Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Zmarł ks. kan. Tomasz Bomba, były redaktor "Niedzieli"

[ TEMATY ]

śmierć

Graziako

Uroczystości pogrzebowe:

- Ciało zmarłego Kapłana zostanie wniesione do świątyni parafialnej pw. Świętej Trójcy w Komarowie we wtorek, 3 lutego 2015 r. o godz. 15.00.

Reklama

- Msza św. żałobna pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka zostanie odprawiona we wtorek, 3 lutego 2015 r. o godz. 18.00 w kościele parafialnym pw. Świętej Trójcy w Komarowie.

- Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka sprawowana będzie we środę, 4 lutego br. o godz. 11.00 w kościele parafialnym w Komarowie.

- Po Mszy św. ciało zmarłego Kapłana zostanie złożone na cmentarzu parafialnym w Komarowie.

Reklama

Dzisiaj w nocy (30/31 stycznia) zmarł ks. kan. Tomasz Bomba - proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy w Komarowie, dziekan dekanatu Tyszowce.

Ks. Tomasz Bomba urodził się 13 lutego 1957 r. W dniu 5 marca 1981 r. przyjął święcenia diakonatu, zaś 12 czerwca 1982 r. w Katedrze Lubelskiej został wyświęcony na kapłana. Jako wikariusz pracował m.in. w parafiach: w Wąwolnicy, w trzech lubelskich parafiach, w Puławach, w Sandomierzu, w Grabowcu i w parafii katedralnej w Zamościu. Posługiwał także jako kapelan Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w Zamościu. Ostatnio, od 2008 roku pracował jako proboszcz w parafii pw. Świętej Trójcy w Komarowie.

Ks. Tomasz Bomba pełnił ponadto funkcje: zastępcy redaktora odpowiedzialnego, a później redaktora naczelnego „Niedzieli Zamojsko-Lubaczowskiej”, wicedyrektora Katolickiego Radia Zamość, dziekana dekanatu Tyszowce oraz kapelana Ludzi Pracy na terenie diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Szczegóły dotyczące pogrzebu są w trakcie ustalania. Śp. ks. Tomasza polecajmy Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.

2015-01-31 18:46

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pochówki dzieci zmarłych przed urodzeniem

Niedziela Ogólnopolska 47/2019, str. 27

[ TEMATY ]

śmierć

grób

Agnieszka Bugała/Niedziela

Pomnik Dzieci Nienarodzonych

Pomnik Dzieci Nienarodzonych

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem rodzice mają prawo do odbioru ciała i pochowania dziecka, które zmarło w wyniku poronienia bądź też terminacji ciąży, bez względu na to, na jakim etapie ciąża ta się zakończyła. W przypadku, kiedy rodzice zrezygnują z tego prawa, do pochówku zmarłego dziecka prawnie zobowiązany jest szpital, zgodnie bowiem z obowiązującym w Polsce od 2011 r. przepisem szpitale nie mogą utylizować szczątków nawet kilkutygodniowych płodów po poronieniach.

CZYTAJ DALEJ

Abp Depo: nie ma kapłanów na próbę

2021-09-25 16:31

[ TEMATY ]

Jasna Góra

abp Wacław Depo

pielgrzymka kapłanów

Karol Porwich/Niedziela

Potwierdzamy drogę Chrystusa wejścia w nasze życie i sprawę wolności i wierności łasce, którą otrzymaliśmy nie tylko dla siebie, ale i dla drugich – powiedział abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, który 25 września przewodniczył w bazylice jasnogórskiej Mszy św. podczas 40. Pielgrzymki Kapłanów Archidiecezji Częstochowskiej. Odbyła się ona pod hasłem: „Słudzy Jedności” i była dziękczynieniem za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego.

Pielgrzymka rozpoczęła się nabożeństwem Drogi Krzyżowej na wałach, po której kapłani zgromadzili się na Eucharystii w bazylice.

CZYTAJ DALEJ

Bp Bryl: chcemy, aby św. Józef opiekował się nami

2021-09-25 20:35

[ TEMATY ]

św. Józef

wikipedia.org

Pragniemy, aby w tym trudnym z różnych względów czasie, św. Józef opiekował się nami. Chcemy go zaprosić do naszego życia osobistego, naszych rodzin, Ojczyzny i Kościoła w Polsce - napisał biskup kaliski Damian Bryl w liście pasterskim skierowanym do diecezjan przed Zawierzeniem Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi, które odbędzie się 7 października.

W liście pasterskim ordynariusz diecezji kaliskiej napisał, że w środku pandemii papież Franciszek ogłosił 8 grudnia 2020 r. Rok Świętego Józefa. - Zmobilizowany tym zaproszeniem Ojca Świętego cały Kościół woła w tym czasie do Świętego Patrona. Wołamy w rodzinach, w parafiach, szczególnie 19. dnia każdego miesiąca, we wspólnotach, ale także w osobistych modlitwach. Szczególnym miejscem przyzywania wstawiennictwa św. Józefa jest nasze kaliskie, narodowe sanktuarium. Mimo trudnego czasu modli się w nim bardzo dużo osób z różnych stron naszej Ojczyzny – akcentuje bp Bryl.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję