Reklama

Wiara

Lednica Seniora

Już 7 września br. na Polach Lednickich odbędzie się XVI Lednica Seniora JESTEM MŁODY DUCHEM! Tegoroczne hasło brzmi: „Wiesz, że Cię kocham”

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Podobnie jak podczas czerwcowego Spotkania Młodych kierujemy się słowami św. Jana Pawła II. W 1987 r. Ojciec Święty wskazał na Eucharystię jako na sakrament dający nam „siłę przebicia”, czyli moc potrzebną do zmagania się z codziennością, ze wszystkim, co jest wyzwaniem dla każdego człowieka. Papież powiedział wtedy również: „Człowiek jest mocny wtedy, kiedy wie, że jest kochany”. To przesłanie sprawiło, że chcemy, by tegoroczna Lednica Seniora była wspólnym zachwytem nad skarbami, które ofiarowuje nam Kościół – nad spowiedzią i Eucharystią. Są to dwa sakramenty, w których Chrystus mówi do każdego z nas: „Kocham Cię!”. Doświadczamy w nich przez wiarę niemal namacalnie Jego miłości.

W głowie może się pojawić pytanie: Czy to aby na pewno dla mnie? Lednica Seniora pod względem treści nawiązuje do Spotkania Młodych LEDNICA 2000, ale ma krótszą formę i wszystkie punkty programu są tak zaplanowane, by znaleźć chwilę na odpoczynek.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Uczestnicy XVI Lednicy Seniora otrzymają symbole: PIECZĘĆ – symbol tego, że każdy człowiek został opieczętowany Duchem Świętym w sakramentach chrztu i bierzmowania, oraz wyjątkowy rachunek sumienia: POZNAJ MOJE SERCE. LEDNICKA DROGA DO SPOWIEDZI – który pozwala się przygotować do spotkania z Bogiem w sakramencie pokuty i pojednania.

Program:

9.00 – otwarcie Pól Lednickich

12.00 – „Anioł Pański”

12.15 – Msza św.

Reklama

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

16.00 – nabożeństwo i adoracja

17.00 – przejście przez Bramę-Rybę

Ponadto w godz. 9-20 będzie można zwiedzać muzeum – Dom św. Jana Pawła II na Polach Lednickich. Takiej możliwości nie ma podczas czerwcowego spotkania, dlatego tym bardziej wszystkich zapraszamy. 7 września, tak jak w czerwcu, każdy będzie mógł zatańczyć i zaśpiewać: „Tak, tak, Panie!” czy inne lednickie piosenki razem z Siewcami Lednicy oraz Scholą Lednicką.

Więcej informacji na: www.lednica2000.pl/lednica2019/lednica-seniora/.

2019-08-27 12:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zapraszamy na Lednicę Seniora

[ TEMATY ]

Lednica Seniora

Piotr Drzewiecki

Już 2 września – w najbliższą sobotę – święto seniorów na Polach Lednickich. Znamy już od dłuższego czasu program tego spotkania, natomiast tym razem uchylimy rąbka tajemnicy i przedstawimy kilka atrakcji, które będą czekać na naszych gości w tym wyjątkowym dniu!

Tegoroczna Lednica Seniora w wyjątkowy sposób wiąże się z wcześniejszymi spotkaniami. Jednym z nawiązań do XXI Spotkania Młodych będzie powtórzenie GESTU IMIENIA – gdy siostry zakonne z chustami z wizerunkiem Matki Bożej Niezawodnej Nadziei z Jamnej wyruszyły w sektory pytać zgromadzonych o ich imię.
CZYTAJ DALEJ

Portoryko: bezprecedensowe decyzje dla ochrony nienarodzonych dzieci

2026-01-04 09:04

[ TEMATY ]

nienarodzone dzieci

ochrona

decyzje

Portoryko

bezprecedensowe

twitter.com

Bezprecedensowy postęp - tak niedawne zmiany prawne, chroniące nienarodzone dzieci, określa portorykańska senator Joanne Rodríguez Veve. Pod koniec grudnia w Portoryko podpisano ustawę, uznającą, że człowiek od chwili poczęcia jest „osobą fizyczną”, a więc objętą przepisami prawa cywilnego. To nie jedyne zmiany w tamtejszym prawie.

Osoba fizyczna - od poczęcia do naturalnej śmierci
CZYTAJ DALEJ

Bp Kleszcz: od św. Wojciecha uczmy się trwania przy Bogu na dobre i na złe

2026-01-05 09:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

500 lecie Krzepczowskiej parafii pw. św. Wojciecha BM

500 lecie Krzepczowskiej parafii pw. św. Wojciecha BM

Święty Wojciech jest patronem tej parafii, to od świętego Wojciecha możemy uczyć się takiej wytrwałości, trwania przy Panu Bogu na dobre i na złe. - mówił bp Kleszcz.

500 lat temu - dokładnie 8 VIII 1526 roku abp gnieźnieński Jan Łaski powołał do istnienia parafię pw. Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika w Krzepczowie. Dziś - w pierwszą niedzielę stycznia - biskup Piotr Kleszcz, biskup pomocniczy Archidiecezji łódzkiej uroczystą Mszą świętą celebrowaną w XVIII wiecznej świątyni rozpoczął parafialny rok jubileuszowy.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję