Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Kiedy wreszcie wyruszysz w drogę

Niedziela zamojsko-lubaczowska 30/2019, str. 1

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Ks. Krzysztof Hawro

Grupa św. Tomasza

Grupa św. Tomasza

Słowa pielgrzymkowego utworu powracają do mnie na kilka dni przed pieszą pielgrzymką. Nie wiem, ile osób wyruszy w tym roku na szlak XXXVII Pieszej Pielgrzymki Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę. Nie wiem, jaka pogoda będzie towarzyszyła pielgrzymom. Wiem tylko jedno – zgodnie z treścią wspominanej przeze mnie piosenki pielgrzymkowej: „Nieraz rękę wyciągniesz prosząc, nieraz przyjdzie na deszczu spać, trochę bólu w tej drodze też musisz znać”. Jakże błogosławiony jest ten trud. Jakże błogosławione są stopy pielgrzymów! W głębi serca czuję radość, że już za kilka dni drogi naszej Ojczyzny zapełnią się pielgrzymami, którzy pod przewodnictwem swoich duszpasterzy wyruszą do Tronu Matki. Całuję już teraz Wasze obolałe stopy i dziękuję za Wasze świadectwo wiary! Swoją modlitwą, swoim śpiewem powiedzcie napotkanym siostrom i braciom, jak dobrze jest być chrześcijaninem.

Piesze pielgrzymowanie to przede wszystkim łaska spotkania z Bogiem obecnym w drugim człowieku i otaczającym nas świecie. Jest to także wezwanie do naśladowania świętych i błogosławionych, którzy patronują pielgrzymkowym wspólnotom. Dlatego wszystkim pielgrzymom, którzy wyruszą z Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego, Biłgoraja i Lubaczowa życzę, by w wędrówce do Jasnogórskiej Matki wspierało ich wstawiennictwo świętych patronów. Życzę wam gorliwości św. Tomasza – swoim życiem i pielgrzymim trudem głoście Ewangelię. Życzę wam także odwagi św. Stanisława i św. Wojciecha – nie poddawajcie się trudom, bądźcie wierni do końca. I wreszcie: umiejcie znosić trudy z pokorą św. Józefa, a to, co zrodzi ból, co wyda się złem, chciejcie jak bł. ks. Jerzy zwyciężyć dobrem. Pozdrawiam też grupę duchową – niech razem ze św. Janem Pawłem II towarzyszy pielgrzymom modlitwą i cierpieniem.

2019-07-24 11:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Niepełnosprawni wędrowali do krzeszowskiej Pani

Niedziela legnicka 37/2019, str. 6

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Monika Łukaszów

Osoby niepełnosprawne do krzeszowskiego sanktuarium wędrują trzy dni

Osoby niepełnosprawne do krzeszowskiego sanktuarium wędrują trzy dni

Blisko 40 osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami i wolontariuszami uczestniczyło w tegorocznej Pieszej Pielgrzymce Osób Niepełnosprawnych do Krzeszowa

Wyruszyli 5 września z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Legnicy. Tam błogosławieństwa na pielgrzymi szlak udzielił im proboszcz parafii o. Tomasz Skibiński OFM.

CZYTAJ DALEJ

Papież: trwa III wojna światowa, potrzeba zdecydowanych działań

2022-11-25 15:53

[ TEMATY ]

wojna

papież Franciszek

PAP/FABIO FRUSTACI

Trwa III wojna światowa. Potrzeba zdecydowanych działań i naprawy obecnej sytuacji – pisze Papież w przesłaniu do uczestników trwającego w Weronie 12. Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej. Franciszek podkreśla znaczenie takich inicjatyw, które pokazują, że dobro wspólne nie jest jedną z opcji, ale fundamentem, na którym trzeba budować społeczeństwo w sprawiedliwości, prawdzie i pięknie.

Ojciec Święty zauważa, że żyjemy w okresie wielkich konfliktów, które zdają się negować postawę zaufania do innych, podtrzymywaną przez poczucie bezpieczeństwa i pokoju. Pomyślmy – pisze Papież – o wielu trwających konfliktach na całym świecie i wynikającej z nich biedzie, cierpieniu, niewinnych ofiarach, dzieciach pozbawionych przyszłości. Jest to ponury scenariusz, który wymaga zdecydowanej interwencji i pracy naprawczej.

CZYTAJ DALEJ

Premier Morawiecki: ta wojna może mieć tylko jeden wynik – albo Ukraina wygra, albo przegra cała Europa

2022-11-26 13:17

[ TEMATY ]

premier

Mateusz Morawiecki

wojna na Ukrainie

PAP/Viacheslav Ratynskyi

W wojnie wywołanej przez Rosję może być tylko jeden wynik: albo Ukraina wygra, albo przegra cała Europa – oświadczył premier Mateusz Morawiecki, który w sobotę spotkał się w Kijowie z premierami Ukrainy i Litwy w ramach Trójkąta Lubelskiego.

W Kijowie odbyło się w sobotę spotkanie Trójkąta Lubelskiego z udziałem szefów rządów Polski, a także Ukrainy Denysa Szmyhala i Litwy Ingridy Simonyte, podczas którego premierzy podpisali deklarację o współpracy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję