Reklama

Wszystkie nasze dzienne sprawy

Różnokolorowe koperty, które trafiają codziennie na redakcyjne biurka, a także e-maile są świadectwem głębokiego zaufania, którym darzą nas Czytelnicy. Dzielimy się na łamach niektórymi listami z redakcyjnej poczty, pragnąc, aby „Niedziela” była owocem zbiorowej mądrości redakcji i Czytelników.

Byłam w Sokółce

Droga Redakcjo!

Dzielę się radością z odbytej pielgrzymki do sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Sokółce k. Białegostoku. Z dużym zdziwieniem przyjęłam wiadomość, że w bieżącym roku – 12 października – minie 10 lat od cudu eucharystycznego w tym świętym miejscu! A mnie się wydawało, że to było tak niedawno – góra 5 lat temu. Aż tyle czasu tęskniłam, żeby tam być, ale wciąż nie było to możliwe; prawie pogodziłam się z myślą, że już tak zostanie i że nigdy tam nie pojadę. Aż tu nagle – fakt po fakcie, splot okoliczności i... wszystko na tak!

Moje strachy i niemożności „rozrzedziły się” przy ludziach życzliwych i większej wiary od mojej, a natłok intencji w moim sercu był przeogromny.Nie wiem jak Wy, Kochani, ale u mnie jest tak, że (prawie) we wszystkim ostateczną (wykonawczą) siłą sprawczą jest drugi człowiek! Zawsze i wszędzie – a może to jest anioł...

Pielgrzymka była z Warszawy, z parafii pw. św. Aleksandra, ale nie tylko... Odjazd z placu Bankowego w sobotę 25 sierpnia 2018 r. o 7 rano. Dzień dżdżysty, ogólnie „szary”. Nawet trochę żal mi było, że nie widziałam transmisji z Irlandii, dokąd udał się Ojciec Święty Franciszek, aby zakończyć 9. Światowy Kongres Rodzin (następny, w 2021 r., w Rzymie), ale cóż... Droga wśród lasów przez piękną ziemię podlaską, powietrze czystsze i zdrowsze. Modlitwa milsza Panu Bogu, bo wspólna, i mimo moich ułomności mogłam się znaleźć przy Sercu Pana. Wobec Jego Serca. Naprawdę nie wiadomo, co wtedy mówić! Nic! Tylko być i oddać się Jemu. Prosić o większą ufność, większe zawierzenie Jemu samemu, nie bać się, nie odrzucać „z góry” cierpienia... Choć ja taka właśnie jestem – boję się... byle tylko nie bolało...

No cóż! Gdyby miłość była większa, znieczuliłaby każdy ból, choć tak można czuć i myśleć tylko w chwilach pocieszenia. Za słaba jeszcze jestem...

Reklama

W Sokółce modliłam się też za Czytelników, do których wysyłałam i wysyłam listy, za redakcję „Niedzieli” i wrześniowy zjazd Czytelników, i dziękowałam, że jesteście!

Z Bogiem! Szczęść Boże!

2018-10-31 08:28

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dwa nieoczywiste znaczenia biblijnego „nawracajcie się”

2022-12-03 16:31

[ TEMATY ]

ks. Paweł Rytel‑Andrianik

rozważanie

S. Amata CSFN

Rozważanie do Ewangelii: Mt 3:1-12

1.  Słowo wstępu

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Francja: jutro rozpoczyna pracę Kanoniczny Trybunał Karny

2022-12-04 14:59

[ TEMATY ]

Francja

nadużycia seksualne

Trybunał Karny

Kaspars Grinvalds/fotolia.com

Jutro rozpoczyna pracę Krajowy Kanoniczny Trybunał Karny Konferencji Biskupów Francji. Będzie to wewnątrzkościelny sąd zajmujący się przestępstwami kanonicznymi, popełnionymi przez duchownych lub świeckich, m.in. przypadkami pedofilii.

Zastąpi on w sprawach karnych wszystkie istniejące we Francji sądy diecezjalne i międzydiecezjalne. Jego jurysdykcja obejmie całe terytorium kraju.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję