Reklama

Niedziela Przemyska

Przybyli do Matki

Niedziela przemyska 30/2019, str. 1

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Bożena Sztajner/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Weszli na jasnogórski Szczyt z przytupem. Prowadziło ich hasło „W mocy Bożego Ducha”. Tę moc podkreślały rytmiczne dźwięki orkiestry dętej. Witali ich duchowi pielgrzymi, którzy czuwali w Kaplicy przy obrazie Matki Bożej, a w dniu wejścia odprawili nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W pierwszej grupie szedł niestrudzony pielgrzym abp Adam Szal, który wraz z bp. Janem Ozgą z Kamerunu pozdrawiał kolejne grupy 39. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Wyruszyli z Przemyśla, Leska, Radymna, Jarosławia, Leżajska, Brzozowa, Przeworska i Łańcuta. Od 4 do 15 lipca przemierzyli 380 km w 12 etapach, wędrując dziennie ok. 33 km. Eucharystie, świadectwa, medytacje, poznawanie życiorysów świętych i błogosławionych wypełniały im pątniczy szlak do Jasnogórskiej Matki. Towarzyszyli im duchowo ci, którzy nie mogą fizycznie wyruszyć na trasę ze względu na podeszły wiek, chorobę, a chcieli mieć w pielgrzymce swój udział. Dołączyła do pielgrzymów również Diecezjalna Sztafeta Różańcowa, podczas której wierni z całej archidiecezji modlili się na różańcu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Nieśli ze sobą bagaż różnych prośb. Oprócz tych prywatnych, także troski Kościoła, Ojczyzny i archidiecezji: „Módlmy się o wytrwanie kapłanów w ich powołaniu, o powołania dla sióstr zakonnych i ich wtrwanie w powołaniu, módlmy się o to, by nie brakło misjonarzy” – zwracał się do pielgrzymów Metropolita Przemyski.

Pielgrzymkę zakończyła Msza św. w bazylice jasnogórskiej, której przewodniczył bp Jan Ozga, homilię wygłosił abp Adam Szal.

Pielgrzymkę na bieżąco transmitowało Radio Fara, które również prowadziło bezpośrednie relacje na YouTubie.

Jak to się dzieje od lat, Pielgrzymka Przemyska na Jasną Górę ma też aspekt „Niedzielny”. Redaktor naczelny Tygodnika Katolickiego „Niedziela” ks. dr Jarosław Grabowski towarzyszył przemyskim pielgrzymom w czasie Eucharystii w Rokitnie, a po południu w Irządzach „Niedziela” częstowała grochówką. Homilię w Gorzkowie Nowym wygłosił redaktor honorowy „Niedzieli” ks. Inf. Ireneusz Skubiś.

2019-07-24 11:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ich świadectwo wędrowania

Niedziela małopolska 42/2015, str. 5

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Maria Fortuna-Sudor

Pielgrzymi modlili się w intencji rodzin

Pielgrzymi modlili się w intencji rodzin

Prawie 2 tys. osób, członków parafialnych róż różańcowych, uczestniczyło w VI Pielgrzymce Żywego Różańca Archidiecezji Krakowskiej. Hasłem pielgrzymki, która odbyła się 3 października, w przeddzień rozpoczęcia synodu biskupów w Rzymie, były słowa: „Różaniec umacnia rodzinę”

Spotkanie modlących się codziennie na różańcu rozpoczęło się przy relikwiach św. Jana Pawła II w sanktuarium na Białych Morzach. – Przywołując Ducha Świętego, nasza pielgrzymka róż różańcowych wpisuje się w to wołanie Ducha, który odnawia ziemię, odnawia ludzkie serca, odnawia nasze życie, odnawia rodziny, odnawia wszystko – mówił, witając zebranych w sanktuarium św. Jana Pawła II, ks. dr Stanisław Szczepaniec. Moderator Żywego Różańca Archidiecezji Krakowskiej zauważył, że każda pielgrzymka ma swój specyficzny klimat, który tworzą jej uczestnicy. I dodał: – Dziś gromadzą się tutaj ci, którzy trzymają w ręku różaniec i codziennie sami zbliżają się do Boga oraz wypraszają Jego błogosławieństwo dla świata.
CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.
CZYTAJ DALEJ

Sąd uchylił karę finansową nałożoną na TVN za nierzetelny materiał na temat o. Tadeusza Rydzyka

2026-01-14 19:07

[ TEMATY ]

TVN

O. Tadeusz Rydzyk

Karol Porwich/Niedziela

O. Tadeusz Rydzyk

O. Tadeusz Rydzyk

Sąd uchylił karę finansową nałożoną na stację TVN przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji za nierzetelny materiał na temat o. Tadeusza Rydzyka CSsR i Rodziny Radia Maryja. Decyzja sądu nie jest prawomocna - informuje Radio Maryja.

W listopadzie 2024 r. ówczesny przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Maciej Świrski, nałożył na stację TVN ponad 142 tys. zł kary za emisję reportażu „29 lat bezkarności. Fenomen ojca Tadeusza”.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję