Reklama

Dookoła Polski

Prezes Pis: Będziemy bronić rodziny!

PiS nie po raz pierwszy ruszył w Polskę. Tym razem serię spotkań w tzw. terenie partia rozpoczęła w Jasionce k. Rzeszowa konwencją przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Zaprezentowano tam i podpisano Deklarację Europejską. Dokument składa się z 12 punktów – tak jak jest „12 gwiazd we fladze UE” – komentował szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba. Gra w tych wyborach, jego zdaniem, toczy się o wielką stawkę – o to, jak będzie wyglądać Polska za kilkanaście lat, kto będzie wychowywał nasze dzieci, jakie będą wartości – mówił.

W deklaracji znajduje się m.in. zapowiedź działania na rzecz powrotu Unii Europejskiej do wartości, które głosili jej twórcy, obrony praw rodziców do wychowania dzieci, zabiegów o interesy polskich rolników, obrony równego traktowania polskich firm, działania na rzecz niezależności energetycznej Polski i Europy, a także działań na rzecz bezpiecznych granic Europy oraz sprzeciw wobec nielegalnej migracji.

Podczas konwencji w Jasionce Jarosław Kaczyński nawiązał do groźnego projektu wprowadzania genderyzmu do szkół. Prezes PiS ostrzegł przed LGBT i zadeklarował: – Będziemy bronić rodziny! Jego zdaniem, atak na polską rodzinę jest przeprowadzany w sposób najgorszy z możliwych, bo jest to atak na dzieci. Stwierdził on, że to, co się planuje w szkołach, trudno nazwać wychowaniem, gdy w centrum działań jest bardzo wczesna seksualizacja dzieci, gdy ma być podważana naturalna tożsamość chłopców i dziewczynek i cały społeczny mechanizm przygotowywania dzieci i młodzieży do dorosłego życia jako kobiety i mężczyźni w celu założenia przez nich rodziny. Przemawiający w Jasionce premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że wybory do PE będą kluczowe, by zapewnić zwycięstwo w wyborach parlamentarnych.

Reklama

Wojciech Dudkiewicz

20 lat w NATO

20. rocznica wstąpienia Polski do Paktu Północnoatlantyckiego była powodem zorganizowania wielu uroczystości i imprez. Z sondażu CBOS wynika, że dwie trzecie Polaków ocenia, iż przynależność do NATO jest gwarancją niepodległości Polski. Zdaniem 42 proc. ankietowanych, przystąpienie Polski do Paktu było wydarzeniem o dużym znaczeniu. Przebywający w Polsce z okazji tej rocznicy Jens Stoltenberg, sekretarz generalny NATO, podziękował za wkład, który Polska wnosi do Paktu, także za wydatki obronne. – Jesteście wzorem dla innych – powiedział.

jk

Karta homoseksualna

Ministerstwo Edukacji Narodowej nie pozwoli na indoktrynację homoseksualną w szkołach – zapowiada resort edukacji w związku z podpisaniem przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego dokumentu „Warszawska polityka miejska na rzecz społeczności LGBT+”, czyli tzw. deklarację LGBT+, umożliwiającą agitację homoseksualną. – Kuratorzy będą interweniować, gdy dotrą sygnały od rodziców o działaniach niezgodnych z prawem. Rodzice mają prawo do wychowywania dzieci zgodnie ze swoimi wartościami – mówi wiceminister edukacji Maciej Kopeć. Rzecznik praw dziecka zwrócił się do rzecznika praw obywatelskich o podjęcie czynności w związku z zapowiadanym wprowadzeniem do szkół tematyki homoseksualnej i o ocenę działań prezydenta Warszawy. Na reakcję lewicowego rzecznika nie ma co liczyć.

wd

Młodzi za życiem

Ponad 75 proc. młodych Polek i Polaków (w wieku 18-29 lat) popiera pełną ochronę ludzkiego życia. Większość jest także za obroną małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny oraz macierzyństwa. Pokazuje to sondaż przygotowany przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych dla m.in. Instytutu „Ordo Iuris”. – Ludzie młodzi, wkraczający w dorosłość, od paru lat są grupą, która jest najbardziej za życiem – podkreśla Karina Walinowicz z „Ordo Iuris”.

Reklama

wd

Główny wróg

Jan Paweł II był głównym wrogiem systemu komunistycznego w Polsce – wynika z analizy PRL-owskiego Departamentu IV MSW, odnalezionej w Archiwum Instytutu Hoovera w Stanford. Bezpieka tak oceniła Papieża po analizie dokumentu z września 1984 r. watykańskiej Kongregacji Doktryny Wiary, podpisanego przez kard. Josepha Ratzingera. Analizę sporządzono dla kierownictwa PZPR. Według niej, pontyfikat Jana Pawła II miał zapoczątkować krucjatę przeciwko Wschodowi. Dla Polski miała stanowić nadzieje na stopniowe wyzwalanie się spod sowieckich wpływów.

wd

Strajk bez końca

Sławomir Broniarz, szef Związku Nauczycielstwa Polskiego, potrafi przepowiadać przyszłość. Choć referendum w sprawie strajku w szkolnictwie – z żądaniem podwyżki płac o 1000 zł dla każdego – miało się dopiero odbyć, on ogłosił, że – bezterminowy – protest rozpocznie się 8 kwietnia. Oznacza to, że jego termin może się zbiec z zaplanowanymi na kwiecień egzaminami gimnazjalnymi i ósmoklasisty, i kto wie, może też egzaminami maturalnymi. Wydaje się, że liderów i aktywistów ZNP, którzy nie chcą 500-złotowych podwyżek wprowadzanych przez resort edukacji narodowej, nie interesuje los ok. miliona uczniów i ich rodziców.

wd

2019-03-13 10:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Siostry Elżbietanki wciąż niosą pomoc

2020-04-03 19:48

pixabay

Choć na ulicach pusto i głucho, choć z tygodnia na tydzień mierzymy się z coraz bardziej ograniczoną rzeczywistością, zatroskane o drugiego człowieka siostry Elżbietanki nie odczuwają większych zmian.

- Zajmujemy się chorymi, głodnymi i ubogimi. Od poniedziałku do soboty wydajemy im gorące posiłki, herbatę, kanapki. Może jedyne co się zmieniło, to że teraz, w czasie epidemii, nie mogę wpuścić nikogo do stołówki – mówi z lekkim żalem s. Salomea CSSE - Wszyscy muszą jeść na dworze.

Takie są przepisy. Żeby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusów, siostry wydają obiady w specjalnych strojach i z wielką pieczołowitością dbają o higienę w kuchni. Nie mogą rozlewać zupy do pojemników przyniesionych przez osoby ubogie. Skąd zatem je wziąć, skoro dotychczasowe możliwości pozyskiwania pieniędzy na działalność kuchni, czyli sprzedaż własnoręcznie wykonanych ozdób na kiermaszach parafialnych, jest niemożliwa?

Do pomocy włączyła się Marionicka Fundacja Misyjna i ogłosiła zbiórkę słoików oraz datków na butelki plastikowe i artykuły spożywcze. Na odzew nie trzeba było długo czekać. Wciągu kilku dni zebrano kilkaset słoików, które umyte, wyparzone i ze smaczną zawartością trafiają do głodnych.

Podczas gdy siostry obsługują jadłodajnię, na miasto wychodzą wolontariusze z ciepłym posiłkiem dla chorych. Pod opieką Elżbietanek pozostaje kilkanaście osób w wieku osiemdziesięciu - dziewięćdziesięciu lat, które są „przykute” do łóżek. Podobną troską siostry obejmują również kilkanaście rodzin wielodzietnych w potrzebie.

- Niestrudzeni wolontariusze zanoszą im paczki z żywnością każdego dnia, zachowując wszelkie środki ostrożności i zalecenia sanepidu. Dla bezpieczeństwa mijają ludzi z daleka, ale wyróżnia ich głębokie i ufne spojrzenie w oczy i ciepły uśmiech – w ostatnim czasie zachowanie mocno zapomniane, a szkoda.

Czy towarzyszy im lęk?

- Nie. Staramy się podporządkować przepisom, aby, z miłości ku bliźnim, nie stwarzać zagrożenia żadnej ze stron – tłumaczy odpowiedzialna za dzieło siostra.

U Elżbietanek bez zmian. W dalszym ciągu, z wielką wiarą modlą się, w podawanych przez internetową Księgę Modlitwy intencjach (https://elzbietanki.wroclaw.pl/prosba-o-modlitwe/), motywują do współpracy młodzież, gotują dla potrzebujących, rozgrzewając nie tylko ich żołądki, ale i serca. Życiu i posłudze sióstr wciąż towarzyszy wdzięczność, bo jak tu nie błogosławić Bogu i ludziom dobrej woli, którzy z drugiego końca Polski przysyłają niespodzianie kuriera z paczką 10 kilogramów makaronu czy kaszy? Albo dzielą się z obfitością słoikami.

- To daje nadzieję i pokrzepienie, że w tak trudnym czasie, ludzie potrafią myśleć nie tylko o sobie lecz i o innych. Wspierają jak mogą Fundację Dobroczynności prowadzonej przez nasze siostry. To z jej funduszy kupujemy każdego dnia chleb do jadłodajni – wyjaśnia s. Salomea. - Nasza stołówka nie jest dofinansowana z miasta i każdy dar serca: modlitwa, ręce do pracy czy pomoc materialna, są na wagę złota.

A Ty chcesz podzielić się dobrem? Jeśli chcesz i możesz pomóc, zadzwoń:

s. Salomea CSSE: 667 220 174.

CZYTAJ DALEJ

Piosenka o nadziei

2020-04-05 10:42

[ TEMATY ]

muzyka

Wielki Post a.d. 2020 jest wyjątkowy dla nas wszystkich. Podobnie, jak Chrystus, spędzamy ten czas "na pustyni". Z powodu epidemii koronawirusa zostaliśmy nagle odłączeni od tego, co było dla nas powszednie i oczywiste: spotkań z przyjaciółmi, uścisków, podania rąk oraz wspólnej eucharystii.

Dlatego napisaliśmy utwór „I dobrze mi jest!” - piosenkę o nadziei i o tym, że Bóg jest blisko nas, niezależnie od tego, co dzieje się wokół. A jeśli On jest przy nas, wszystko będzie dobrze!

Utwór dedykujemy szczególnie kapłanom, którzy w tym czasie co dnia modlą się za nas w pustych kościołach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję