Reklama

Niedziela Sandomierska

Mały gest miłości

Caritas Diecezji Sandomierskiej włączyła się kolejny raz w ogólnopolską zbiórkę żywności w ramach akcji „Kromka Chleba dla Sąsiada”

Niedziela sandomierska 40/2019, str. 3

[ TEMATY ]

Caritas

Kromka Chleba dla Sąsiada

Archiwum Caritas Diecezji Sandomierskiej

Wolontariusze zachęcają do dzielenia się z potrzebującymi

Wolontariusze zachęcają do dzielenia się z potrzebującymi

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W tym roku akcja „Kromka Chleba dla Sąsiada” organizowana była przez Caritas Polska oraz diecezjalne odziały Caritas w dniach 20-21 września.

Aktywnie w akcję włączyli się również uczniowie prowadzonego przez Caritas Diecezji Sandomierskiej Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego „Radość Życia” w Sandomierzu. W poszczególnych zespołach klasowych wypiekali chleb według różnych przepisów – tradycyjny chleb na zakwasie, razowy, graham, orkiszowy, a także wieloziarnisty. Przygotowane wypieki uczniowie zaprezentowali w czasie spotkania z piekarzem, wymienili się swoimi przepisami na ulubiony chleb i symbolicznie się nim podzielili.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Akcja „Kromka Chleba dla Sąsiada 2019” w diecezji sandomierskiej odbyła się w: Sandomierzu, Tarnobrzegu, Gorzycach, Chmielowie, Skopaniu, Stalowej Woli, Nisku, Rudniku nad Sanem, Jeżowem, Janowie Lubelskim, Modliborzycach, Ostrowcu Świętokrzyskim, Opatowie.

Żywność zebrana w czasie zbiórki została przeznaczona na przygotowanie paczek dla najuboższych seniorów z terenu naszej diecezji, którzy zwrócili się z prośbą o pomoc do Caritas.

Jak powiedział dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej ks. Bogdan Pitucha: – W tym roku akcja skierowana była w sposób szczególny do osób starszych, samotnych, którzy nie radzą sobie w codziennym życiu. Kromka chleba, niby mały gest, a niesie w sobie dużo miłości. Chodzi przede wszystkim o uwrażliwienie naszego społeczeństwa na potrzeby ludzi starszych i potrzebujących, którzy często żyją wśród nas, a może nie zauważamy ich potrzeb.

2019-10-01 13:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Akcja „Pielucha dla malucha” w naszej archidiecezji

Już po raz trzeci w naszej archidiecezji zorganizowano akcję „Pielucha dla Malucha”. Trwała ona od Dnia Świętości Życia – 25 marca 2014 r. Zakończenie akcji miało miejsce podczas Marszu dla Życia i Rodziny w Częstochowie 1 czerwca 2014 r. Celem akcji było zebranie pieluch dla: Domu Samotnej Matki w Żarkach, Przytuliska dla kobiet „Oaza” oraz Domu Małych Dzieci.
CZYTAJ DALEJ

Marek Łoś i Moose – polska szkoła językowa, której zaufał Watykan

2025-09-25 18:41

[ TEMATY ]

Marek Łoś

Moose

polska szkoła językowa

Materiał sponsora

Marek Łoś

Marek Łoś

Gdy w 1994 roku we Wrocławiu Marek Łoś zakładał pierwsze zajęcia językowe, nikt nie przypuszczał, że zrodzona z pasji i prostych wartości inicjatywa stanie się międzynarodową siecią z 150 oddziałami w Polsce, 1500 nauczycielami i ponad 200 000 uczniów na świecie. Dziś Moose uczy w domach, online i w salkach dydaktycznych, współpracuje z Watykanem i działa w kilkunastu krajach. A sam Łoś, choć żyje między Polską, Włochami i Brazylią, zawsze powtarza, że w sercu pozostaje Polakiem.

W czasach, gdy sukces kojarzy się z rozgłosem i autopromocją, są ludzie, którzy wybierają inną drogę – pokory, pracy i prostych wartości. Do nich należy Marek Łoś, założyciel Moose Centrum Języków Obcych, poliglota, nauczyciel i wizjoner. Z małej inicjatywy we Wrocławiu zbudował markę, która dziś ma 150 oddziałów w Polsce, 1500 nauczycieli i ponad 200 000 uczniów na świecie.
CZYTAJ DALEJ

Co się wydarzy w Archidiecezji Wrocławskiej w dniach 26-28 września?

2025-09-26 09:35

Archiwum redakcji

Góra Ślęża

Góra Ślęża

W najbliższy weekend zaplanowanych jest wiele interesujących wydarzeń. W jednym artykule postaramy się umieścić informację o spotkaniach z terenu Archidiecezji Wrocławskiej (26-28 września 2025)

Jeśli jest wydarzenie, o którym nie wspomnieliśmy - prosimy, aby nas informować na maila: wroclaw@niedziela.pl
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję