Reklama

Niedziela Sandomierska

Maturzyści na start

Zakończyły się bale studniówkowe i ku końcowi zmierza nauka w szkole średniej. Przed maturzystami zmagania egzaminacyjne

Niedziela sandomierska 7/2019, str. V

[ TEMATY ]

maturzyści

Ks. Adam Stachowicz

Tradycją stało się wspólne pielgrzymowanie maturzystów na Jasną Górę. Organizatorzy przedstawili już główny zarys wspólnego spotkania u Matki Bożej. 11 kwietnia zaproszona jest młodzież ze szkół średnich znajdujących się na terenie dekanatów: Rudnik nad Sanem, Sandomierz, Stalowa Wola, Nowa Dęba, Tarnobrzeg, Zaklików i Zawichost. Natomiast 12 kwietnia młodzież ze szkół znajdujących się na terenie dekanatów: Gorzyce, Janów Lubelski, Klimontów, Koprzywnica, Modliborzyce, Nisko, Opatów, Ostrowiec Świętokrzyski, Ożarów, Połaniec i Staszów. Program pielgrzymki przedstwia się następująco: godz. 10.30 – Rejestracja pielgrzymów na placu przed Domem Pielgrzyma. Opiekun grupy otrzyma kartę do rejestracji, a także „pakiet pielgrzyma” (modlitewnik – przewodnik, buton i długopis) dla każdego uczestnika. Cena pakietu to 6 zł. Następnie o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie z „ciekawym człowiekiem” w Sali Ojca Kordeckiego, a po nim Różaniec w kaplicy Cudownego Obrazu. Zwieńczeniem pielgrzymowania będzie wspólna Msza św. o godz. 14.

Organizatorzy grup maturzystów udających się na pielgrzymkę do 8 kwietnia zgłaszają mailowo: duszpasterstwo.mlodziezy@vp.pl orientacyjną liczbę uczestników dla przygotowania pakietów.

2019-02-13 07:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bóg widzi i odpowiada na pragnienia człowieka

Niedziela podlaska 11/2017, str. 4-5

[ TEMATY ]

Jasna Góra

maturzyści

Bożena Sztajner/Niedziela

Podczas czuwania przed Eucharystią

Podczas czuwania przed Eucharystią

Tradycyjnie już młodzież diecezji drohiczyńskiej przystępująca do egzaminów maturalnych przyjeżdża na Jasną Górę, by Czarnej Madonnie zawierzyć czekający ją trudny i pracowity czas, a także powierzyć wybory, przed którymi stoi. Tegoroczne spotkanie u tronu Królowej Polski miało miejsce z 2 na 3 marca i przebiegało pod hasłem roku duszpasterskiego w Kościele: „Idźcie i głoście”

Spotkanie, na które przybyło ponad tysiąc młodych ze wszystkich zakątków diecezji pod opieką katechetów świeckich i duchownych, nauczycieli i dyrektorów szkół, rozpoczęło się konferencją „Idźcie i głoście”, którą poprowadził ks. Marek Bator – dyrektor Caritas Archidiecezji Częstochowskiej. W swoim przedłożeniu, posługując się licznymi przykładami i świadectwem z własnego życia, zachęcał młodych do przyjęcia miłości Bożej i ludzkiej, bo „Bóg, stwarzając człowieka, wylał na niego całą swoją miłość”, oczyszczenia duszy w sakramencie pokuty i pojednania, „bo uzdrowienie dokonuje się w prawdzie, która nieraz musi boleć, a bez przebaczenia nie ma bez miłości”, a także do przemyślanych wyborów, opartych zawsze na trosce o drugiego człowieka, bo „stoicie przed decyzjami, od których odwrotu już nie będzie”. – Bóg widzi pragnienia człowieka, ale ważne jest, by iść i Mu to powiedzieć, rozmawiać z Nim – zachęcał zebranych w Bazylice Jasnogórskiej ks. Marek. I dalej podkreślał: – Pan Bóg w tym, co daje człowiekowi, jest nieomylny. A także przestrzegał: – Jeśli nie będziesz człowiekiem, który daje z siebie, zawsze tego, co materialne, będziesz mieć za mało.

CZYTAJ DALEJ

Koziegłowy: profanacja figury Matki Bożej Fatimskiej

2023-01-30 16:33

[ TEMATY ]

profanacja

archpoznan.pl

Arcybiskup Stanisław Gądecki odwiedził miejsce profanacji figury Matki Bożej Fatimskiej w Koziegłowach k. Poznania. „Takie czyny wspólnota Kościoła przyjmuje z bólem i zobowiązuje się je naprawić poprzez obrzęd pokutny, który w tej parafii zostanie odprawiony w Środę Popielcową. Modlitwą otaczamy też sprawców, prosząc o ich nawrócenie” – czytamy w komunikacie Kurii Metropolitalnej w Poznaniu.

W piątek 27 stycznia w niedawno poświęconym kościele dokonano aktu wandalizmu – przewrócono figurę Matki Bożej, zdewastowano żłóbek, zniszczono nagłośnienie.

CZYTAJ DALEJ

Podkarpacie: rok 2023 ogłoszony „Rokiem Rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów z Dziećmi”

2023-02-03 16:31

[ TEMATY ]

rodzina Ulmów

podkarpackie

Wojciech Pysz/wikimedia.org

Sejmik Województwa Podkarpackiego jednogłośnie przyjął uchwałę o ustanowieniu roku 2023 „Rokiem Rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów z Dziećmi”. W grudniu papież Franciszek zdecydował o publikacji dekretu o męczeństwie Sług Bożych z Markowej. Ich beatyfikacja ma się odbyć w tym roku na terenie archidiecezji przemyskiej.

- Chcemy, by istota rozwoju naszej wspólnoty opierała się na mocy chrześcijańskiego i patriotycznego kanonu wartości, który swą heroiczną postawą ukazała rodzina Ulmów – powiedział podczas sesji sejmiku marszałek województwa Władysław Ortyl.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję