Reklama

Niedziela Świdnicka

Cierpienie dzieci fatimskich miało swój cel

Wynagradzać Maryi za publiczne wpajanie w serca dzieci obojętności, pogardy, a nawet odrazy wobec Niepokalanej Matki – to szczególna intencja, która towarzyszyła pielgrzymom przybyłym do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy-Zdroju w pierwszą sobotę września

Niedziela świdnicka 38/2019, str. 1-2

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Sanisław Bałabuch

Procesja fatimska

Procesja fatimska

Do tej szczególnej Matki modlono się również o odpowiedzialnych i dobrych wychowawców oraz rodziców, aby w duchu miłości do Boga i szacunku do człowieka wychowywali i kształtowali serca młodych ludzi.

Wrześniowa polanicka pierwsza sobota miesiąca rozpoczęła się od przywitania pielgrzymów z dekanatów wałbrzyskich i głuszyckiego, którzy przybyli uczcić Matkę Bożą Fatimską. Sprawowanej dla nich Mszy św. przewodniczył biskup pomocniczy diecezji świdnickiej Adam Bałabuch. W homilii Ksiądz Biskup przypomniał, że 10 grudnia 1925 r. zjawiła się Najświętsza Panna w Pontevedra, a z boku w jasności Dzieciątko. Najświętsza Dziewica położyła Łucji rękę na ramieniu i pokazała cierniami otoczone serce, które trzymała w drugiej ręce. Dzieciątko powiedziało: „Miej współczucie z Sercem Twej Najświętszej Matki, otoczonym cierniami, którymi niewdzięczni ludzie je wciąż na nowo ranią, a nie ma nikogo, kto by przez akt wynagrodzenia te ciernie powyciągał”.

Reklama

Potem powiedziała Najświętsza Panna: „Córko moja spójrz. Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewdzięczność stale ranią. Przynajmniej Ty staraj się mnie pocieszyć i przekaż wszystkim, że w godzinę śmierci obiecuję przyjść na pomoc ze wszystkimi łaskami tym, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię św., odmówią Różaniec i przez 15 minut rozmyślania nad piętnastoma tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia”.

– To jest droga, która może poprowadzić świat do pokoju. Trzeba iść do nieba razem z Maryją, naszą Matką, czyniąc to poprzez pierwsze soboty miesiąca, modlitwę różańcową, mówienie Panu Bogu tak (fiat) jak Maryja, by pełnić Jego wolę w życiu. A moc do tego daje nam Eucharystia – akcentował bp Adam Bałabuch.

W homilii wygłoszonej wieczorem podczas Mszy św. inaugurującej Wrześniową Polanicką Noc Fatimską kustosz tego sanktuarium o. Zdzisław Świniarski, przypominając prośbę Maryi: „Czy chcecie ofiarować się Bogu, aby znosić wszystkie cierpienia, które On wam ześle jako zadośćuczynienie za grzechy, którymi jest obrażany i jako prośba o nawrócenie grzeszników? Tak, chcemy! Ale będziecie więc musieli wiele cierpieć, ale łaska Boża będzie waszą siłą!”, wskazał, że tylko z Bożą pomocą człowiek może odpowiedzialnie nieść krzyż cierpienia. Cierpienie dzieci fatimskich miało swój cel – ratunek biednych grzeszników – to podkreśla Maryja 13 lipca 1917 r. „Widzieliście piekło, do którego idą dusze biednych grzeszników. Żeby je ratować, Bóg chce rozpowszechnić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeżeli się zrobi to, co wam powiem, wielu przed piekłem zostanie uratowanych i nastanie pokój na świecie. Wojna zbliża się ku końcowi. Ale jeżeli ludzie nie przestaną obrażać Boga, to w czasie pontyfikatu Piusa Xl rozpocznie się druga wojna, gorsza – (1 września 1939 r. – pierwszy piątek miesiąca, 2 września to pierwsza sobota) – wiedzcie, że jest to wielki znak od Boga, że zbliża się kara na świat za liczne jego zbrodnie, będzie wojna, głód, prześladowanie Kościoła i Ojca Świętego.

Nawiązując do słów Matki Bożej Fatimskiej „Bóg jest zadowolony z waszych serc i ofiar, ale nie chce, żebyście w łóżku miały sznur pokutny na sobie. Noście go tylko w ciągu dnia”. (13 września 1917 r.), o. Zdzisław Świniarski przypomniał o potrzebie modlitwy, ale również i pokuty. Dopełnieniem wieczoru modlitewnego była medytacja nad tajemnicą śmierci Pana Jezusa na krzyżu i Różaniec wynagradzający.

2019-09-17 14:31

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jasna Góra: II Pielgrzymka Przedsiębiorców

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymka

Marian Sztajner/Niedziela

W niedzielę, 4 października 2020 odbyła się II Pielgrzymka Przedsiębiorców MMSP, Pracodawców, Samozatrudnionych i Freelancerów na Jasną Górę. W dobie kryzysu ponad 200 osób z różnych branż zawierzyło swoje firmy, rodziny, pracowników i finanse Bogu przez Niepokalane Serce Maryi.

Niedzielne spotkanie było okazją nie tylko do wspólnej modlitwy, której przewodniczył Abp. Józef Kupny, metropolita wrocławski, ale także do zdobycia konkretnej wiedzy. Poranny blok spotkań wypełniły konferencje.

CZYTAJ DALEJ

86. rocznica objawienia Koronki do Miłosierdzia Bożego

2021-09-13 18:49

[ TEMATY ]

Koronka do Bożego Miłosierdzia

św. s. Faustyna Kowalska

Jezu ufam Tobie

B.M.Sztajner/Niedziela

W dniach 13 i 14 września br. przypada 86. rocznica objawienia Koronki do Miłosierdzia Bożego, którą Pan Jezus podyktował Siostrze Faustynie w Wilnie w 1935 roku.

Przypominamy, że na mocy dekretu Penitencjarii Apostolskiej z 12 stycznia 2002 r. „Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami udziela się w granicach Polski wiernemu, który z duszą całkowicie wolną od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu pobożnie odmówi Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum. Jeżeli zaś ci wierni z powodu choroby (lub innej słusznej racji) nie będą mogli wyjść z domu, ale odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego z ufnością i z pragnieniem miłosierdzia dla siebie oraz gotowością okazania go innym, to pod zwykłymi warunkami również zyskują odpust zupełny”.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Twarz Jezusa jest Dobrą Nowiną o Bogu

2021-09-17 14:19

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ZI

W drugim dniu rekolekcji dla księży w Archikatedrze Łódzkiej Ksiądz Arcybiskup mówił o Jezusie Chrystusie, w którym widać twarz Pana Boga. Ksiądz Arcybiskup zwrócił uwagę na Jezusa, który jest dla nas Dobrą Nowiną w Ewangelii według św. Marka. Po pierwsze Jezus jest Chrystusem, jest tym, który ogłasza Królestwo.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję