Reklama

Smoothie z rzodkiewką

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Składniki:
1 szklanka liści rzodkiewki
1 awokado
1 gruszka
plaster ananasa
1 łyżka siemienia lnianego lub nasion konopi
sok z 1 limonki
garść liści mięty
ok. 1-2 szklanek wody filtrowanej lub wody z młodego kokosa (w celu uzyskania odpowiedniej gęstości smoothie)

Wykonanie:
Wszystkie składniki dokładnie umyj, obierz awokado i owoce. W blenderze kielichowym zblenduj wszystkie składniki na gładką konsystencję.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2020-06-17 11:09

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Katecheci świeccy skarżą polski rząd do Trybunału w Strasburgu

2025-03-25 09:39

[ TEMATY ]

Trybunał Konstytucyjny

religia w szkołach

Adobe Stock

Stowarzyszenie Katechetów Świeckich poinformowało, że 24 marca br. złożyło skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka (ETPC) w Strasburgu. Przedmiotem skargi jest rozporządzenie Ministra Edukacji z 26 lipca 2024 roku, które zmienia zasady organizacji nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach.

Zdaniem Stowarzyszenia nowe przepisy ograniczają prawa katechetów świeckich oraz uczniów, którzy chcą uczestniczyć w lekcjach religii. W skardze do ETPC podkreślono, że rozporządzenie może naruszać prawa podstawowe, w tym wolność sumienia i wyznania, a także zasady równego traktowania nauczycieli religii w systemie edukacyjnym. Więcej informacji znajduje się na profilu SKŚ - Stowarzyszenie Katechetów Świeckich - sympatycy | Facebook
CZYTAJ DALEJ

Nowy metropolita w herbie wzywa do jedności

2025-03-27 11:52

[ TEMATY ]

Bp Zbigniew Zieliński

Abp Zbigniew Zieliński

Karol Porwich/Niedziela

Abp Zbigniew Zieliński

Abp Zbigniew Zieliński

UT UNUM SINT: „Aby byli jedno” - słowa zaczerpnięte z Ewangelii według św. Jana (17,21) będą dewizą umieszczoną w herbie arcybiskupa metropolity poznańskiego. Na stronie archidiecezji opublikowano herb abp. Zbigniewa Zielińskiego.

Tłem herbu są dwa kolory: niebieski, wskazujący na niebo i Boga, oraz czerwony, przywołujący oddanie i ofiarę. Za tarczą znajduje się podwójny patriarchalny krzyż - atrybut arcybiskupa, poniżej tarczy umieszczony jest paliusz - atrybut metropolity.
CZYTAJ DALEJ

Służba Porządkowa PPW - Przygotowania i szkolenia [Audio]

2025-03-28 15:17

ks. Łukasz Romańczuk

Trwają przygotowania do 45. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę. Do tego wydarzenia mobilizują się także Służby Porządkowe. Trwa nabór do służb i odbędzie się także szkolenie, aby nowi porządkowi posiadali odpowiednie uprawnienia.

Więcej w naszej rozmowie z Mariuszem Szmielem, dyrektorem Oddziały Regionalnego Dolnośląskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Wałbrzychu, Karolem Żyromskim, wieloletnim pielgrzymem i głównym porządkowym PPW oraz Wiesławem "Kuzynem" Wowkiem, organizatorem PPW. Można słuchać na naszym kanale YouTube oraz Spotify: 
CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję