Reklama

Niedziela Podlaska

Doświadczyć wszechmocy Boga

Co sprawia, że nasze serca nie odczuwają obecności Boga? Tematem konferencji było powyższe pytanie, na które podczas Wieczoru Miłosierdzia 18 września ks. Rafał Jarosiewicz udzielał odpowiedzi.

Niedziela podlaska 41/2020, str. V

[ TEMATY ]

uwielbienie

Bożena Zdzieborska

Nie zabrakło pieśni uwielbienia

Nie zabrakło pieśni uwielbienia

Wierni zgromadzeni w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim swoją obecnością potwierdzili, że zatęsknili za Wieczorami Miłosierdzia, które od początku ogłoszenia pandemii zostały zawieszone.

Drogi wzrastania duchowego

W odpowiedzi na postawione pytanie ks. Rafał demaskował mity, w które ludzie wierzą bardziej niż w Boga. Jednym z nich jest brak wiary w Jego wszechmoc, co przejawia się strachem przed proszeniem Boga o rzeczy po ludzku niemożliwe. Np. po co mamy Boga prosić o uzdrowienie, jak lekarze twierdzą, że choroba jest nieuleczalna? Innym mitem jest myślenie, że Bóg może nam coś dać, ale zaraz zechce coś w zamian. Brak jest wtedy zaufania do Boga, który przecież jest Miłością i kocha nas bezwarunkowo. Ksiądz Rafał w tym miejscu zaakcentował, że Bóg nie zesłał koronawirusa. Odniósł się do różnych opinii ludzkich na temat nowej choroby, a zwłaszcza do sposobu przyjmowania Komunii św. na rękę i do ust. Prosił zebranych, aby opierali swoje sądy tylko w oparciu o Słowo Boże i dokumenty Kościoła.

Reklama

Po Mszy św. ks. Rafał zaprosił na drugą część konferencji, w której przedstawił cztery drogi wzrastania duchowego. Odnosząc się do tekstów z Dziejów Apostolskich ukazywał przykłady z życia pierwszych chrześcijan, którzy ciągle trwali na modlitwie. Kapłan w konferencji powoływał się wielokrotnie na wypowiedzi papieża Franciszka, którego nauczanie, jak twierdzi, jest mocno zmanipulowane przez media. Według papieża modlitwa jest dobra wtedy, kiedy rodzi się dzięki niej miłość i pragniemy zbawienia innych ludzi, nawet swoich wrogów. Równie ważne jest dobre przeżywanie życia sakramentalnego i poznanie dokumentów Kościoła. Ksiądz Jarosiewicz podał wiele przykładów osób, które nawróciły się, np. z protestantyzmu, właśnie podczas Eucharystii, ponieważ znając Pismo Święte, widziały, jak realizuje się misterium Jezusa podczas Mszy św.

Według papieża modlitwa jest dobra wtedy, kiedy rodzi się dzięki niej miłość i pragniemy zbawienia innych ludzi, nawet swoich wrogów.

Wystarczy zaufać Bogu

Końcowym efektem wzrastania duchowego powinno być rozeznanie charyzmatów, które posiada każdy ochrzczony. W służbie bliźniemu można doświadczyć obecności Boga, który pomaga nam we wszystkim, co dobre. Wiele przykładów, które ks. Rafał podał ze swojego życia, może świadczyć o tym, że wystarczy zaufać Bogu, rozeznać Jego wolę i działać z błogosławieństwem swojego biskupa, nie zwracając uwagi na przeszkody. Takie przedsięwzięcia ks. Rafała, jak np. Przystanek Jezus, rekolekcje ,,Jezus na stadionie”, w których wzięło udział 60 tys. Polaków, mobilny konfesjonał i wiele innych mogą przekonać o wszechmocy Boga, który posługuje się ludźmi.

Na zakończenie Wieczoru Miłosierdzia odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu, przed którym pod przewodnictwem ks. Rafała zebrani wyrzekali się niewiary i prosili o dary Ducha Świętego. Po błogosławieństwie na każdego z uczestników spotkania czekała niespodzianka – książka o sile uwielbienia i charyzmatach – Z góry dziękuję, która jest napisana w formie dialogu z ks. Jarosiewiczem. Podczas trzygodzinnego Wieczoru Miłosierdzia nie zabrakło też śpiewu pieśni uwielbienia pod kierunkiem zespołu państwa Grochowskich.

2020-10-07 12:40

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

"Co chcesz, abym Ci uczynił?" - wieczór adoracji i uwielbienia w Radomsku

[ TEMATY ]

Radomsko

adoracja

uwielbienie

facebook.com/Parafia-pw-św-Maksymiliana-w-Radomsku

"Co chcesz, abym Ci uczynił?" - tym cytatem rozpoczyna się zaproszenie parafii św. Maksymiliana w Radomsku na wyjątkowy wieczór adoracji i uwielbienia.

- Jeżeli chcesz usłyszeć te słowa od Jezusa, to serdecznie zapraszamy Cię na kolejny wieczór adoracji/uwielbienia zakończony indywidualnym błogosławieństwem - czytamy w zaproszeniu na facebookowym proflu parafii.

CZYTAJ DALEJ

Włochy: Już bez kwarantanny po przyjeździe z krajów UE

2021-05-16 12:34

[ TEMATY ]

Włochy

archer10 (Dennis) / Foter.com / CC BY-SA

Od niedzieli we Włoszech nie obowiązuje już wymóg pięciodniowej kwarantanny po przyjeździe z krajów Unii Europejskiej, strefy Schengen, Wielkiej Brytanii i Izraela. Wymagany jest jedynie negatywny wynik testu. Kraj został otwarty dla turystów głównie z Europy.

"Nareszcie" - mówią włoskim mediom podróżni na rzymskim lotnisku Fiumicino. Podkreślają, że to ułatwienie nie tylko dla turystów, ale także dla wszystkich, przyjeżdżających do Włoch w celach służbowych czy do rodziny.

CZYTAJ DALEJ

Koncert: “Ks. Franciszek Jordan - Apostoł bez granic”

2021-05-16 21:18

Ks. Łukasz Romańczuk

sopranistka Dominika Zamara, tenor Simone Francesco Liconti,

sopranistka Dominika Zamara, tenor Simone Francesco Liconti,

W Międzynarodowym Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy odbył się koncert dziękczynienia za beatyfikację ks. Franciszka Marii od Krzyża Jordana. Wydarzenie odbywało się pod patronatem “Niedzieli Wrocławskiej”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję