Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Z Maryją i Duchem Świętym

Każdy człowiek jest wezwany do czynienia dobra, a rozwój powinien polegać na nieustającym rozpoznawaniu, doskonaleniu i wykorzystywaniu swoich możliwości dla potrzeb człowieka na chwałę Bogu. Staramy się to czynić w Apostolacie Maryjnym – mówi uczestniczka pielgrzymki do Częstochowy Teresa Szponar

Niedziela bielsko-żywiecka 33/2019, str. 5

[ TEMATY ]

Pielgrzymki 2019

Sylwia Dąbrowa

Część grupy z okręgu cieszyńskiego już w Częstochowie

Część grupy z okręgu cieszyńskiego już w Częstochowie

Pod koniec lipca odbyła się 39. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Maryjnego na Jasną Górę, która w tym roku przebiegała pod hasłem: „Przez Maryję do Ducha Świętego”. – Od wielu lat pielgrzymujemy z naszej diecezji bielsko-żywieckiej, aby wspólnie dziękować Bogu przez ręce Maryi za całoroczne dobro, jakim jesteśmy codziennie obdarowywani, i prosić o dalsze łaski. Jest to również okazja do spotkania się z ludźmi, którym na sercu leży ta sama idea – mówi Teresa Szponar z Apostolatu Maryjnego w parafii św. Jana Nepomucena w Pogwizdowie.

Reklama

Co roku pielgrzymka odbywa się w ostatni piątek i sobotę lipca. – Z naszej diecezji jeździmy na sobotę. Zarówno w tym roku, jak i w zeszłym jechało ok. 250 osób. Pielgrzymowali z nami nie tylko apostołowie, ale też inne chętne osoby. Na Jasnej Górze modliliśmy się m.in. w intencji katechetki i pierwszej przewodniczącej AM w parafii św. Marii Magdaleny w Cieszynie śp. Beaty Banot, która w tym dniu miała pogrzeb – podkreśla Sylwia Dąbrowa ze wspólnoty AM w parafii św. Elżbiety w Cieszynie.

Przez wiele lat organizacją wyjazdu zajmowała się głównie moderator diecezjalna Urszula Raszka wraz z niewielką ekipą pomocniczą. Od niedawna do pomocy dołączyły okręgi. – Apostolat w diecezji liczy prawie 500 członków skupionych we wspólnotach w 6 okręgach. W okręgu strumieńskim po raz pierwszy zorganizowano wyjazd. Nasz okręg cieszyński po raz drugi dołączył do zorganizowania wyjazdu na wzór poprzedniego roku. Wyruszyliśmy ok. godz. 5 rano. Autokar zabierał pielgrzymów po drodze – informuje p. Teresa, zaznaczając, że AM jest wspólnotą mającą na celu pogłębianie kultu Niepokalanej, pomoc ludziom zaniedbanym, zagrożonym i obojętnym religijnie, a przede wszystkim szerzenie braterskiej miłości w swoich najbliższych kręgach. Cudowny Medalik pomaga wspólnocie w drodze do realizacji podjętych wezwań.

W centrum pielgrzymki znalazła się Msza św. celebrowana przez bp. pomocniczego archidiecezji łódzkiej Ireneusza Pękalskiego, który również głosił konferencję. Przypomniał w niej, że w mocy Bożego Ducha człowiek uświęca się i powinien żyć świętością na co dzień, a Maryja jest ogniwem, przez które wierni niejako przepływają do bliższego zjednoczenia się z Duchem Świętym. Nie zabrakło modlitw maryjnych i świadectw członków AM.

2019-08-13 12:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Do Maryi w Ostrej Bramie

Niedziela podlaska 33/2019, str. 1

[ TEMATY ]

Pielgrzymki 2019

Przemysław Krawczyński

Pątnicy XXIX Międzynarodowej Pielgrzymki Suwałki – Wilno, w tym z diecezji drohiczyńskiej

Pątnicy XXIX Międzynarodowej Pielgrzymki Suwałki – Wilno, w tym z diecezji drohiczyńskiej

Na pielgrzymi szlak w dniach od 15 do 24 lipca br. wyruszyła już po raz XXIX Międzynarodowa Pielgrzymka Piesza Suwałki – Wilno. Organizowana jest ona przez Księży Salezjanów Inspektorii Warszawskiej na czele z ks. Tomaszem Pełszykiem – głównym przewodnikiem pielgrzymki pochodzącym z diecezji drohiczyńskiej

W ciągu 10 dni pielgrzymowania blisko 750 osób z całej Polski, jak również z Litwy, Ukrainy, Szwajcarii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Austrii i USA przebyło ok. 270 km drogi niosąc do tronu Matki Bożej Miłosierdzia swoje osobiste intencje błagalne oraz dziękczynne za otrzymane łaski. Opiekę duchową nad pielgrzymami sprawowało 28 księży, 2 diakonów, 4 kleryków, brat zakonny oraz 14 sióstr z siedmiu zgromadzeń zakonnych.

CZYTAJ DALEJ

Ona wskaże drogę

2021-08-31 12:08

Niedziela Ogólnopolska 36/2021, str. 26-27

[ TEMATY ]

Gietrzwałd

ARCHIWUM SANKTUARIUM

Są osoby, które zaczynają nowe życie od przyjścia do Matki. Gietrzwałd oddziałuje dziś na osoby uzależnione, poranione, zalęknione, identycznie jak w 1877 r. – mówi ks. Jarosław Klimczyk w 144. rocznicę objawień gietrzwałdzkich.

Pamiętam, jak wyjechałam na studia do Krakowa. Wtedy w każdy weekend wracałam do rodzinnego domu. Nawet gdy byłam chora, pociąg zawoził mnie do mamy. Tam się leczyłam, odpoczywałam. Zawsze tego czasu w domu było za mało. To samo czułam, gdy po raz pierwszy stanęłam w miejscu objawień Maryi w Gietrzwałdzie. Wydawało mi się, że znowu jestem w najbardziej bezpiecznym i ukochanym miejscu na świecie – mówi Agnieszka z Małopolski.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Święcenia Kapłańskie w Seminarium 35+

2021-09-18 18:08

[ TEMATY ]

Łódź

święcenia kapłańskie

archidiecezja łódzka

Seminarium 35+

ks. Paweł Gabara

Święcenia kapłańskie w Seminarium 35+

Święcenia kapłańskie w Seminarium 35+

W uroczystość św. Stanisława Kostki liturgii katedralnej o godz. 9:00 przewodniczył ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś, który do łódzkiego prezbiterium włączył czterech diakonów Seminarium 35+. Kandydatami do Święceń byli: dn Szymon Brot z parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Łodzi, dn Roman Jaguś z parafii pw. św. Pawła Apostoła w Zduńskiej Woli (Diecezja Włocławska), dn Zbigniew Kądziołka z parafii pw. Matki Bożej Królowej w Jabłonicy (Diecezja Rzeszowska) oraz dn Łukasz Kołodziej z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Piotrkowie Trybunalskim.

Po Ewangelii nastąpiło przedstawienie kandydatów do święceń, przez rektora Ogólnopolskiego Seminarium dla Starszych Kandydatów do Święceń ks. dr. hab. Sławomira Szczyrbę, metropolicie łódzkiemu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję