Spotkania, będące trzecim etapem duchowości na drodze formacji wspólnoty, mają się odbywać cyklicznie w każdy pierwszy piątek miesiąca. Inicjatorem takiej formy modlitwy jest opiekun grupy, egzorcysta ks. Krzysztof Hojzer. – Dla Grupy Ojca Pio jest to kolejna, trzecia odsłona formacji. Liturgia, do której chciałbym zaprosić wszystkich, będzie to – jak sama nazwa wskazuje – godzina modlitwy w oparciu o pięć kluczy: dziękczynienia, przebaczenia, pokuty, błogosławieństwa oraz zadośćuczynienia i wynagrodzenia.

Chciałbym, abyśmy przez nie nauczyli się myśleć po Bożemu, działać tak jak Bóg chce w naszym życiu i w ten sposób bardziej rozumieć, jak On działa w naszej codzienności – mówi kapłan. Dodaje, że często jest tak, iż po omacku modlimy się, pokutujemy, zaś nasze wyrzeczenia kończą się wraz z postanowieniami wielkopostnymi. Nowa inicjatywa ma prowadzić do wewnętrznej równowagi i prawdziwego nawrócenia. – W inicjatywie, którą proponujemy, chodzi o to, żeby w czasie Liturgii, przez pięć kluczy, które przedstawiłem, wejść z Bogiem w głąb swojego serca, swojej duszy, swojego całego człowieczeństwa, ale też szerzej – swojego domu i zobaczyć, jak w moim życiu działają te klucze, czyli bardzo ważne „sektory” życia. Często jest bowiem tak, że dużo się modlimy, chcemy oddawać Panu Bogu bardzo wiele czasu, a widzimy, że w naszym człowieczeństwie kulejemy. A Pan Bóg przypomina nam, że ma być równowaga pomiędzy charakterem, osobowością a duchowością człowieka – dodaje ks. Hojzer.

Litwa: Modlitewna mapa przeciwko koronawirusowi

modlitwa

koronawirus

Adobe. Stock

Ostatnio w mediach często widzieliśmy mapy, na których zaznaczono miejsca, w które uderzyła pandemia koronawirusa. W maryjnym sanktuarium w Szydłowie na Litwie uruchomiono kontrinicjatywę. Na „Mapie światła” każdy punkt oznacza miejsce, gdzie ludzie modlą się o zakończenie pandemii. Wirtualne lampki można zapalać na stronie internetowej sanktuarium.

„Mapa światła” na początku była inicjatywą wyłącznie modlitewną, teraz stała się także akcją charytatywną. „Projekt ma pomóc ludziom na całym świecie włączyć się w modlitwę wstawienniczą za tych, którzy zostali dotknięci pandemią. Daje też możliwość wsparcia ich darowizną” - wyjaśnia bp Algirdas Jurevicius, administrator apostolski archidiecezji kowieńskiej, gdzie znajduje się sanktuarium. „Celem tej inicjatywy jest szerzenie przesłania nadziei, że razem możemy zrównoważyć statystyki zakażeń i zgonów statystyką modlitwy, wsparcia, jedności i światła” - dodaje.

CZYTAJ DALEJ

Prenumerata Tygodnika Katolickiego "Niedziela"

JAK ZAMÓWIĆ PRENUMERATĘ „NIEDZIELI”

Remis we Wrocławiu daje awans do III rundy el. LKE

2021-07-29 23:03

ks. Łukasz Romańczuk

Herb WKS Śląsk Wrocław

Śląsk Wrocław w rewanżowym meczu zremisował u siebie z Araratem Erywań 3:3 i dzięki zwycięstwu w pierwszym meczu 4:2 awansował do III rundy.

Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Róbert Pich, jedną Szymon Lewkot. Natomiast dla gości dwa gole zdobył Mory Koné, a jedną bramkę w ostatnich minutach strzelił Yacouba Silue. Śląsk Wrocław wyśmienicie rozpoczął mecz. W drugiej minucie bramkę strzelił Robert Pich i wydawać by się mogło, że wrocławianie spokojnie rozegrają ten mecz. W kolejnych minutach mecz stał się wyrównany, a pod jej koniec dwa ciosy zadali goście. Najpierw w 40. minucie piłkę stracił Wojciech Golla. Jego błąd wykorzystał Golle Deble. Następnie piłkę zgrał do Edgara Malakjana. Po prostopadłym podaniu piłka znalazła się pod nogami Kone, który nie miał problemu z pokonaniem Michała Szromnika. Dwie minuty później na prowadzenie wyszli goście. Po odbiorze Juana Bravo i podaniu futbolówki do Deble, do pustej bramki trafił po raz drugi Kone. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Araratu 2:1