Jeśli się zastanowi nad ich głębokim i ponadczasowym znaczeniem, to nie sposób nie dojść do wniosku, że Prymas Tysiąclecia tam upatrywał zwycięstwa, gdzie obecna jest miłość, której szczególnym wyrazem jest rozeznanie i pełnienie woli Bożej. Życie Chrystusa, jedynego w swoim rodzaju Pielgrzyma, objawia nam w pełni istotę pielgrzymowania: wypełnić wolę Ojca.
Symboliczna forma i okoliczności towarzyszące 309. Warszawskiej Pielgrzymce Pieszej, na której progu stajemy, nie tylko nasuwają pytania o motywacje naszego dotychczasowego pieszego pielgrzymowania, lecz przede wszystkim zachęcają do ponownego odkrycia tego, że sensem chrześcijaństwa jest wspólne i nieustanne podążanie do Boga. Istotą jest zatem nie to, co my myślimy o formie pobożności, jaką jest pielgrzymka, ale to, co Bóg o niej myśli, czego od niej żąda, o co ją prosi.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Drodzy Pielgrzymi Warszawscy! W dniach 6-14 sierpnia, jeśli Bóg pozwoli, wyruszymy na pątniczy szlak. Zdecydowana większość z nas będzie podążała do jasnogórskiego sanktuarium w sposób duchowy. Trud będzie większy, bo i ofiara większa. Proszę was wszystkich o jedność serc i gorliwą modlitwę za siebie nawzajem, za Kościół i za Polskę. Wpatrzeni w Maryję – Jasnogórską Matkę Życia zjednoczmy się wokół stołu eucharystycznego, z którego na nas i na świat cały płyną zdroje Bożego Miłosierdzia.
Zapraszam serdecznie do kościoła pielgrzymkowego pw. Ducha Świętego w Warszawie, gdzie w dniach 6-14 sierpnia od godz. 9, a następnie od godz. 17 będziemy się gromadzić na wspólnym duchowym pielgrzymowaniu, by w skupieniu i modlitwie przeżywać czas swoistych rekolekcji, na których poruszymy jakże ważny i fundamentalny dla Kościoła temat: „Jak rozkochać się we Mszy św.?”. Poprowadzi je o. Zbigniew Ptak, paulin. Dzięki uprzejmości Radia Jasna Góra będziemy przeprowadzać transmisje z trasy pielgrzymki oraz relacjonować jej przebieg przez naszą stronę internetową (www.paulini.com.pl).