Reklama

Na bieżąco

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Byliśmy tam

Prezydent Andrzej Duda z dziennikarzami mniej oficjalnie

Dziennikarze kilkudziesięciu redakcji gościli w Pałacu Prezydenckim na noworocznym spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą. – Oddaję się do Państwa dyspozycji – zapewnił Prezydent i podziękował za przybycie. Jak przypomniał, spotkania w podobnej formule były tradycją za prezydentury Lecha Kaczyńskiego. – Mam nadzieję, że to będzie miłe nawiązanie do tamtych chwil, kiedy można było się spotkać, porozmawiać, nawet skrytykować – dodał Andrzej Duda i przez ponad 2 godziny odpowiadał na mniej formalne i mniej oficjalne niż zwykle pytania dziennikarzy.

W spotkaniu wzięli udział szefowa KPRP Halina Szymańska i prezydenccy ministrowie.

KPRP

Krótko

LOT jest drugą najszybciej rozwijającą się linią lotniczą w Europie. W ostatnim roku samoloty narodowego przewoźnika przewiozły o 27,5 proc. pasażerów więcej niż rok wcześniej.

CBA zatrzymało kolejnych 5 osób w związku z aferą reprywatyzacyjną w Warszawie. Są wśród nich pracownicy stołecznego Ratusza.

Pion śledczy IPN podejrzewa, że wywiezienie do Instytutu Hoovera akt Czesława Kiszczaka mogło być przestępstwem. Żeby to zweryfikować, pracownicy IPN udadzą się do Kalifornii i sprawdzą, jakie dokumenty i w jakim czasie przekazali do USA Maria i Czesław Kiszczakowie.

Krzysztof Ziemiec – dziennikarz TVP nie prowadzi już „Wiadomości”. Powodem rezygnacji jest fala hejtu, która spotyka jego rodzinę, w tym dzieci. Ziemiec będzie prowadził „Teleexpress”.

Komisja Europejska obniżyła nieznacznie prognozy wzrostu PKB dla Polski na lata 2019-20. Zdaniem urzędników KE, wzrost polskiej gospodarki w tym roku wyniesie 3,5 proc., a w przyszłym – 3,2 proc.

MSZ ma nadzieję, że już w tym roku zapadnie decyzja, iż obywatele Polski będą mogli wjeżdżać do USA bez wiz. Optymizm jest oparty przede wszystkim na fakcie, że maleje liczba odmów ze strony amerykańskiej. Na tę chwilę negatywnie rozpatrywanych jest mniej niż 4 proc. wniosków. Aby wizy zostały zniesione, trzeba zejść poniżej 3 proc.

Afera z wykorzystywaniem mięsa niezbadanych krów przez jedną z ubojni może mieć poważne konsekwencje. 14 krajów unijnych wyraziło już zaniepokojenie tą sytuacją. 80 proc. polskiej wołowiny trafia na eksport. Ministerstwo Rolnictwa uspokaja, że był to przypadek incydentalny, a polska wołowina jest żywnością bezpieczną.

Strony informacyjne przygotowano na podstawie doniesień korespondentów własnych, Radia Vaticana, KAI, BP KEP oraz RIRM.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2019-02-13 07:43

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Małżeństwa i rodziny pielgrzymowały na Jasną Górę

2025-09-28 16:03

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Biuro Prasowe Jasnej Góry

„Pielgrzymi nadziei” – pod takim hasłem 27 i 28 września na Jasnej Górze odbyła się 41. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin. „Ta Pielgrzymka buduje naszą wiarę – buduje wiarę w to, że droga powołania do świętości idzie przez małżeństwo i rodzinę” – podkreślił biskup płocki Szymon Stułkowski w homilii podczas Mszy św. na Szczycie Jasnogórskim na zakończenie Pielgrzymki.

Głównym punktem pielgrzymki była Msza św. w intencji rodzin z zawierzeniem ich Królowej Polski i odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, sprawowana w niedzielę 28 września na Szczycie Jasnogórskim. Eucharystii przewodniczył biskup płocki Szymon Stułkowski. Eucharystię koncelebrowali: abp Wiesław Śmigiel, przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Rodziny, oraz bp Józef Wróbel, biskup pomocniczy diecezji lubelskiej.
CZYTAJ DALEJ

Jaskinia Słowa (26 Niedziela Zwykła)

2025-09-27 09:00

[ TEMATY ]

Ewangelia komentarz

Jaskinia Słowa

Red.

Ks. Maciej Jaszczołt

Ks. Maciej Jaszczołt
Autor rozważań ks. Maciej Jaszczołt to kapłan archidiecezji warszawskiej, biblista, wikariusz archikatedry św Jana Chrzciciela w Warszawie, doświadczony przewodnik po Ziemi Świętej. Prowadzi spotkania biblijne, rekolekcje, wykłady.
CZYTAJ DALEJ

Bp Lechowicz do policjantów: pracujecie dla dobra człowieka i społeczeństwa

2025-09-28 19:39

[ TEMATY ]

policja

bp Wiesław Lechowicz

PAP/Waldemar Deska

Biskup Wiesław Lechowicz

Biskup Wiesław Lechowicz

Praca policjantów jest ukierunkowana na dobro drugiego człowieka i całego społeczeństwa - mówił w niedzielę na Jasnej Górze do zgromadzonych tam mundurowych bp Wiesław Lechowicz.

W niedzielę na terenie klasztoru jasnogórskiego odbyły się 24. Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego. Bp Lechowicz, który jest delegatem Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa policji, przewodniczył Mszy św. dla tego środowiska i wygłosił homilię.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję