Reklama

Niedziela Sandomierska

Wyróżnienia Ordynariatu

Archidiecezja Warszawska oraz Wojska Inżynieryjne to tegoroczni laureaci wyróżnień „Benemerenti” Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. Biskup polowy Józef Guzdek odznaczył także szereg zasłużonych osób medalami „Milito pro Christo” oraz „W służbie Bogu i Ojczyźnie”. Nagrody wręczono podczas uroczystej gali, która odbyła się w auli Klubu Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie

Niedziela sandomierska 5/2019, str. III

[ TEMATY ]

koncert

Archiwum autora

Wśród wyróżnionych znalazł się ppłk Grzegorz Grobel

Wśród wyróżnionych znalazł się ppłk Grzegorz Grobel

Ordynariat Polowy Wojska Polskiego od 1995 r. odznacza corocznie najbardziej zasłużone osoby i instytucje tym wyjątkowym wyróżnieniem – nagrodą „Benemerenti” („dobrze zasłużony”). Nagroda przyznawana jest „dla podkreślenia zasług osób, które dają świadectwo najwyższym wartościom, jakimi w życiu jednostki i społeczeństwa są prawda i sprawiedliwość”.

Reklama

Temu wydarzeniu towarzyszy również wyróżnienie w postaci odznaczenia zasłużonych osób medalami „Milito pro Christo”. Medal jest przyznawany dla podkreślenia zasług osób, które dają świadectwo najwyższym wartościom oraz wytrwale służą Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, są całkowicie zaangażowane w głoszenie prawdy o losach Narodu Polskiego oraz wspierają duszpasterstwo wojskowe. Wśród wyróżnionych saperów był m.in. ppłk Grzegorz Grobel, dowódca 16. Tczewskiego Batalionu Saperów w Nisku. Medal „Milito pro Christo” ustanowił w 2001 r. ówczesny bp polowy Sławoj Leszek Głódź.

Bp Józef Guzdek odznaczył także szereg zasłużonych osób medalami „W służbie Bogu i Ojczyźnie”. Wyróżnienia mają wyjątkowe znaczenie, bowiem zostały wręczone w setną rocznicę powstania Biskupstwa Polowego.

Podczas gali oprócz wręczania wyróżnień i okolicznościowych przemówień z koncertem wystąpili artyści Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego oraz kwintet wokalny „Why not?”.

2019-01-30 11:36

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rzeszów: 40 tysięcy osób na koncercie „Jednego Serca Jednego Ducha”

[ TEMATY ]

koncert

Boże Ciało

Ks. Tomasz Nowak

Koncert "Jednego Serca Jednego Ducha"

Koncert

Maszt z flagą narodową, „Rota”, „Bogurodzica” i mnóstwo biało-czerwonych kwiatów – w tegorocznym koncercie „Jednego Serca Jednego Ducha” nie zabrakło akcentów nawiązujących do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W niedzielnym koncercie uczestniczyło około 40 tysięcy osób.

W koncercie, zaliczanym do największych koncertów uwielbienia Pana Boga w Europie,wziął udział m.in. bp Jan Wątroba, ordynariusz rzeszowski. Wśród gości koncertu był o. Leon Knabit, benedyktyn z Tyńca i ks. Zbigniew Kras, kapelan prezydenta Andrzeja Dudy. Ksiądz Kras przekazał organizatorom koncertu list od prezydenta i biało-czerwoną  flagę, która została umieszczona na maszcie przygotowanym na scenie.

CZYTAJ DALEJ

Adoracja to obecność

2021-09-21 20:21

[ TEMATY ]

adoracja

Karol Porwich/Niedziela

„Chrystus w konsekrowanej hostii jest obecny, i my - adorując tę hostię – jesteśmy obecni. Niczym Maryja i Jan stajemy pod krzyżem Pana, czerpiąc siłę z Jego błogosławionej ofiary”- mówił bp Adrian Galbas. Biskup pomocniczy diecezji ełckiej przewodniczył Mszy św. w gołdapskiej konkatedrze pw. NMP Matki Kościoła rozpoczynającej peregrynację Monstrancji z Medjugorie.

Od wtorku 21 września w gołdapskiej konkatedrze pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła jest możliwość adoracji Jezusa Eucharystycznego w Monstrancji z Medjugorje. Monstrancja będzie w Gołdapi do środy 29 września a docelowo zostanie wkomponowana w Ołtarz Adoracji w Medjugorje.

CZYTAJ DALEJ

Katolicka Nauka Społeczna? Coś dla Ciebie!

2021-09-22 08:18

[ TEMATY ]

festiwal

Wykład, dwie debaty eksperckie, dwa bloki warsztatów – to wszystko czeka na uczestników V Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, który odbędzie się 24 i 25 września w Warszawie.

Teoria i praktyka – to dwa kierunki, które każdorazowo obierają organizatorzy, przygotowując program festiwalu. Realizacji wymiaru teoretycznego posłużą w tym roku dwie debaty eksperckie z udziałem „praktyków” zadanych problemów.

Podziel się cytatem

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję