitwa wszystkich domowników. To może być najlepszy owoc trwającego nawiedzenia - ocenia proboszcz ks. kan. Leon Ulatowski.
Jasnogórski obraz Maryi został powitany w toruńskich Czerniewicach m.in. przez dzieci, które zapewniły: - Dobrze znamy Twoją twarz przeciętą ranami na prawym policzku. Znamy niebieski płaszcz ze złotymi liliami i jedną gwiazdą nad czołem. Tobie mówimy słowa polskiej piosenki: „Matko Boża z Betlejemu, nad Dzieciątkiem pochylona, każde dziecko polskiej ziemi w swe matczyne weź ramiona”.

CZYTAJ DALEJ

Niebieska Pani wraca do Oławy

2021-07-22 14:41

Ks. Szymon Kocemba

„Bez względu na pochodzenie wszyscy jesteśmy dziedzicami naszej wspólnej historii, w tym sensie wszyscy jesteśmy potomkami Sobieskich, Jabłonowskich, Radziwiłłów, Sapiehów, Tarnowskich czy Czartoryskich z całą ich wielkością i marnością. Bez tych rodzin i bez ich wkładu do naszej historii nasza polskość, nasze kulturowe dziedzictwo byłoby po prostu inne i raczej uboższe” – napisał książę Maciej Radziwiłł

17 lipca w dniu urodzin Marii Klementyny książę Maciej Radziwiłł przekazał kopię wizerunku Matki Bożej Loretańskiej Sobieskich, jako dar dla Ziemi Oławskiej oraz parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Oławie, której aktualnie proboszczem jest ks. Leszek Woźny. Uroczystość parafialna odbyła się dzięki zaangażowaniu księdza Janusza Gorczycy, który z inicjatywy starosty oławskiego Zdzisława Brezdenia odpowiadał za przygotowanie wydarzenia.

CZYTAJ DALEJ

Belgia: Caritas pomoże w odbudowie po powodzi

2021-07-23 16:34

[ TEMATY ]

Caritas

powódź

Belgia

Vatican News/AFP

Belgijska Caritas śpieszy na pomoc ofiarom powodzi. „Na szczęście nie brakuje pożywienia i ubrań. Dziś największym problemem jest sytuacja ludzi, którzy stracili dach nad głową” – mówi Régine Kerzmann, odpowiedzialna za działalność kryzysową w Caritas Liège. Ostatni bilans ofiar mówi o 37 zabitych i 6 zaginionych. Jednakże, choć wody już opadły, ponad 9 tys. osób nie może powrócić do swoich domów.

Jak podkreśla Kerzmann, są to przede wszystkim przedstawiciele najniższych warstw społecznych, które w swój dom czy mieszkanie włożyły niejednokrotnie oszczędności całego życia. Teraz stracili dosłownie wszystko. To właśnie ta kategoria społeczna jest głównym celem pomocowej kampanii kościelnej organizacji. Caritas apeluje o pomoc przy oczyszczaniu i odbudowie zniszczonych domów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję