Reklama

Niedziela Lubelska

Wszystko inaczej

Od 16 do 23 sierpnia kilkaset młodych osób wzięło udział w Spotkaniu Młodych Archidiecezji Lubelskiej.

Niedziela lubelska 34/2020, str. I

[ TEMATY ]

Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej

Archiwum SMAL

Czas spędzony z bogiem i z przyjaciółmi pozwala naładować duchowe akumulatory

Czas spędzony z bogiem i z przyjaciółmi  pozwala naładować duchowe akumulatory

Z powodu epidemii tradycyjne spotkanie w Garbowie przebiegało w zmienionej formie. To nie młodzi wybrali się na SMAL, ale SMAL „przyjechał” do nich. Zachowując rygor sanitarny, duszpasterze i animatorzy z Centrum Duszpasterstwa Młodzieży pielgrzymowali po diecezji. Odwiedzili 8 parafii, w których popołudniowe spotkania pod hasłem: Wszystko nie tak miały podobny przebieg: Msza św. i modlitwa, konferencja i praca w grupach oraz integracja. – Czas jest inny niż do tej pory, dlatego taki przewrotny tytuł. Ale to, że wszystko jest inaczej, wcale nie znaczy, że jest źle. Młody człowiek jest kreatywny. Wykorzystujemy czas pandemii, by rozmawiać, modlić się, cieszyć się sobą nawzajem i dzielić radością życia – mówi ks. Emil Mazur, dyrektor SMAL. Kapłan, który jeszcze nie tak dawno sam zmagał się z koronawirusem, podkreśla, że wszystkie działania realizowane są zgodnie z zasadami bezpieczeństwa sanitarnego.

SMAL odwiedził: Lublin, Poniatową, Puławy, Łęczną, Lubartów, Chełm, Świdnik i Garbów. Dla organizatorów to wielka radość, że wiele osób zdecydowało się wziąć udział w spotkaniach, podczas których odkrywani są zapomniani bohaterowie Starego Testamentu. Historie tych, którzy niegdyś przeżywali trudności i zmagali się z życiem jak dziś młodzi ludzie, są cenną wskazówką, jak radzić sobie w takich sytuacjach, a także zapewnieniem, że Bóg nie opuszcza tych, których bierze w obronę. Pierwszym bohaterem był Jozue. 16 sierpnia, podczas Mszy św. w parafii św. Józefa w Lublinie, bp Adam Bab zachęcał młodych, by za przykładem Jozuego odkrywali swoje życiowe powołanie. Zwrócił też uwagę na znaczenie więzi między ludźmi oraz na relację człowieka z Bogiem. Wskazywał, że cierpienie bliźniego i nasza bezradność wobec trudnych sytuacji powinny prowadzić do Chrystusa, a jeśli od Niego oddalają, wówczas nie zmierzają ku dobru. Przestrzegał, by wrażliwość na sprawy bliskich osób nie była budowana na fałszywych ideałach. –  Czuwajcie, by wasze relacje zawsze prowadziły do Boga – apelował.

2020-08-18 14:59

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Radosny Kościół

Niedziela lubelska 32/2021, str. I

[ TEMATY ]

Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej

Paweł Wysoki

Kto raz był w Garbowie, wraca tam przez lata

Kto raz był w Garbowie, wraca tam przez lata

Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej wraca do Garbowa.

W drugiej połowie sierpnia gościnna miejscowość znów wypełni się gwarem młodych ludzi, którzy po ubiegłorocznej przerwie spowodowanej pandemią spragnieni są prawdziwego spotkania. Cztery dni wspólnej modlitwy, zabawy, spotkań z ciekawymi gośćmi i niekończących się rozmów pozwala wzrastać w przyjaźni z Chrystusem i z rówieśnikami. W Garbowie wiele osób przekonało się, że Kościół jest młody, dynamiczny i pełen radości.

CZYTAJ DALEJ

W trosce o zbawienie

Niedziela Ogólnopolska 39/2018, str. 32-33

pierwbozydarlelutko/fotolia.com

Powszechne jest doświadczenie choroby i przemijalności ludzkiego bytu, a co za tym idzie – troski o zdrowie, która podpowiada nam, że nierzadko, w celu ratowania życia człowieka, trzeba usunąć chorą część ludzkiego ciała, czasami cały organ, a nawet dokonać amputacji górnej czy dolnej kończyny. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus nawiązuje do tego ludzkiego doświadczenia w perspektywie troski o życie wieczne, a tym samym przypomina nam prawdę o rzeczach ostatecznych.

CZYTAJ DALEJ

Zaprośmy Maryję do naszego życia, abyśmy sami nie dźwigali naszych problemów

2021-09-26 17:47

[ TEMATY ]

Maryja

Stock.Adobe

Zaprośmy Maryję Wspomożenie Wiernych do naszego życia, żebyśmy naszych spraw i problemów nie musieli dźwigać sami - mówił biskup kaliski Damian Bryl, który przewodniczył Mszy św. w bazylice w Twardogórze z okazji zakończenia obchodów 25-lecia koronacji figury Wspomożycielki Wiernych i 75–lecia posługi salezjanów w Twardogórze.

Witając biskupa, pielgrzymów i parafian salezjanin ks. Krzysztof Bucyk, kustosz twardogórskiego sanktuarium przypomniał wydarzenia związane z przygotowaniem koronacji, która miała miejsce 24 września 1995 r. Zaznaczył, że dzieło to dokonało się dzięki zaangażowaniu pierwszego biskupa kaliskiego Stanisława Napierały i ówczesnego proboszcza ks. Józefa Kawalca.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję